Rychlé akce: při provádění akce se vyskytl problém

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
JackTitle
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2023 17:53

Rychlé akce: při provádění akce se vyskytl problém

Příspěvek od JackTitle » 13 bře 2023 17:58

Ahoj,

prosím o radu. Od minulého týdne, kdykoliv chci provést "Rychlou akci" u nějakého souboru, objeví se hláška "Při provádění akce se vyskytl problém". Nemáte někdo tušení, v čem může být problém?

Příklad: chci z jpeg vytvořit soubor pdf, normálně stačilo dvojklikem vybrat "Rychlé akce" a "Vytvořit PDF" a bylo to. Teď se objeví chybová hláška. Zatím jsem nepřišel na žádné řešení (OS Ventura 13.2.1).

Totéž je když chci "převést obrázek" nebo provést jakoukoliv z "rychlých akcí".

Moc díky za radu!

J.
 Iphone 12 Max Pro  Macbook Air M2  Ipad Air M1  Apple Watch Ultra  AirPods Pro 2  Apple Pencil 2  AirTag

mpok
Příspěvky: 49
Registrován: 09 lis 2021 15:04

Re: Rychlé akce: při provádění akce se vyskytl problém

Příspěvek od mpok » 13 bře 2023 21:04

Je to akce Vase nebo systemova?
Respektive, delal jste si ji v automatoru nebo tam byla defaultne?
 iPhone (SE, 8, 11 Pro) 13 Pro,  Watch (5) Ultra,  AirPods (Pro) Pro 2022,  MacBook Air M1,  iPad (9) Air 2022,  Pencil (1) 2

JackTitle
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2023 17:53

Re: Rychlé akce: při provádění akce se vyskytl problém

Příspěvek od JackTitle » 13 bře 2023 21:09

Nefungují právě ty defaultní/systémové akce. Když si vytvořím podobnou akci v Automatoru tak funguje, ale bohužel to neumím nastavit přesně tak, jak je to defaultně - tj. vygeneruje se mi sice automaticky pdf z obrazků, ale už to neumím udělat tak, aby se soubor jmenoval stejně jako výchozí a uložilo se to automaticky vždy do složky, kde jsou soubory, které spojuji/konvertuji. :/ Může to být nějaká chyba po aktualizaci, ale nevím, jestli má někdo podobnou zkušenost. Nikde jsem to nenašel - resp. na anglických fórech se podobná (nikoliv totožná) chyba objevuje i několik let zpět, ale vždy bez řešení.
 Iphone 12 Max Pro  Macbook Air M2  Ipad Air M1  Apple Watch Ultra  AirPods Pro 2  Apple Pencil 2  AirTag

mpok
Příspěvky: 49
Registrován: 09 lis 2021 15:04

Re: Rychlé akce: při provádění akce se vyskytl problém

Příspěvek od mpok » 13 bře 2023 22:52

Tak s defaultnimi akcemi to bude spis na nahlaseni bugu, pokud se tu nenajde nejaky guru teda… 🙂
Ja mam s podporou dobrou zkusenost u iPhonu, ale s MB zatim zadnou.
 iPhone (SE, 8, 11 Pro) 13 Pro,  Watch (5) Ultra,  AirPods (Pro) Pro 2022,  MacBook Air M1,  iPad (9) Air 2022,  Pencil (1) 2

JackTitle
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2023 17:53

Re: Rychlé akce: při provádění akce se vyskytl problém

Příspěvek od JackTitle » 01 srp 2023 20:52

Jen pro pripad, ze by to nekoho zajimalo. Nakonec to vyresil jen kompletni reinstal systemu. Ale je pravda, ze podporu jsem nezkousel. Pockal jsem jen na dalsi update, ktery to take nevyresil.
 Iphone 12 Max Pro  Macbook Air M2  Ipad Air M1  Apple Watch Ultra  AirPods Pro 2  Apple Pencil 2  AirTag

Odpovědět