iPad Air - Mercedes mezi tablety

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Koupistak
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2014 07:10

iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Koupistak » 18 led 2014 07:29

Zase recenze bez podstatných informací, zda se tablet hodí ke skutečné práci, zda nahradí nootebook atd. Měl jsem Note 10.1 a vůbec jsem nezapínal Ntbk. Práce se soubory Office atd., správa a přenos svých stažených a nakoupených souborů, využívání například veřejných kalkulaček a návodů offline ze stránek webů a oficiálních orgánů atd atd vše fungovalo OK, zvětšení úložiště (Cloud 50 Gb - Air 5 Gb) SD kartou za několik stokorun atd atd to vše bylo OK a za 9 tis. Kč. Považoval jsem to, že se recenze nezmiňují o skutečné využitelnosti pro práci za samozřejmost, proto jsem se rozhodl pro koupi iPadu Air Mercedesu mezi tablety v domění, že si v práci ještě polepším. Opak je ale pravdou. Neustálé zapínání Ntbku, hledání vhodné aplikace na mnoho běžných prací atd, většina úkonú je mnohem komplikovanější a zdlouhavější, něco nejde vůbec - nepříjemné. Chtěl jsem Mercedes mezi Škodovkami a mám Škodovku za cenu Mercedesu.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Barberry.pha » 18 led 2014 08:42

A co jsi nám tím chtěl říct? Že jsi nepochopil smysl tabletu? Příště si chce něco zjistit o tom k čemu co slouží a jak používá.
Když si koupím mercedes kupé tak v něm taky nebudu vozit pohodlně 4členou rodinu s plnou věci jako v Octavií Combi.
V podstatě topic nanic a akorát na Flame.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od lipon » 18 led 2014 12:30

O jake recenzi to mluvis? Btw. to se vzdycky takhle nekriticky spolehas na neci recenzi, aniz bys zhodnotil vlastni potreby?

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od petr.sybol » 18 led 2014 14:04

Me to pri sobotni kavicce rozhodne pobavilo :D K tomu se nema cenu smysluplne ani vyjadrovat. Kazdy je strujce sveho stesti a hloupost je bohuzel neomezena v jakekoliv forme :D Dobre mu tak, my zustaneme spokojeny, protoze si umime najit zpusob reseni a vime co chceme.
Naposledy upravil(a) petr.sybol dne 18 led 2014 18:38, celkem upraveno 1 x.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Jakham
Příspěvky: 73
Registrován: 19 úno 2013 10:42

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Jakham » 18 led 2014 15:39

Co tím chtěl basník říci?
MacBook Air 13" 2013 |iPad mini retina 32gb cellular slate grey | iPad Air 1

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od MartyM » 18 led 2014 18:00

tak zitra jdu koupit male porche - potrebuji prevazet drivi z lesa
ani ho zkouset nebudu necham si ho pslat rovnou na chatu kde nakladam to drivi
pozitri vam napisu recenzi

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od TomASI » 19 led 2014 10:30

Divím se, že ti to stálo za to zakládat profil na fóru :D řekl bych, že je to v rukách, otec si pořídil nový tablet lenovo s androidem, matka má stařičký iPad 2 po mě, a proto ano, iPad je Mercedes mezi tablety. Všechno je to o aplikacích a pokud ty nejseš schopnej si najít tu vhodnou aplikaci, tak zůstaň u androidu, kde jsou aplikace tak hnusný, že se ani nedají používat. Vrať se k Note a nezas**** tady fórum.

apple_cider
Příspěvky: 201
Registrován: 11 říj 2012 11:52

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od apple_cider » 19 led 2014 11:17

nojo když si koupíte takový mercedes benz SLS AMG s vidlicovým osmiválcem o obsahu 6,2l se sedmistupnovou sportovní automatickou dvouspojkovou převodovkou tak se ho taky budete muset naučit řídit když do něj přesednete ze škody fabie kombi 1,2htp 46kw nebo kolik :D to je jak kdyby jste chtěl do toho mercedesu namontovat palubovku z té fábie :D podle toho co jste od toho očekával. prvně se seznamte s možnostmi které vám to poskytuje a pak suďte. to co vás omezuje není ipad, ale vy!

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Mailo » 20 led 2014 10:52

Rád tě od tvého problému odprostím a tvého mercedesa odkoupím ;) Klidně napiš SZ ...
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

slacho
Příspěvky: 488
Registrován: 19 srp 2012 18:17

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od slacho » 20 led 2014 20:53

Skôr si myslím že chlapec zistil že nie všetky aplikácie sú zadarmo a urazilo ho že si za dobrú aplikáciu musí zaplatiť a nie stiahnuť ju ako na Androide :-)
MacMini
MacBook Pro retina 13” 2020 M1
iPad Pro M2 11” 256gb
iPhone 13 Pro 256gb
Airpods
Apple Watch 6
Apple TV

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od davidhavir » 20 led 2014 21:57

je to zajímavý přispěvek, no kdybys "Koupistak" chtěl, napiš SZ a můžeme to pořešit a zkusit najít nějaké východisko, tedy jiné, než se zbavit iPadu
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od lipon » 20 led 2014 23:15

Tak mam takovy neodbytny pocit, ze ani tak neslo o "stezovatelovo" postesknuti si nad neuvazenou koupi, jako spis o vyvolani reakcni laviny; ze by nejaka forma studie/domaciho ukolu ze sociologie ci psychologie? Neco jako "formy reakce skupiny lidi na zesmesnujici nazor clena jine skupiny" - prvni prispevek po registraci, zadne dalsi reakce (aspon ne pod stejnym nickem), zamerne napadajici jeden z predmetu fora, napsany formou, ktera diskusi ani nepripousti ...

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od TomASI » 21 led 2014 10:56

Pokud by šlo o výzkum, tak je dost pochybný. Co jiného taky mohl čekat, když vleze na fanouškovské fórum a začně chválit opačnou platformu? Kdybych vlezl na android fórum a začal básnit o iPadu, myslím si že reakce by byly ještě horší jak tady. Já chápu, že každej má jinej vkus a někomu vyhovuje to a někomu to, ale nechodím na opačná fóra blít nesmysly. Abych byl objektivní a jelikož mám přístup k obou platformám, vyzkoušel jsem tedy zmiňovanou práci s Office soubory a nevidím žádný rozdíl. Zkoušel jsem práci v Pages - v pohodě, práci s OfficeSuite na obou a pracují obě dobře, takže nechápu v čem je problém. Problém tady bude asi v tom, že na iOS se prostě slušné aplikace platí. Jednou jsem se nechal přemluvit dokonce k android telefonu, když jsem si kupoval aplikaci, tak kamarád na mě zděšeně koukal proč to kupuju, vždyť se to dá stáhnout z uložta. Druhého kamaráda jsem se ptal ať mi doporučí aplikaci na knihy a poslal mi odkaz na uložto, takže takové je smýšlení android uživatelů. Pokud si stáhnu na iPadu nebo na Lenovu video, v pohodě ho otevřu, takže výmluvy na věčné používání iTunes nejsou na místě. Ono ani Android mi k macu taky nešel připojit jen tak a musel jsem k tomu stáhnout potřebnou aplikaci. No a k tomu rozšíření pomocí SD karet - Lenovo i iPad jsou v základu 16 GB. Na oba jsem nahrál stejné aplikace a k nim se snažil přidat nějaká videa. Na iPad se mi vešla celá řada jednoho seriálu (21 dílů) na Lenovo 4 díly. Takže už všichni víme proč android umožňuje rozšíření pomocí SD karet. Naopak na androidu se mi líbí třeba například fuknce OTG. Nechal jsem se unést nad ranní kávou :D ale kdyby si to ještě přispěvovatel četl a kdyby teda dělal nějaký výzkum, tak ať má o čem psát :D Jo a když hledáš vhodnou aplikaci, notebook zapínat nemusíš, iPad má v základu takzvaný Appstore

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Hallfdann » 21 led 2014 13:10

To mi tak nějak připomíná jeden vtípek jak si myslivec koupí bugatti....flinta se mu do kufru nevejde, do lesa to přes kořeny nejede a jeho jezevčík z rychlosti zvrací... Taky pán kterej by ocenil nějakýho "ofrouda" či jinej vehikl kterej bude pro něj dělanej.

Tak tady pro pána komentujícího a hanícího iPad to je metafora jak vyšitá :)
Awww maaan!

Stanin
Příspěvky: 43
Registrován: 03 srp 2014 09:04

iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Stanin » 10 srp 2014 09:35

Jako přeběhlík z Androidu, který chtěl zkusit něco jiného, musím říct, že taky váhám nad iPadem Air. Mám teď iPhone 5s a celkem rychle si mě získal. Ale u tabletu stále váhám. Na jednu stranu mám rád všechno od jedné značky (dříve Sony), ale na druhou stranu se trochu bojím jít do Airu, protože od tabletu očekávám víc, než od telefonu. Na práci je určitě iPad ok, tedy aspoň pro mě. Ale mám hrůzu z filmů. Aby bylo jasno - na Androidu jsem aplikace a muziku kupoval, ale třeba seriály jsem si stahoval z ulozto. Potom stačilo seriál zkopírovat do zařízení a pohoda. (Nebo v nouzi stáhnout přímo v něm). Schválně jsem si zkusil tuhle proceduru v iPhone a zatím bezúspěšně. Když to ale tady čtu, tak to nějak jít musí. I tak mě napadadá - proč to ku*va musí být tak složité?

Uživatelský avatar
TomASI
Příspěvky: 279
Registrován: 08 srp 2013 13:11

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od TomASI » 10 srp 2014 09:46

I iPad tohle umožňuje. Stačí stáhnout vhodnou aplikaci (např.: AVPlayer) a video uložit přes iTunes přímo do té aplikace. Zvládá všechny běžné formáty videa. V nouzi i z ulozto se dá stáhnout video a pak se nabídne možnost Otevřít v... a zde zvolit onu aplikaci.

Stanin
Příspěvky: 43
Registrován: 03 srp 2014 09:04

Re: iPad Air - Mercedes mezi tablety

Příspěvek od Stanin » 10 srp 2014 11:14

OT: díky moc, TomASI. Ještě najít funkční downloader a bude to ok a můj Z2 Tablet může jít z domů :)

Odpovědět