Ikony zástupců

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry00
Příspěvky: 235
Registrován: 14 črc 2012 15:03

Ikony zástupců

Příspěvek od jerry00 » 05 říj 2023 15:32

Jak přinutím Big Šunt, Montyho nebo Venerické choroby , aby vytvářeli zástupce s originální ikonou a ne s nějakou systémovou generickou?
Dokonce ty šmejdy jdou tak daleko, že si smažou i ikonu na tom originálním souboru, ze kterého je zástupce!

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony zástupců

Příspěvek od rony » 05 říj 2023 18:20

pokial nemate sunt ani venericke choroby, tak to zvladnete:

zmenit ikonku - pravdepodobne akukolvek - mozete nasledovne:

- najdete si nejake ikonky (ako subory) kdekade po internete, alebo ak mate appku, ktorej ikonka sa vam paci

- nad tymto suborom ci aplikaciou (vo Finderi) date prave tlacidlo mysky, povel Get Info. Zobrazi sa taky panel a vlavo hore bude ikonka. Kliknite na tuto ikonku myskou a stlacte command-C

- to iste urobte na cielovom subore/appke/odkaze, tuknite v tom paneli na tuto ikonku a stlacte command-V

Toto sa mi dari robit uz od mackovitych seliem a celkom urcite vas to zbavi priznakov venerickych chorob ale urcite nenastane ziadna Sodoma.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
jerry00
Příspěvky: 235
Registrován: 14 črc 2012 15:03

Re: Ikony zástupců

Příspěvek od jerry00 » 05 říj 2023 18:57

Mě jde ale o to, že když dám vyzvořit zástupce, ( soubor, složka ..) tak ten zástupce by měl mít stejnou ikonu jako originál, jen malou šipčičku vlevo dole. To prostě již nefunguje! Dosud jsem jel na HS, ale kvůli ukončení podpory prohlížečů budu muset aktualizovat na novější. Už 4 týden se snažím přejít na něco novějšího a prostě jedna velká tragédie od BS po Ventůru. Tohle je jen malá nepříjemnost, horší je nekompatibilita apek, nefunkčnost Wacomu je asi nejhorší atd atd....
Myslel jsem, že by šlo nějak pře terminál takovouhle věc opravit( ikony)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony zástupců

Příspěvek od rony » 06 říj 2023 20:59

Cicpicek u ikonesky jako na okynkach?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět