Chyba Time Machine

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Jakub88
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2021 20:18

Chyba Time Machine

Příspěvek od Jakub88 » 08 lis 2021 20:23

Setkal se někdo s touhle chybou (viz prinscreen)? Aktuální Mac OS (12.0.1) na MacBooku Air M1, NAS je OK, je na něm místo, tady problém není. Restart nepomohl, když jsem soubor na screenu smazal, hodí to chybu u jiného. Všechny jsou přitom ok. Zkoušel jsme ověření záloha - ok, prošlo to bez chyby. Ví někdo, co s tím (mimo to, smazat celou zálohu a začít od začátku)? Dík. Už jednou jsme musel v létě zálohu komplet smazat a začít znova, tam to hlásilo ale poškození...
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-11-08 v 18.06.31.png
Snímek obrazovky 2021-11-06 v 17.07.51.png

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Sandra » 09 lis 2021 11:10

Máš Synology? Mě to jednou udělalo taky a pomohlo akorát zálohu smazat a začít od začátku... A udělalo mi to při přechodu na novou majoritní verzi macOS, takže asi nějaká nekompatibilita v nové verzi.

Jakub88
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2021 20:18

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Jakub88 » 09 lis 2021 15:33

Jj, mám Synology. Také jsem musel nakonec zálohu smazat a začít od nuly, naštěstí vše ok a zálohu jsem nepotřeboval… Ale chtěl jsem zjistit, co to udělalo a proč. Hm, velká aktualizace byla Monterey, ale to bylo dříve, než se chyba projevila…

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 09 lis 2021 21:55

Taky mám od aktualizace na Monterky :D problém.. taky Synology. Aktualizaci jsem dělal hned 25.10. a Time Machine mi píše, že k tomuto datu je poslední záloha. Přitom několikrát denně se tváří, že zálohuje jak o život, ale nic. Takže asi taky pojedu nanovo…

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 09 lis 2021 22:26

potvrdzujem aj mne sa to nedavno stalo na Synology. Tiez som zasa moc nespekuloval, celu zalohu som zmazal a sli sme zalohovat odznova.

Pretoze som sa s tymito vecami nejaky cas hral, tak mam pocit, ze pri tych mnozstvach suborov sa macos niekedy snazi o upratovanie a ono to necakane zabera neobvykle vela casu (asi nejake podivne zacyklene presuny).

Minimalne som si uz davnejsie vsimol ako ma macos hodne problem ak ide o tie aplikacne kniznice s tisickami suborov (typu Photos library) a uz len obycajne vymazenie je sialeny problem.

Takze obdobne to je niekedy v tej Time Machine.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Sandra » 09 lis 2021 22:30

Mě to teda po aktualizaci na Monterey funguje, dokonce jsem z toho obnovovala zálohu z MBA na nový Mini M1 a v zálohování pokračuju a podle všeho funguje i nadále. Ale právě u Synology se to občas stává, mě se to stalo před pár lety, tuším při přechodu na Mojave. Od té doby teda záloha drží, takže ji mám už tři roky. Uvidíme kdy crashne příště. V tomhle byla Time Capsule bezkonkurenční...

PaladinW
Příspěvky: 35
Registrován: 21 čer 2013 22:32

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od PaladinW » 11 lis 2021 15:51

MacBook Pro 2017, stejný problém, ještě před přechodem na Monterey, zkusil jsem už vše možké, nový formát externího disku, disk šifrovat ale stejně se záloha nepodaří udělat. Začne se připravovat, jede asi do 50% a konec, nezapíše se uskutečnění zálohy. Reinstal Monterey, nic.
iPhone 7s, iMac 27" 2009, Airport, Apple TV 3, iWatch 2, no prostě postižený:)

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Zeggjk » 11 lis 2021 17:00

Já musím konstatovat, že změna verze OS a i dokonce hardware bez problémů. Poslední záloha na Macbook Air 2012 s macOS Catalina, poté zapojen nový MacbookPro 2021s OS Monterey, při prvním nastavení vybráno, že chci obnovit z TimeMachine. Po 3 hodinách hotovo a na novém stroji vše jede dál, včetně záloh. Nový stroj tedy pokračuje v záloze tam kde přestal Air. Služba TimeMachine mi běží na serveru s Debianem. Takže problém je asi u Synology?
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 13 lis 2021 08:46

Hm, tak se nakonec taky hlásím do klubu nedařících se záloh v Monterey 🤔 Jak jsem už psal, zálohovalo to jako o život (NAS Synology), ale stejně nic a poslední záloha byla ze dne aktualizace na Monterey. Tak jsem všechny zálohy smazal a jel nanovo. Nicméně teď zase zálohuje a nakonec napíše “Čeká se na dokončení první zálohy”. Po hodině (jak je defaultně nastaven) pokračuje v zálohování, ale hláška je pořád stejná. Místo na zálohovacím disku ubývá, ale když Time Machine otevřu, tváři se, že tam žádná záloha není. To stejné s externím diskem přes USB. Znovu jsem jej naformátoval (apfs), vybral k zálohování, ale zase čeká na dokončení první zálohy, místo konstantně s každým zalohováním ubývá, ale to je vše.. Co jsem vyčetl na https://discussions.apple.com/thread/252634680 asi jde o chybu a problém má více uživatelů

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 13 lis 2021 13:00

no super, prave som urobil to co ty a naozaj nejde vojst do time machine.

este ze zalohujem dvojmo :)

uprimne, nezaujima ma cokolvek, ci system prichadza s nezmyselnymi vylepseniami, ze nieco nejde ci ide, ci nieco zrusia, zmenia. No zalohovanie by snad doprcic malo byt najpedantnejsie pripravena funkcia :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Sandra » 13 lis 2021 13:58

Vy co máte Synology a nejde vám Time Machine, jakou máte verzi DSM? Já 7 a něco, minulý týden mi přišla aktualizace a zálohování v Monterey funguje a funguje i obnova, zkusila jsem to na jiném Macu v rodině, kde byla potřeba udělat čistá instalace.

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 13 lis 2021 15:10

Používám DSM 6.1x (používám prozatímně xpeno) ale divné je, že to má stejný problém i na externí USB disk 🤔 Jinak s tebou Rony souhlasím, tohle je dost špatnej bug, když jde o zálohování ☹️

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Jirka_S » 13 lis 2021 19:41

Tohle jsem zažil už před léty, záloha ze Synology NASu nešla použít pro obnovu. Od té doby už tomu nevěřím a i když mám doma NASy dva, pro TM používám externí USB HDD, a pro jistotu hned taky dva. Jistota je jistota.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 13 lis 2021 23:17

ja mam dsm 6. idem upgradnut
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 14 lis 2021 12:10

Nejsem si tak úplně jistý, jestli to souvisí s verzí DSM nebo Synology obecně, ale každopádně jsem zvědav, jak dopadneš po aktualizaci..
U mě to prostě nejde ani na externí disk.. Několikrát jsem ho formátoval a nic.. Teď to u obou píše už tři dny, že čeká na dokončení, ale přitom stále pravidelně jakože zálohuje.. :roll:
Snímek obrazovky 2021-11-14 v 12.09.01.jpg

Gwaihir
Příspěvky: 486
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Gwaihir » 18 lis 2021 09:20

rony píše:
13 lis 2021 23:17
ja mam dsm 6. idem upgradnut
Mám model DS215j a ten na 7.0 nejde upgradnout.

P.S. BTW co zálohujete přes Time machine? Já mám dokumenty pracovní i osobní na cloudu a nic jiného, co bych mohl zálohovat přes time machine mě nenapadá. Nějaké filmy mám beztak na NASu a v MBP je jen duplikáty. Nic jiného mě nenapadá. Aplikace si přece stáhnu znovu. Fotky i videa mám taky na icloudu (2TB mi zatím pohodlně stačí).

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 18 lis 2021 10:55

Zálohuju komplet vše. Už jednou se mi to vyplatilo - z nějakého důvodu mi zhavaroval uživatelský profil a pomocí time machine jsem obnovil počítač do původního stavu - vybral jsem den před havárií. V tom je kouzlo kompletní zálohy :-) Jinak je super, že díky Time Machine si člověk může obnovit dřívější verzi v podstatě jakéhokoli souboru..

Každopádně, stále mám stejný stav - u obou disků, jak NAS, tak externím USB, čekáme na dokončení první zálohy.. :roll: Nevím, jestli by pomohla reinstalace macOS..

Gwaihir
Příspěvky: 486
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Gwaihir » 18 lis 2021 18:07

sumec83 píše:
18 lis 2021 10:55
Zálohuju komplet vše. Už jednou se mi to vyplatilo - ...
Tak jsem to taky rozchodil. Na domácím NASu (DS418play) mám verzi 7, tak ta je asi bez problémů. V práci mám DS215j a tam běží jen verze 6.
Ale mělo by jet oboje:
https://kb.synology.com/en-my/DSM/tutor ... me_Machine

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 18 lis 2021 23:11

nejaka zmena po upgrade na DSM 7 tu je. Musel som par dni pockat, nech sa odzalohuje.

nemazal som zalohu ale zmeny su:

predtym pri pokuse otvorit zalohy mi mac zamrzol (neslo listovat zalohami)

teraz sa mi dari listovat, len obcas sa to trosku zadrhne akoby nacital ale pokracuje.

ide vyskocit zo zaloh do systemu.

restore som neskusal.


co zalohujem? no proste "vsetko", tie objemne veci co pises (filmy) to nie. Ja vlastne chcem len to, ze kupim novy mac, cvak cvak a vsetko z predosleho je v nezmenenom stave v novom. Uz viac nez desat rokov nemam naladu s kazdym novym kompom travit tyzdne tym, ze nejake drobnosti nastavene pred 7 rokmi musim postupne riesit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 19 lis 2021 09:21

Tak asi opravdu po aktualizaci na Monterey potřebuje Time Machine více dní na dokončení zálohy.. Dneska se mi konečně (snad skoro po týdnu :D ) zobrazila informace, že byla provedena poslední záloha.. Nevím, jestli na to nemůže mít vliv i to, že jsem včera v DSM vypnul pro Time Machine AFP protokol a nechal jen SMB (dočetl jsem se to jako doporučení na synology stránkách, že od macOS 10.12 je doporučeno používat SMB).

Ještě zkusím i ten externí disk (ten jsem včera zase odpojil) - uvidím, co tam se bude dít se zálohami..

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 19 lis 2021 10:31

AFP som vypinal davnejsie, ked som riesil vypadavanie spojenia na Synology, radili nemat viac protokolov. Ale problem mi vtedy vyriesilo prekablovanie - Synology som napojil priamo na router, predtym som ho mal na switchi.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 29 lis 2021 18:57

Přidám ještě trochu do mlýna Time Machine problémů a snad někomu pomůže řešení, které jsem našel na na fóru https://forums.macrumors.com/threads/ti ... 32/page-14 - příspěvek #339
Ačkoli se mi totiž udělala po několika dnech na obou discích první záloha a myslel jsem, že už je po problému, nebylo to tak. Ta první záloha totiž opět až do dnes zůstala jako poslední, i když Time Machine pravidelně vesele jakože zálohoval..
Pomohlo restartovat v safe mode, tam spustit zálohy na oba cíle TM a potom restartovat..V normálním modu už záloha funguje taky. Snad už nafurt :D

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 29 lis 2021 22:50

parada, diky, pre toto mam rad diskusne fora s ludmi, co selektuju z vyguglenych tisicov rieseni. toto je take, ktore by som nechcel naverimboha skusat :) a hlavne, nenapadlo by ma to.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 02 pro 2021 10:05

Hm, tak jsem se z úspěchu radoval jenom jeden den.. Už zase je tam na obou discích poslední záloha "předevčírem"... :roll:
Asi je to holt bug v Monterey a bude se muset počkat na udpate, který to (doufám) opraví. Na tom fóru, které jsem odkazoval je o tom asi 15 stránek, takže problém s TM má asi spousta lidí

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 02 pro 2021 13:29

mno, tak si musim spravit aspon manualnu zalohu kopirovanim suborov :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 14 pro 2021 22:25

Vypadá to, že dnešní aktualizace na 12.1 problém se zálohami vyřešila. Aspoň dneska od restartu po aktualizaci to střídavě po hodině zálohovalo na oba disky jak se patří 👍😉

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 14 čer 2022 07:48

Chtěl bych po delší odmlce opět oživit téma Time Machine a (ne)zálohování :roll:. Schválně - jak jste na to vy, kdo používáte Synology + MacOS 12.4? Já už tedy Synology nepoužívám, jedu od prosince na unRaidu, ale zase nezálohuju - tentokrát tedy funguje aspoň záloha na externí disk, ale na NAS již ne. Bohužel nedokážu zjistit, jestli za to může aktualizace unraid nebo MacOS, protože to proběhlo v podobnou dobu a toho, že to nezálohuje, jsem si všiml zhruba o týden a půl později. Na fóru unraid se samozřejmě mísí názory, jestli to jde za Applem a poslední verzí sytému nebo za unraidem.
Máte s poslední verzí macOS a zálohami někdo podobnou zkušenost?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 14 čer 2022 08:35

mne sa javi, ze zalohovanie na Synology cez Time Machine bez bez problemov.

Trochu odbocim, nedavno Honza Brezina dal YT o zalohovani a mal tam dobry tip - manualne skopirovat zlozku uzivatela na externy disk. Toto je moj plan zacat robit tak, ze ju budem robit nejako jednym kliknutim na Synology. To pisem na margo toho, aby ste sa necitili marne, ked ste vypli Time Machine na Synology.

Ja od tychto vlanajsich problemov robim Time Machine zalohu okrem NAS aj na dva externe disky. Vsimol som si, ze struktura zalohy sa meni podla nastavenia. Pamatam si volakedy na zlozky s datumami. Na novsom disku je vsak zaloha jeden neidentifikovatelny subor. Asi to suvisi s tym, ci zapnem zaheslovanie zalohy alebo nie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Sandra » 14 čer 2022 09:47

Mě funguje Time Machine na Synology bez problémů, MBA 2017 a Mini M1.

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od sumec83 » 14 čer 2022 09:57

To se složkou uživatele je dobrý tip, pamatuju si, že jsem na to video taky asi před časem koukal :) Já teda jinak zálohy nešifruju, tak nemám tušení, jestli to pak mění strukturu zálohy. Dokud to ještě normálně fungovalo (nebo i teď, když si ji natvrdo namountuju do Finderu), tak tam mám obraz disku - soubor s přibližným názvem petr.mac-mini.sparsebundle. Je tak připojen i externí disk, kam mi TM zálohuje a jsou tam podslořky s datumy a tam normálně vidím Macintosh-HD-data

Fesko
Příspěvky: 486
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od Fesko » 18 říj 2022 13:58

Na tomto vlákne by sa predovšetkým mal zmeniť názov vlákna z "Chyba Time machine" na "Chyba Synology", pretože je evidentné, že chybu spôsobil upgrade Synology a nie ™. Mne sa to stalo tiež a pomohlo jedine preinštalovanie NAS. (DS120j)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba Time Machine

Příspěvek od rony » 18 říj 2022 18:12

najnovsie DS v synology uz netrpi problemami
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět