Pomalý systém 10.7 Lion na MBP Late 2011

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Player
Příspěvky: 66
Registrován: 31 srp 2012 16:09

Pomalý systém 10.7 Lion na MBP Late 2011

Příspěvek od Player » 18 črc 2012 23:24

Tak nevím. Mám MacBook Pro 15 z roku 2011. Ten novější 2.4 Ghz Intel Core i7, 8 GB RAM, 750 GB HDD.
Naistaloval jsem na něj začátkem roku 10.7., nyní 10.7.4 a jsem čím dál víc nasranější.
Odezva systému je horší než u 10.6.8., pořád vidím duhové kolečko. Proč?
Projel jsem systém Onyxem, nastalo malinké zlepšení, ale nic moc.
Když prohlížím více fotek v Náhledu, tak se to seká, rychlý náhled s mezerníkem někdy nereaguje, musím restartovat Finder.
Čas od času mi spadne InDesign CS 5.5. Například při otáčení více fotek v Náhledu se to sekne úplně - někdy. Tragická je pomalost při načítání fotek v Lightroomu.
Hry, jako třeba COD se mi sekají. A to prosím s grafickou kartou AMD Radeon HD 6770M 1024 MB.
To vše se na 10.6.8 se starším MBP A1286 se starším Core i7, 512 MB grafikou, pomalejšími RAM i sběrnicí nedělo.
Tak mi teda někdo chytřejší řekněte, čím to je. Nejspíš půjdu zpět na 10.6.8, což je sice šílený opruz, ale při prezentaci fotek se nebudu trapnit s duhovým kolečkem. Netvrdím, že to blne pořád, ale stává se to.
Při porovnání s daleko méně výkonnými PC Win 7 jsem prostě naštvanej. To nemusím mít NTB za 55 000 Kč. Aby nedošlo k mýlce, na Macu jsem od roku 1997 - PowerPC 9500, MacOS 7.6.

Může to být i méně náročnými verzemi Adobe (dříve CS 5, LR o verzi nižší)? Vždycky jsem říkal, že MBP je letadlo (mám už šestý v řadě), ale to teď pravda není.
Jediný článek, kterým jsem o tomto mém problému našel je http://jablickar.cz/vydrz-starsich-macb ... os-x-lion/, tak nevím. Zase nemůžu říct, že by baterka vydžela míň, možná trochu.

Uživatelský avatar
kemo
Příspěvky: 278
Registrován: 23 led 2012 18:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalý systém 10.7 Lion na MBP Late 2011

Příspěvek od kemo » 21 črc 2012 12:35

upgradoval jsi nebo jsi provadel cistou instalaci? ASi bych byt tebou vydzel a sel rovnou na Mountain Lion, ja LIon nainstaloval jen z duvodu xcode, momentalne vsak jedu na ML a to je jina liga, Lion byl tak trosku omyl..
~ AKG k701 + Nuforce Icon HDP + NuForce USB
~ Proud Snow Leopard user!
~ http://tehkemo.com

Player
Příspěvky: 66
Registrován: 31 srp 2012 16:09

Re: Pomalý systém 10.7 Lion na MBP Late 2011

Příspěvek od Player » 21 črc 2012 13:13

Novej počítač, nová instalace, ani jsem nepřetáhaval předvolby, jen maily a podobně. Teď jsem na tom jel intezivně tři dn v kuse (AID, AP, AA - CS 5.5) a vypozoroval jsem, že ty problémy se sekáním a pomalostí se týkají hlavně Finderu a spojených úkonů s Finderem.
Pak taky to, že InDesign jede trhaně, občas čeká, když chci rychle posunout stránky a podobně. A dvakrát mi spadl, když jsem přetáhal fotku z Finderu na stránku.
Na 10.8. jsem zvědavej, uvidíme jestli to bude lepší. Jestli ne, tak se vracím na 10.6.8.

Odpovědět