Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 verze?

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Azifaral
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 19:05

Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 verze?

Příspěvek od Azifaral » 30 črc 2012 19:13

Vždycky jsem na Safari dost aktivně používal funkci Activity window, ale bohužel ve verzi 6 tuto funkci z mi (a tedy podle ohlasu na internetu :evil: ) nepochopitelných důvodů Apple tuto funkci zrušil. A aby toho opravdu nebylo málo tak Apple začíná lehce Microsovatět a dokonce mi neumožní nainstalovat verzi 5.1.7 na Mountain Lion, což tedy opravdu nechápu. Nevíte zda existuje řešení jak tu verzi 5.1.7 nainstalovat i třeba trochu nestandardním způsobem? Samozřejmě je zde varianta Parallels, kde si nainstaluji Lion a tam tuto starší verzi, což mi tedy připadá jako dost "fuj řešení" a nebo taky, že půjdu zpět na Lion, což ale z dlouhodobého hlediska asi taky není řešení.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od casey » 30 črc 2012 19:40

Starou verzi bych neinstaloval. Dneska jsem se díval na security bulletin a poslední verze opravuje desítky zranitelností.

sorbifer
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 20:30

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od sorbifer » 30 črc 2012 20:45

Tak jsem na tom uplne stejne. Zrusili uplne nepochopitelne RSS ctecku a Activity. Co mne ale rozpalilo do ruda je, ze opravdu nejde jit zpatky. Puvodni verze neni ani na strankach Apple ke stazeni. Z instalacniho disku Liona nefunguje. Hlasi bud nahle ukonceni nebo ze na pocitaci je novejsi verze. Vlastnim MacBook mid 2007 kde jsem unahlene updatoval na verzi 6. Jsem z toho nestastnej, nikde jsem se nedocetl jak z toho ven. Nakonec jsem se nastval a celej notas preinstaloval, zjistil jsem take ze pokud zalohujete v target modu pres time machine na jine mac pri obnove instalotor nebo migration asistent nerozpozna bacup od vlastniho pocitace na kterem je backup nahran. Tak ze jsem si pretahnul ucet z iMacu kde jiz mam ML a byl jsem tam kde jsem byl s tim ze dalsi programy jako je iPhoto, Lexicon Anglictiny, iTunes prestaly fungovat. Opravdu mi Apple pripravil perne chvilky. Stravil jsem spoustu zbytecneho casu. Nakonec jsem provedl cistou instalaci a vsechno nastaveni, programy a dokumenty si rucne vyzobal ze zalohy. Nevim kde se stala chyba, mozna jsem mel zalohovat na odlisny disk, bohuzel muj externi disk byl plnej. Postup Apple nechapu, proc se zbavuje uzivatelu Safari, protoze ctecka RSS byl duvod proc jsem Safari pouzival, takto muzu jit k Firefoxu nebo Google Chrome. Tato situace kdy uzivatel updatuje a potom zjisti ze nova verze mu nevyhovuje se opakuje, nastartoval to iPhone, a Mac OS to prebral. U iPhonu to take nejde nebo jde ale neni to normalni cesta, pouze JB. Pokud to takto Apple bude praktikovat dal muj budouci pocitac uz muze byt klidne klasicke PC s linuxem nebo Win.

Uživatelský avatar
MikeshCZ
Příspěvky: 137
Registrován: 30 črc 2012 11:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od MikeshCZ » 30 črc 2012 21:10

Vtipné je, že nápověda RSS v Safari ještě zná :)
Screen Shot 2012-07-30 at 22.04.24.png
Každopádně to také nechápu, aktivity monitor byl super hlavně pokud člověk potřeboval stáhnout nějaké video ze stránek, apod.

RSS se teď otvírá nesmyslně v emailu...
iBook G3 Indigo - Mac OS9 | MacBook Pro 15" (Late 2006) | Mac Mini (Mid 2007) | MacBook 13" (Early 2008) | iPhone 4S - iOS7

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od MichalM.Mac » 30 črc 2012 22:59

Když se v nastavení Safari zapne Developer meníčko, přes stejnou klávesovou zkratku se dají zobrazit "page resources"

Výhoda -> Jsou tam pěkně roztříděné do složek podle typu; vždy jen pro stránku v popředí
Nevýhoda -> Copy & Paste URL je o něco pomalejší než dříve

Uživatelský avatar
Azifaral
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 19:05

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od Azifaral » 31 črc 2012 13:07

Takze asi tak. Nakonec jsem se potupne vratil k Lionu, protoze zadne jine reseni nebylo moc dobre. Co se tyka Developer menu, tak tam to na nektere veci jeste jakz tak jde, ale kdyz mam napriklad fotogalerii fotek, kde se o zobrazovani stara flash a dotahuje fotky a ja potrebuji zjistit jejich puvodni url adresu jako je to napr tady http://www.style.com/fashionshows/fulls ... RST-AKRIS/, tak tam si to Developer menu ani neskrtne, nebo jsem na to neprisel, kdezto pomoci Activity menu jednoduse zjistim ze prvni fotka je tady http://www.style.com/slideshows/2012/fa ... screen.jpg.

Co se tykalo navratu z ML na Lion tak co se tyka zakladu tak to nebyl problem, ale je to trochu tim, ze mam v MacBooku 2 disky a na jednom mam system a na druhem data, takze na ty data jsem nemusel ani sahnout. Aplikace ktere jsou na tom systemovem disku jsem zazalohoval pomoci Time Machine, udelal jsem si na USB flashku instalacku Liona (ano zde vzniknul trochu problem, protoze dnes uz Lion z AppStoru nejde stahnout, ale nastesti zena ma na svem MacBooku jeste Lion - to ja jsem vzdycky takovy "tester" :) - takze tam to stahnout slo) zformatoval jsem systemovy disk, nainstaloval Lion, natahnul aplikace z TM a bylo vyreseno ....Az na to, ze mi nejel Mail :D, protoze padal na chybe hned po spusteni. Takze male nocni laborovani, odinstalace mailu, ale nakonec jsem jeste musel smaznout knihovnu na ktere to hlasilo chybu. Tady zase musim ocenit krasu OSX, protoze jsme vzal svoje maily a ze jich mam cca 25 GB, hodil jsem je bokem, udelal ty reinstalace Mail.app a zase je nakopiroval zpet do Knihovny a vse je tak jak bylo na pocatku. Nekolikrat mi projela hlavou vzpominka na reinstalace Outlooku na woknech. :) ;)

Ovsem pokud Apple to Activity window do toho Safari nevrati tak Mountain Lion se vsemi vymozenostmi je proste pro me navzdy pase, protoze ja proste to Activity window pouzivam x-krat denne. A nebo pokud neprijdu na neco cim ho nahradit. Za kazde info budu vdecny.

sorbifer
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 20:30

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od sorbifer » 31 črc 2012 16:40

Jenom poznamku k tomu Lionu, Safari vyslo v aktualizaci i v Lionu tak pozor na automaticke updaty :-). Jinak Lion stahnout jde, prihlasite se po otevreni do App store a kliknete na zalozku Purchases, v radku nekde bude Lion. Staci kliknout na download potvrdit apple ID a uz se stahuje, takto jsem Liona stahnul jiz nekolikrat.

Uživatelský avatar
Azifaral
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 19:05

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od Azifaral » 31 črc 2012 20:12

S temi update je mi to jasne a jsme zvedav, kdy na to zapomenu :) No a co se tyka Liona tak jsem zvedav jak dlouho to bude mozne, kdyz oficialne Lion je z AppStore stazeny a je tam pouze ML.

sorbifer
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 20:30

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od sorbifer » 31 črc 2012 20:22

Lion nebo ML bude ke stazeni na vesem uctu stale, teda podle mne, prece jste si to zaplatil tak proc byste si to nemohl stahnout znova. Ostatni programy jsou take stale ke stazeni. Proste je to v Cloudu.

Poznamka:
Tak dnes jsem zkousel stahnout Liona na Mac s ML a nejde to, tak jste mel pravdu, hlasi to, ze na pocitaci je novejsi verze. Tohle vazne nedovedu pochopit proc tohle nejde, vzdyt jsem si to zaplatil a protoze Apple zmenil distribuci OS tak by mel byt zaplaceny obsah ke stazeni kdekoliv! Jsem zhnusenej.

Ja jsem si pro jistotu od vseho udelal klasicka DVD, ale i tak me to stve. Za chvilku uz nebude rozdilu mezi MS a Apple, stejne manyry.

Uživatelský avatar
Azifaral
Příspěvky: 12
Registrován: 30 črc 2012 19:05

Re: Safari 6 - neobsahuje Activity window. Je možné mít 2 ve

Příspěvek od Azifaral » 06 srp 2012 22:08

No jsem si rikal, ze snad nejsem takove trdlo abych neumel stahnout program :) No trochu nechapu tu politiku a dokonce si myslim, ze krome toho ze to je podle me neeticke, tak to bude i pravni problem, protoze ja prece musim mit moznost si stahnout porgram, ktery jsme si koupil. Ale on to Apple tyto veci tak nejak neresi, protoze ja sveho casu koupil elektronickou licenci family verze iWorks a ted si ji muzu tak akorat nabit na stenu, protoze Apple zrusil moznost stazeni elektronicke verze mimo AppStore, a tak nejak netusim kde bych si ji (tedy krome warezu) mel asi stahnout, i kdyz mam proste od nich ten program legalne koupeny. A muzu jim samozrejme psat ze jo .... :(

Odpovědět