Problém s iCloud

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Problém s iCloud

Příspěvek od DidaJI » 15 pro 2023 14:43

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neřešil problém s iCloud Drive pod MacOS Sonoma? Nejsem si úplně jistý, že problém u mě vyvstal určitě když jsem přešel na Sonomu, ale rozhodně to bylo někdy v období přechodu. Problém se mi děje pouze na MacBook s M1 a Sonomou. Na dalších dvou PC mám Venturu a tam žádné problémy nepozoruji.

Co mi to dělá? V zásadě vše funguje, ale synchrinizace souborů na iCloud Drive je taková zpomalená, v podstatě nikdy nekončící. Koláčový graf u složky iCloud je stále neúplný, pokud dám třeba na nějaké složce ručně "Stáhnout nyní", tak to trvá šíleně dlouho. Dříve jsem měl na iCloud Disku běžně zdrojáky, kompiloval je na NTB, zaklapl ho, přešel k PC a za moment pokračoval bez problémů v práci. Teď to nejde, každou chvilku mi to píše, že chybí nějaký soubor, musím složky synchronizovat ručně, nebo dlouho čekat až se na vše dostanu.

Dál používám "Značky" a všimnul jsem si, že ty co mám u složek na iCloud, tak mají zdvojené adresáře. Prostě pod značkou jsou 2 stejné složky se stejným názvem.
Jedna je v: /HDD/Users/jmeno/Library/CloudStorage/iCloud Drive-iCloudDrive
a druhá klasicky v: /HDD/Users/jmeno/Library/CloudStorage/Mobile Documents/com~apple~CloudDocs

Tak jsem se do obou složek podíval a v obou je obsah iCloud Drive. Pokud vím, tak dříve to bývalo vždy pouze v jedné složce a to v té druhé uvedené.

Nemůže toto být problém, že se to nějak synchronizuje ještě mezi těmito dvěma složkami?
Neřešil někdo podobný problém?
V podstatě se mi žádná data nikdy neztratila, ale používání je teď velmi nepohodlné a pomalé.

mpok
Příspěvky: 52
Registrován: 09 lis 2021 15:04

Re: Problém s iCloud

Příspěvek od mpok » 15 pro 2023 15:04

Zkus restart, me to jednou taky zlobilo, pak jsem to restartoval a dobry…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 iPhone (SE, 8, 11 Pro, 13 Pro) 15 Pro,  Watch (5) Ultra,  AirPods (Pro) Pro 2022,  MacBook Air M1,  iPad (9) Air 2022,  Pencil (1) 2

DidaJI
Příspěvky: 60
Registrován: 29 kvě 2017 22:29

Re: Problém s iCloud

Příspěvek od DidaJI » 15 pro 2023 17:08

mpok píše:
15 pro 2023 15:04
Zkus restart, me to jednou taky zlobilo, pak jsem to restartoval a dobry… ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Restart jsem zkoušel + takové ty běžné rady (odhlášení a přihlášení z iCloudu, Optimalizovat uložiště Macu, vytvořit další účet a ten připojit do stejného iCloudu). Nic z toho ale nepomohlo.

Odpovědět