Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MaHa » 23 lis 2020 17:24

Dnes jsem vybalil nový MacBook a chtěl udělat aktualizaci na Big Sure. Když ale otevřu aktualizace software, tak je tam uvedeno "Aktualizace nelze vyhledat. Připojte se k internetu" a vlevo pod ozubeným kolem je napsáno "Aktualizace tohoto Macu jsou spravovány externě". Je tam taka odkaz na "Podrobnosti" na který když kliknu tak se zobrazí dialog s informací že aktualizace jsou spravované externě a zda chci obnovit výchozí nastavení aktualizace. Pokud kliknu na "Výchozí hodnoty", tak to nic neudělá.

Přiznám se že nevím co s tím. Poradí někdo?

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MaHa » 23 lis 2020 17:55

Tak po restartu ta hláška zmizela, ale stahování se přerušuje a píše to "Při instalaci vybraných aktualizací se vyskytla chyba".

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MaHa » 02 pro 2020 22:54

Jen chci doplnit poznatek. Po několikátém opakovaném pokusu se opět objevila informace: "Aktualizace tohoto Macu jsou spravovány externě" a už se mi ji nepovedlo zbavit. Provedl jsem tedy zotavení pomocí klávesové zkratky Shift-Option-Command-R a nainstaloval MacOS Catalina. Dokáže mi někdo poradit co mohlo být příčinou popsaného problému u aktualizace? Chápu že to asi není úplně standardní problém, ale nerad bych se při dalším pokusu o aktualizaci dostal do stejného stavu.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MichalJ » 03 pro 2020 09:54

Byl to nový, originálně zabalený Mac z normální distribuce?

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MaHa » 03 pro 2020 13:48

Ano, byl a kupovaný byl na firmu.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MichalJ » 03 pro 2020 14:22

Tohle se většinou ukazuje pokud:
- mac je spravovaný centrálně (ve firmách většinou)
- jste přihlášený do bety

MaHa
Příspěvky: 126
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace Software - Aktualizace jsou spravovány externě

Příspěvek od MaHa » 03 pro 2020 14:55

Mohu nějak ověřit přihlášení do bety? Nejsem si vědom toho že bych se někdy do bety pro macOS hlásil a určitě jsem nikdy betu neinstaloval.
Centrální správa prostřednictvím DEPu a MDM bylo první co mne napadlo, ale nic takového naše firma nepoužívá. Ale pokud by bylo možné toto nějak ověřit tak budu rád za info kde a jak.
Instalace a konfigurace macOS Catalina probíhala po vybalení z krabice úplně normálně a když se podívám do "Předvolby systému", tak tam nevidím žádný profil (který pokud se nepletu, tak se v případě správy přes MDM vytvoří)

Odpovědět