Disablovaný export klíčenky

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

Disablovaný export klíčenky

Příspěvek od novyp » 29 črc 2021 20:38

Tušíte čím je způsobeno, že klíčenka nelze exportovat?
Přílohy
Export_klicenky.png

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Disablovaný export klíčenky

Příspěvek od sumec83 » 30 črc 2021 11:33

Ahoj, podle apple podpory nelze některé položky exportovat - například ty, kde jsou hesla.. Pouze veřejné klíče a certifikáty

https://support.apple.com/cs-cz/guide/k ... a35961/mac

EDIT: dívám se, že to funguje odlišně podle verze OS, v dřívějších by snad měla jít exportovat i hesla. Na Big Sur už ne..
Každopádně, zkusil bych si označit nějaké položky a pak by se vidělo, které jdou exportovat a které ne..

novyp
Příspěvky: 93
Registrován: 18 led 2020 18:07

Re: Disablovaný export klíčenky

Příspěvek od novyp » 30 črc 2021 15:14

Mám Catalinu, zkoušel jsem různé a nejde to :(

Když bych to tedy dal obnovit z TM zálohy a zvolil jen uživatelský profil, tak víc už asi nejde vyloučit? Protože nechci, aby se obnovovalo vše uživatele.?

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Disablovaný export klíčenky

Příspěvek od sumec83 » 30 črc 2021 19:17

Nevím přesně, jestli správně chápu, co je Tvým cílem - přenést klíčenku do jiného stroje nebo profilu? Standardně se dá zálohovat na iCloud a tam to jde pak samo. Jinak jsem hledal, jestli se z TM dá vytáhnout pouze klíčenka (zatím jsem to nepotřeboval) a googlení mě hodilo zase tady na fórum 😀
viewtopic.php?t=9523

Je to sice už hodně staré, ale aspoň tam je (snad stále platné) info, kde v systému ji hledat 😉

Odpovědět