Nákup nového MBP a přenos dat ze starého nebo čístá instalace?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Nákup nového MBP a přenos dat ze starého nebo čístá instalace?

Příspěvek od toncek » 11 bře 2024 22:36

Ahoj,

přecházím na nový MBP a přemýšlím, jestli mám jako vždy v minulosti použit migration assistanta a prostě jen "starý přenést na nový" a nic neřešit a nebo tomu věnovat čas a dělat čistou instalaci s tím, že vše doinstaluju znovu a přenesu si jen data.

Dělá to ještě vůbec někdo? :-) Za posledních 5 let jsem vždy použil migration assistanta a vždy vše v pohodě. Ta jednoduchost je návyková. Jen si říkám, jestli za ty roky už tam není spousta "bordelu".

Každopádně upřímně - nechce se mi do toho. :D

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4644
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup nového MBP a přenos dat ze starého nebo čístá instalace?

Příspěvek od ra3662 » 12 bře 2024 11:38

Já doporučuju čistou instalaci.

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Nákup nového MBP a přenos dat ze starého nebo čístá instalace?

Příspěvek od Zeggjk » 12 bře 2024 11:39

Můj postup je takový, že na starém železe udělám pomocí timemachine zálohu na externí disk, pak při zapnutí a inicializaci nového zařízení vyberu, že chci obnovil data z timemachine (vše, tzn. nastavení systému, data všech uživatelů).. zatím vždy vše k naprosté spokojenosti. Prostě na novém železe pokračuji tam kde jsem přestal na starém.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět