Optimalizace úložiště Macu a synchronizace s iCloud

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MaHa
Příspěvky: 128
Registrován: 30 kvě 2012 22:40
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Optimalizace úložiště Macu a synchronizace s iCloud

Příspěvek od MaHa » 16 čer 2024 11:34

Již nějakou dobu mám na Macu zapnutou funkci "Optimalizace úložiště Macu" a vše fungovalo spolehlivě. Pokud bylo málo místa na Macu, tak se soubory uchovali jen na iCloudu a na Macu vedle souboru nebo složky byla ikona mráčku. Pokud jsem takový soubor otevřel, tak se stáhnul z iCloud a normálně se otevřel.

Nyní jsem si ale všimnul toho, že soubory na Macu vůbec nemám, složky jsou prázdné a soubory jsou pouze na iCloudu. Vedle složky je sice ikona mráčku, ale pokud složku otevřu tak se nic nestáhne. Pokud na složce vyvolám nabídku a kliknu na "Stáhnout nyní", tak je vidět kolečko signalizující průběh stahování, ale ve složce se žádné soubory neobjeví.

Poradí někdo kde by mohl být problém a jak ho vyřešit? Potřeboval bych se z Finderu dostat k souborům, které v rámci optimalizace úložiště jsou pouze na iCloudu (tak jak to fungovalo dřív).

Odpovědět