Notifikační centrum v OS X

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od pavelprucha » 30 črc 2012 11:32

Zdravím.

Hledám způsob maximálního využití notifikačního centra v OS X. Momentálně se mi jedná o notifikace ideálně z FB a G+. Vím, že FB se dočkáme přímo v systému na podzim, ale nechce se mi čekat.

Jak tedy dostat notifikace do centra? Řešit to přes Growl a HISS? Na tomhle řešení mi vadí, že to je vše pod jednou aplikací, prý se ale chystá update, který bude aplikace oddělovat. Nevíte o tom něco (případné datum uvolnění)? Nebo problém už je vyřešen v betě v 2?

Jak vůbec vy využíváte notifikační centrum, resp. kolik aplikací vám do něj notifikece posílá?
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

ondrejsotek
Příspěvky: 23
Registrován: 30 črc 2012 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od ondrejsotek » 30 črc 2012 14:40

Podle tohoto článku http://growl.posterous.com/going-forwar ... cation-cen by nová verze Growl frameworku měla obsahovat podporu pro Notification Center (pokud není nainstalovaný Growl), takže vývojáři nemusí nic dopisovat, pouze použít novější Growl framework...

Tak si myslím, že se vyplatí počkat a většina aplikací která teď využívá Growl postupně bude mít díky tomu i podporu Notification Center.
http://www.appleblog.cz
MD366LL/A - MC349LL/A - MD231CZ/A CTO - MB404CZ/A - MC318LL/A

Uživatelský avatar
ferben
Příspěvky: 44
Registrován: 30 črc 2012 10:44

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od ferben » 30 črc 2012 22:33

+FE

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od pavelprucha » 30 črc 2012 23:04

O hiss jsem se nahore uz zminoval, problem je v tom, ze notifikace nerozdeluje podle aplikaci, ale sdruzuje je pod jednu aplikaci growl. Nebo snad uz probehl update?
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
ferben
Příspěvky: 44
Registrován: 30 črc 2012 10:44

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od ferben » 31 črc 2012 08:01

IMHO HISS sse aktualizovat nebude - je to vlastně klon Growl. Má smysl pouze čekat na Growl 2.0
+FE

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od pavelprucha » 31 črc 2012 10:22

Tady je preview bety Growl 2. Tak nevim, nevidim zadny rozdeleni podle aplikaci :/

http://9to5mac.com/2012/07/30/first-look-growl-2-0/
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Vlada2
Příspěvky: 145
Registrován: 31 črc 2012 13:43

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od Vlada2 » 31 črc 2012 13:49

Fungují vám v pořádku mailové notifikace v Mountain Lion notifikačním centru? Mně jak kdy, absolutně nevím co s tím, občas notifikace půl dne nepřijde, pak tam zase naopak visí i přesto, že je mail přečtený a podobně. Má někdo podobnou zkušenost?

sorbifer
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 20:30

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od sorbifer » 31 črc 2012 20:34

Cele notifications jsou na dve veci. Co se tyce mail tak jsem to vubec nepochopil. Prijde email a na obrazovce vyplave baner a zajede do zalozky, kdyz kliknu na zalozku tak vidim prichozi email, pokud na nej kliknu otevre se pouze jen mail klient, ale neotevre se cela zprava, musim to dokoncit a zpravu otevrit. Na iPhonu to tak neni pokud tuknu na zpravu tak se okamzite otevre cela zprava, email. Abych pravdu rekl tak z ML nejsem nijak nadseny, nove funkce nefunkce mne nijak neohromily.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od likethis » 01 srp 2012 04:28

Pridavam se ke dvema predchozim zkusenostem. Podle jakeho klice "funguje" slavne Notifikacni centrum (dale NC) jsem do dnesniho dne bohuzel nebyl schopen odpozorovat. Jeho chovani je totiz natolik nahodne, ze bych mel asi vetsi sanci na tip v rulete, nez odhadnout dalsi reakci NC. Zatim mi v nem aktivne strasi pouze Sparrow (treba takovy App Store se tam pro jistotu ani nepridal). Co se tyce toho Sparrow klienta, tak i kdyz byl automaticky pridan do notifikaci, nejprve notifikace novych mailu vubec nechodily. Dalsi faze byla, zhruba o den dva pozdeji, ze NEKTERE prichozi maily se zacaly objevovat v tom vyjizdecim nesmyslu na boku, ale bez predchoziho upozorneni bannerem (prestoze je nastaveno). Kdyz jsem na ne kliknul, zmizely jako prectene a hodilo mne to do Sparrowa, ale nikoli uz na dany mail, takze k nezaplaceni. Dale jsem si vsiml, ze pokud otevru zpravu nejprve v mail klientovi, v NC vyjizdecim seznamu zustava notifikace nesmyslne viset, i kdyz je uz zprava prectena (je treba ji prokliknout i tam, aby zmizela). V dalsi fazi, zase o nejaky ten den pozdeji, se parkrat stalo, ze na novy mail jsem byl konecne upozornen i bannerem (zatim mne to takto upozornilo z toho kvanta mailu na pouhe 3 maily v rozmezi jedne hodiny nekdy predevcirem - asi svetla chvilka). Skoro veskere predchozi chovani poprel aktualni stav, kdy se mi uz vsechny prichozi maily zobrazuji v NC seznamu (takze zde pokrok). Kdyz na nejakou kliknu, hodi mne to pouze do Sparrowa (takze jen zde beze zmeny), ale notifikace v NC seznamu visi jako neprectene a nemuzu se jich za zadneho slaka zbavit. Ani nedodavam, ze banner s upozornenim na novy mail jsem od te doby uz nevidel, ty asi maji prazdniny.

I kdyby notifikace fungovaly (coz nefunguji tedy ani nahodou), v soucasnosti jsou naprosto o nicem. Ikona v menubaru, krom toho ze zabira misto, totiz ani nemeni podobu pri nove prijatych notifikacich - pritom se to nabizi jako na podnose. To kdyz prijdu po case k Macu, tak si mam vytahnout ten seznam z boku, abych videl ci neco nahodou neprislo? To je snad spatny vtip.

Takze soucasny dojem: mam chut celou tuhle saskarnu vypnout, ale zatim se bavim nad tim, ceho dalsiho se v podani teto uzasne featury jeste dockam.

Faramir

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od Faramir » 01 srp 2012 06:40

Možná jen špatná komunikace se Sparrowem, protože mě s Mail.app to funguje tak jak má, tedy zobrazí se mi banner, když přijde email, ten po chvíli zmizí a je to zobrazené v bočním panelu. Pokud kliknu na to zobrazení, hodí mě to do Mail.app na dotyčný email a z panelu to zmizí. Pokud jdu přímo do Mail.app a přečtu email, z panelu oznámení opět zmizí.
Nicméně App Store v notifikačním centru nemám a Firefox také ne, je tam ale Safari, které nepoužívám.

sorbifer
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 20:30

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od sorbifer » 01 srp 2012 09:28

NC funguje jen s programem ktery je otevreny a bezi. Zatim mam zkusenost pouze s Mail. Tak ze pokud je Mail zavreny neni spusten tak Notifikace neprichazeji. Coz je zas v rozporu s iOS protoze tam to laduje normalne i pokud je App zavrena.

Faramir

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od Faramir » 01 srp 2012 09:56

To je logické, že to funguje jen se spuštěným programem. Ale ten program to musí podporovat, což třeba Firefox nepodporuje. A evidentně ani App Store, Skype a spousta dalších programů.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od likethis » 01 srp 2012 11:19

Mail.app bych klidne i pouzival, bohuzel nefunguje spravne se systemem, na kterem mi bezi hromadna firemni komunikace (nekdy do nej posila nekompletni maily), dalsi nemene podstatnou veci je, ze nefunguje tak dokonale s Gmailem jako Sparrow. Nicmene rada lidi ma zjevne problemy s notifikacemi i na Mail.app.

App Store by zcela urcite mela prave byt podporovanou aplikaci. Jen ji dle meho dosavadniho zjisteni nekteri v notifikacich pridanou maji a jini proste ne.

sorbifer
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 20:30

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od sorbifer » 01 srp 2012 18:26

Faramir píše:To je logické, že to funguje jen se spuštěným programem. Ale ten program to musí podporovat, což třeba Firefox nepodporuje. A evidentně ani App Store, Skype a spousta dalších programů.
Tak to logicke neni, jak jsem jiz psal na iOS to funguje i pri app ktera nebezi, proste prijde email a na lock screen mam banner. Pokud chce Apple zavadet prvky z iOS tak at to funguje jako na iOS, zatim je to pseudo notifikace.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Notifikační centrum v OS X

Příspěvek od likethis » 02 srp 2012 01:00

sorbifer: presne tak, souhlasim

Pridam zase neco pro zasmani. Vcera vecer mi z niceho nic naraz zmizely vsechny maily co visely v notifikacich, zrejme si konecne uvedomil, ze jsou prectene. Vzapeti se v seznamu objevila notifikace na aktualizaci z App Store (viz priloha). Vtipne je, ze jde o aktualizaci na jeden SW, o ktere vim uz tak tyden. A jeste vtipnejsi je, ze prestoze vidim notifikaci App Store, samotne App Store stale vubec nefiguruje v System preferences v nastaveni notifikaci (!). Je to cele jeden velky chaos.
Přílohy
nc1.png
nc1.png (76.42 KiB) Zobrazeno 6471 x

Odpovědět