Přechod z os High Sierra na os Monterey (aplikace Fotky)

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
lpilar
Příspěvky: 1
Registrován: 16 dub 2022 18:39

Přechod z os High Sierra na os Monterey (aplikace Fotky)

Příspěvek od lpilar » 16 dub 2022 18:44

Ahoj,
mám na Vás prosbu. Mám starý macbook s os High Sierra a koupil jsem si novy imac s os Moterey.
Mám ale problém s aplikací fotky. Mám hodně fotek /cca 1,5 TB/ a historicky mám ve fotkách i alba z předchůdce iphoto.
K novýmu imacu jsem si koupil i My WD Cloud EX2 Ultra s 2x 4TB a připojil jsem si ho přes síť. Na disk jsem si přehrál i všechny soubory z macbooku včetně knihovny Fotek. Bohužel mi ale knihovna nejde na imacu otevřít. Buď se otevírání zasekne na 87 procent a dál se už neposune a nebo se otevírání ani nerozjede. Zkoušel jsem i funkci opravit knihovnu, ta sice postupně načetla až na 100 procent, ale pak to napsalo, že stejně knihovnu nejde otevřít.
Mohli byste mi prosím někdo poradit, jak původní knihovnu otevřít v novém os? Nebo jak ji převést do funkční verze?
Už nevím, kudy kam..

Moc děkuji.
Lukáš

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Přechod z os High Sierra na os Monterey (aplikace Fotky)

Příspěvek od Zeggjk » 16 dub 2022 20:44

Můj postup byl ten, že jsem na starám Airu provedl poslední zálohu Timemachine na externí disk. Poté co mi dorazil nový Macbook Pro jsem na konci průvodce prvního spuštění stroje zvolil že chci přenést data do nového NTB ze zálohy Timemachine. Připojil jsem disk, vybral že z něho chci tu zálohu a dal jsem vše (samozřejmě nemusíte vybírat třeba aplikace, já chtěl vše) No a pak jsem jen čekal než doběhne teploměr co indikoval průběh obnovy ..... asi 5 hodin. Ale pak jsem tam měl opravdu vše v absolutně totožném stavu jako na předchozím NTB ....
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět