Instalační soubory na zotavovacím serveru jsou poškozené - problém s přeinstalací Mac OS Sierra

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Instalační soubory na zotavovacím serveru jsou poškozené - problém s přeinstalací Mac OS Sierra

Příspěvek od jablecnysvet » 31 říj 2021 08:23

Zdravím,

mám tu MacBook Air, který chci prodat kvůli nevyužití a chci ho proto nastavit do továrního nastavení. Problém je, že se mi sice podařilo smazat SSD disk s citlivými daty a naformátovat jej na Mac OS žurnálový souborový systém (APFS ještě není dostupný), ale instalátor má problém. Píše, že ,,Instalační soubory na zotavovacím serveru jsou poškozené"

Z časových důvodů to potřebuji stihnout do pondělí, protože pak zase budu hodně cestovat a nevím, kdy na to bude čas. Najde se tu prosím někdo ochotný a poradí mi, jak to nainstalovat třeba z USB flash disku. Chtěl bych tam dát Mojave. Musím dát tedy nejdříve Sierra a nebo mohu rovnou dát Mojave? Děkuji moc

Ještě malý EDIT: Sierra byl původní dodaný systém. Vím, že už je starý. Jelikož jsem ale MacBook používal jen po velmi krátkou dobu - asi 2 měsíce než se změnil charakter práce, tak jsem ho tam nechal, jelikož stejně jen ležel v šuplíku.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Instalační soubory na zotavovacím serveru jsou poškozené - problém s přeinstalací Mac OS Sierra

Příspěvek od ra3662 » 31 říj 2021 11:47

Stáhnou instalační soubor, třeba tady:
https://support.apple.com/cs-cz/HT211683
VYtvořit bootovací usb:
https://support.apple.com/cs-cz/HT201372
nebo https://diskmakerx.com
a pak už se jen modlit.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Instalační soubory na zotavovacím serveru jsou poškozené - problém s přeinstalací Mac OS Sierra

Příspěvek od jablecnysvet » 31 říj 2021 17:24

ra3662
Jako seřazený je to fakt krásně. Dobrá práce a moc děkuji. Ale je tu problém. Jelikož ten systém budu stahovat na iMac 2020 s Mac OS Big Sur, nechce se mi to stáhnout jako to šlo dřív pomocí App Store, ale mermomocí se mi to furt otevírá v Aktualizaci softwaru (Nastavení -> Aktualizace Softwaru). Zkusil jsem tu tedy i na iMac 2017, kde je Catalina, ale tam se to už taky otevírá jenom v ,,Aktualizaci softwaru". Už fakt nevím. Asi to budu muset sehnat někde z bůhví odkud, když to nejde normálně stáhnout přímo od výrobce...
Poslední dobou se mi zdá, že se Apple snaží všechno udělat co nejvíc složitě. Čím jednodušeji to chtějí udělat, tím horší to pak je, když se něco stane.

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: Instalační soubory na zotavovacím serveru jsou poškozené - problém s přeinstalací Mac OS Sierra

Příspěvek od jablecnysvet » 31 říj 2021 18:11

Tak se mi povedlo instalační soubor najít na externím disku. Vytvořil jsem tedy bootovací flash disk a nyní přes něj provádím čistou instalaci. Zatím vše jede. Ale jestli to nakonec dokončí to se nechám překvapit a pak dám vědět. Každopádně ještě jednou moc děkuji za rychlou pomoc. :)

Odpovědět