Pomoc s appkou AirServer

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Pomoc s appkou AirServer

Příspěvek od Mironet » 02 pro 2021 09:17

Potřeboval bych trochu popostrčit správným směrem s aplikací AirServer. Snad se tu najde někdo, kdo používá a pomůže.

Jsem na pracovní síti (velká, hodně zařízení, nemám nad ní úplně kontrolu) a potřebuji propojit svoje zařízení s AirServerem na místních PC. Nainstaluji verzi pro Windows, myslel jsem, že budu muset třeba povolit vyjímku ve Win Defenderu nebo místních AVG, ale ne, stačí stáhnout na iPhone AirPlay Connect, naskenuji QR kód a funguje to. Problém je s Macem. Na něho AirPlay Connect není, a AirServer na PC jako příjemce pro zrcadlení obrazu prostě Mac nevidí. Zkoušel jsem ty vyjímky ve firewallu, ale nepomohlo. Poradíte někdo? Co Connect vlastně dělá, abych to mohl udělat manuálně na svém Macu?

Díky moc.

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Pomoc s appkou AirServer

Příspěvek od sumec83 » 02 pro 2021 10:03

Ahojky, AirServer na macu mám. Jestli jsem to pochopil správně, potřebuješ Maca zrcadlit na PC? A když dáš na Macu zrcadlení obrazovky, neobjeví se ti tam to PC? Úplně přesně teď nevím, jak vypadá verze AirServer pro PC, ale na Macu si v nastavení můžu zvolit název zařízení nebo nechám default a podle toho by mělo potom to zařízení být vidět. Ale chápu, že ve velké síti to může být trochu problém. Doma v malé síti se bez AirPlay connect obejdu-když iPad nebo iPhone, prostě mi to nabídne jako cíl Mac.
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-12-02 v 9.58.45.jpg

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Pomoc s appkou AirServer

Příspěvek od Mironet » 02 pro 2021 12:03

Přesně tak, AirServer jede na PC, na iPhonu PC v zrcadelní vidím, na Macu ne. A jak dnes zkouším tak bohužel i iPhone je dost nespolehlivý. Někdy se PC zobrazí, někdy ne, a dělám pořád stejné kroky. :-( Na malé podsíti mi to fungovalo spolehlivě, ve velké už je problém.

sumec83
Příspěvky: 73
Registrován: 11 kvě 2020 15:43

Re: Pomoc s appkou AirServer

Příspěvek od sumec83 » 02 pro 2021 13:40

Tak to bohužel asi více neporadím, s nasazením ve větším prostředí s tím nemám zkušenost :-( Vypadá to, že ani AirServer nemá moc možnosti nastavení.. Ještě bych ověřil, že Mac i to PC jsou skutečně ve stejné síti, třeba vzájemným pingem. Jinak by asi neměl být důvod, proč by ten Mac ten asiserver na PC neviděl.

Odpovědět