Klíčenka - export hesel

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lukas
Příspěvky: 105
Registrován: 12 srp 2012 22:23

Klíčenka - export hesel

Příspěvek od lukas » 30 čer 2020 13:48

Dobrý den,
funguje vám prosím export hesel z klíčenky na MAC OS?
Já mám možnost exportu zašedlou a nemůžu přijít na to proč.

Zkusil jsem i vytvořit nový svazek klíčů a heslo z iCloud do něj nakopírovat, ale píše mi to že "některé parametry předané funkce nejsou platné" a nenakopíruje se to.

Díky moc
Lukáš

lukas
Příspěvky: 105
Registrován: 12 srp 2012 22:23

Re: Klíčenka - export hesel

Příspěvek od lukas » 06 črc 2020 09:48

Tak přátelé jenom pro info. Dle Apple podpory export hesel v aktuálním systému Catalina prostě nejde, protože chytří inženýři z Applu usoudili, že je to bezpečnostní chyba.

Myslím že jsem to naposled dělal v High Sierra a šel normálně export do csv a následný import např. do 1Password nebyl problém.

Čili řešení co mě napadlo, vzít starší Mac a udělat internet recovery, pak zaktualizovat třeba na Sierru, načíst si icloud klíčenku a zkusit export tam.

Náhodou není tu někdo kdo by měl Big Sur? Nejde export klíčenky tam?

Díky :-)

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Klíčenka - export hesel

Příspěvek od Hyrogen » 08 led 2021 13:17

Tak právě řeším podobný problém, jako důsledek situace kdy nelze dokončit nastavení apple id v macu a ověření pomocí jiného přístroje jednoduše nefunguje. Řešil jsem to s podporou a jediný k čemu jsme se dostali, je Reset dat zašifrovaných mezi koncovými body. Jedním z důsledků tohoto kroku je smazání hesel v klíčence. Hledali jsme způsob jak to obejít a na nic nepřišli. Jediné co mi slečna na supportu doporučila, je zkusit najít aplikaci třetích stran, která by export uměla. Mimochodem, máme tu i nový MacBook Air s Big Sur a tam ten export taky nejde. Věděl by někdo o aplikaci která by to uměla?

Jinak tu mám (momentálně rozdělaný) starý MacBook Air 11, tak asi jak ho složím, zkusím importovat data do něj a tam tu klíčenku exportovat. Pokud nenajdu nějakou aplikaci která by to uměla.

Odpovědět