Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Petaki
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2016 22:38

Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Příspěvek od Petaki » 30 zář 2020 17:11

Zdravim,

Vysvetleni:
nechtel jsem instalovat novy system kvuli starsim aplikacim 32 bitove, ktere pry nebudou fungovat. V nastaveni i na plose me denne otravovalo oznameni o nove aktualizaci, denne tedy odklikavam vpravo nahore - PRIPOMENOUT ZITRA, ZKUSIT ZA HODINU apod.

Problem:
Bohuzel jsem asi odklikl oznameni vpravo nahore ZKUSIT ZA HODINU. Po vypnuti a zapnuti notebooku se zacal novy system sam instalovat, coz nechapu, kdyz jsem k tomu nedal svoleni! :( Co mam prosim delat? Zapl jsem pocitac vsiml jsem si, ze na cernem pozadi zacla instalace/aktualizace systemu. Tak jsem ho hned vypnul za minutu. Lze prosim nejak zrusit cely proces? Nebo s tim nic nelze delat? Dekuji za pomoc.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Příspěvek od Gwaihir » 01 říj 2020 11:39

https://howtosetup.co/how-do-i-stop-a-m ... -progress/

Zkus podržet option klávesu, měla by se změnit na cancel. Ale je to čistá teorie.

Petaki
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2016 22:38

Re: Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Příspěvek od Petaki » 04 říj 2020 19:27

Diky za tip, zkusil jsem option (alt) podrzet a bohuzel nic. Instalace pokracuje.

Petaki
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2016 22:38

Re: Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Příspěvek od Petaki » 16 říj 2020 08:14

Protože jsem několikrát vypnul macbook při začínající instalaci, tak se nakonec instalace zrušila sama cca ve 1/3 s tím, že jsem normálně v uživatelském prostředí. Opět mě vyrušuje notifikace instalovat později, za dvě hodiny nebo připomenout zítra. Mám obavy, že po restartování, vypnutí se opět začne instalovat a tentokrát nebudu mít takové štěstí. Mohu proto udělat něco v uživatelském prostředí?


Zkusil jsem zrušit upozornění notifikací pro atualizaci dle tohoto návodu - https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/1 ... -catalina/

Nicméně v ikonce v předvolbách je aktualizace stále vidět červeně jedničkou a upozornění v pravém horním rohu neustále otravují denně. Kdyby někdo věděl, budu vděčný za pomoc.

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 218
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Příspěvek od Korwin » 16 říj 2020 12:02

Předvolby systému > Aktualizace softwaru > zrušit volbu Automaticky Mac aktualizovat..
V pokročilých volbách na stejné kartě zrušit co nechceš...
Ve složce Aplikace by měla být stažena instalace macOS > tu kdyžtak smazat nebo přesunout jinam?
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

Petaki
Příspěvky: 11
Registrován: 27 led 2016 22:38

Re: Lze zrusit jiz zacinajici instalaci systemu?

Příspěvek od Petaki » 18 říj 2020 12:47

Korwin:

Předvolby systému > Aktualizace softwaru > zrušit volbu Automaticky Mac aktualizovat..
ZRUŠENO

V pokročilých volbách na stejné kartě zrušit co nechceš...
ZRUŠENO. PROTO SE MI FURT MAC SÁM CHTĚL INSTALOVAT, I KDYŽ JSEM MĚL ZRUŠENÉ AUTOMATICKY AKTUALIZOVAT MAC. Moc díky!

Ve složce Aplikace by měla být stažena instalace macOS > tu kdyžtak smazat nebo přesunout jinam?
NIC JSEM NENAŠEL, JEN APLIKACE


Poslední dotaz prosím:
Zrušní notifikací Catalina podle odkazu letemsvětemapplem... asi funguje. V aktualizace softwaru se mi totiž již neukazuje Catalina, ale jen doplňkové aktualizace k Mojave a to:
Aktualizace zapezpečení 2020-005 10.14.6, 1,67 GB
Doplňková aktualizace systému MacOS 10.14.6, 68 MB
https://support.apple.com/cs-cz/HT211872, podle informací se jedná jen o zlepšení Safari.

Myslíte, že když tyto aktualizace instaluji, bude vše v pořádku se systémem Mojave, jak ho mám nyní, tzn i 32 bitové aplikace apod. Ještě jednou děkuji.

Odpovědět