Obnova dat z Time Machine – problém na OS Catalina (VYŘEŠENO)

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Obnova dat z Time Machine – problém na OS Catalina (VYŘEŠENO)

Příspěvek od Hyrogen » 02 črc 2020 12:53

Jestli někdo víte, prosím poraďte, jsem už poměrně zoufalý.

Přišel jsem o iMac, byl ale pravidelně zálohovaný na TM. Mám teď nový MacBook Pro 2020 s OS Catalina. Zkoušel jsem data z TM natáhnout hned při aktivaci MB, ale nepodařilo se. Zkouším to teď prostřednictvím Průvodce přenosu dat. Zálohu na disku vidím, ale vždy se zaseknu ve chvíli kdy mám vybrat svazek ze kterého chci přenést data (viz screen).

Dočetl jsem se že Catalina má u některých uživatelů problém s TM a to jak se zálohami tak s obnovou. Mělo se to ale týkat verze 10.15.3 – já mám poslední verzi 10.15.5. Nechce se mi věřit že by mezitím apple chybu neodstranil... Přiznám se že už nevím co zkusit. Setkali jste se s tím někdo? Máte případně tip co vyzkoušet, kde může být problém?

TM disk je připojený přes USB3, resp. redukci USB–USB-C a systém ho normálně vidí.
LWScreenShot 2020-07-02 at 13.00.36.png
Naposledy upravil(a) Hyrogen dne 04 črc 2020 00:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: Obnova dat z Time Machine – problém na OS Catalina

Příspěvek od Hyrogen » 04 črc 2020 00:36

Tak problém konečně vyřešen!
Řešení bylo samozřejmě jednoduché. iMac který se zálohoval na TM, měl zapnutý FileVault, tudíž se zálohy úkladaly jako segmentovaný diskový obraz (Sparse bundle). Stačilo tedy „otevřít“ sparse bundle soubor, tím se spustil virtuální disk se složkou Backups.backupdb kde už jsou dostupné jednotlivé zálohy. Poté stačilo spustit Průvodce přenosem dat a zálohy již byly viditelné.

Odpovědět