CZC nový iPhone každý rok

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
charleston
Příspěvky: 2
Registrován: 11 říj 2017 15:36

CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od charleston » 11 říj 2017 15:48

Zdravím,

bohužel, před pár dny se mi stala nehoda s mým iPhone 5s a oprava už nemá smysl, byla by nevýhodná. Což mě vede k tomu, že si chci koupit nový model. Po výzkumu různých možností jsem narazil na CZC.cz - Nový iPhone každý rok. Telefon mi bude na konci patřit a navíc můžu telefon kdykoliv předčasně splatit a tím bude můj. Nebo telefon po roce doplatit a s doplatkem dostanu další, novoroční model.

Samozřejmě se zde najdou tací, kteří mi řeknou, ať si na telefon nejdřív našetřím a pak ho až koupím, to ale bohužel není tak možné, telefon využívám dennodenně při studiu i práci a nemůžu být několik měsíců bez telefonu. Splátku ve výši 1049,- bych si měsíčně mohl dovolit bez problému.

Jediné, co mě trochu děsí, je, že tuto službu poskytuje Home Credit. Máte s tím někdo zkušenosti? Doporučili byste mi tuto službu?
Děkuji

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od pavliczeck » 12 říj 2017 16:12

Vypadá to zajímavě, ale realita je jiná. Psal jsem o tom článek:

http://www.applik.cz/2017/06/20/kazdy-r ... eusetrite/

"telefon využívám dennodenně při studiu i práci a nemůžu být několik měsíců bez telefonu"

....ale nemohu si ho koupit.

To mi připomíná "zákazníka", který mi 5 minut povídal o tom, jak potřebuje k práci iPhone, že má všechno spárované s počítačem a že bez mobilu prostě nefunguje, že to má k byznysu, ale když jsem mu řekl, že bude platit 129 Kč / den, tak mi řekl, že to je moc, že to nedá....
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

charleston
Příspěvky: 2
Registrován: 11 říj 2017 15:36

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od charleston » 12 říj 2017 20:27

pavliczeck píše:Vypadá to zajímavě, ale realita je jiná. Psal jsem o tom článek:

http://www.applik.cz/2017/06/20/kazdy-r ... eusetrite/

"telefon využívám dennodenně při studiu i práci a nemůžu být několik měsíců bez telefonu"

....ale nemohu si ho koupit.

To mi připomíná "zákazníka", který mi 5 minut povídal o tom, jak potřebuje k práci iPhone, že má všechno spárované s počítačem a že bez mobilu prostě nefunguje, že to má k byznysu, ale když jsem mu řekl, že bude platit 129 Kč / den, tak mi řekl, že to je moc, že to nedá....
Ale bohužel nejste moc pozorný, protože nabídka u Alzy je jiná, než kterou poskytuje CZC, o kterém se tu teď bavím, viz. titulek. Ano, u Alzy se skutečně telefon pouze pronajímá a Váš článek jsem shledal pěkně zpracovaným, nicméně se teď bavíme o dvou úplně jiných nabídkách - CZC telefon nepronajímá, nýbrž "vykupuje".
Další chytrák, který si myslí, že spolykal všechnu moudrost světa. Ano, jsem si vědom, že si lidé rádi namlouvají, že takovou věc potřebují a jsou schopni si k tomu vytvořit nějaký důvod, ale to se, milý pane, na mě nevztahuje. Jsem student a jelikož vlastním MacBook, je pro mě synchronizace produktů velice užitečná, ale máte částečně pravdu, dokázal bych se bez toho obejít, nicméně pro výkon mé práce je telefon nezbytnou součástí, a když už si chci pořídit takové zařízení, proč rovnou nešáhnout po něčem lepším, co mi usnadní život, práci i studium. Proto zkoumám své možnosti. A nemusíte být takový Einstein, abyste si domyslel, že jsem se ztrátou svého nynějšího telefonu nepočítal a tak jsem neměl ušetřené peníze. Sám jste jistě byl jednou student, a pakliže jste neměl bohatého tatínka, který rád rozmazloval svého miláčka, tak jste okusil kruté hospodaření studentského života.

Prosil bych tedy, aby v tomto tématu odpovídali jen lidé, kteří mají svých všech pět pohromadě, děkuji.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1606
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od SharkeeCZ » 12 říj 2017 20:38

Nad nikoho se nepovysuj, obvzlaste kdyz ty lidi neznas.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od MichalJ » 12 říj 2017 21:30

Jestli nemáte peníze a jste student tak si kupte levný android a na macu používejte Google služby, sychchronizuje se to úplně v pohodě.

Další varianta je koupit si bazarový iphone, přépadně nový SE.

Popravdě řečeno si moc neumím k čemu tak důležitému telefon používáte ("telefon využívám dennodenně při studiu i práci") že by to nezastal obyčejný telefon. Zkuste to více rozvést.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od pavliczeck » 12 říj 2017 22:42

charleston - omlouvám se, spletl jsem si CZC s Alzou, ve svém volném čase nastuduji podmínky a zhodnotím na blogu.

K ostatním pubertálním výlevům není třeba komentář.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od Jadro » 13 říj 2017 07:33

pavliczeck píše:charleston - omlouvám se, spletl jsem si CZC s Alzou, ve svém volném čase nastuduji podmínky a zhodnotím na blogu.

K ostatním pubertálním výlevům není třeba komentář.
OT: co Vas vede k tomu Charlestona porad shazovat? Je mi Vas lito...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od pavliczeck » 13 říj 2017 07:54

Jadro: Asi jste měl ráno zalepené oči, jinak si nedovedu vysvětlit, kde berete tu svou lítost.

Projděte si to téma až se vyspíte ještě jednou....
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od Honza.Mac » 13 říj 2017 07:56

@charleston : On není rozdíl mezi CZC a Alza nabídkou obě jsou na stejném úvěrovém principu.
Konkrétně budete platit X stovek měsíčně do vydání nového modelu, se stávajícím přijdete za rok do CZC a budete chtít mový model, oni řeknou OK není problém. Problém to bude pro vás jelikož váš stávající model “podhodnotí” + započítají takovou amortizaci že na vás půjdou mrákoty.
Ve výsledku půjdete domů se stávajícím modelem a úvěrem od HC ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od Kohyx » 15 říj 2017 21:48

Je to služba, takže se jedná o výdělek. Pronájem iPhonu nemá smysl.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 říj 2017 12:35

No ja se musim Pavliczka zastat.
Student ktery studuje mozna si plati koleje nebo mu to platej rodice vydrzi I s klasickym Droidem ja si pamatuju jak sem mel klasickou 6630, umelo to hov, pak sem si za prvni vypaltu koupil 5220 classic, mela navigaci.
Jen co me mrzi, ze sem se v 18 nechal rodicema natahnout na prnvi pujcku od HC.
Pujckam se snazim vynout, napr. ted se mi stlao, ze u cetelemu sem omylem poslal jednu platbu navic resp. potvrzeni o dopalceni mi prislo az pripsali tu jednu platbu navic a vzali si kolo za to, ze mi poslou penize zpet tak se to z nich snazim ted vynklatit.
Bud koupit bazar ci se uskromnit, ja bych do bazarovych veci moc nesel, neznal-li bych dotycneho osobne a nebyl si jisty, jak s tim zachazel.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od pavliczeck » 18 říj 2017 14:22

Nemyslím si, že půjčky jsou špatné. Naopak, já je mám třeba rád a využívám je co jen to jde. Ale pravdou je, že jsem v tom gramotný a nejsem idiot (tím neříkám, že vy ano, to vůbec ne...).

Osobně využívám HC na spotřebitelské úvěry, protože nabízí program, ve kterém si mohu částku rozdělit do 10 měsíců a bezúročně ji splatit. Samozřejmě, jednou zapomenete a už jedete 20%+ RPSN za měsíc a není cesty zpět. Pokud si to nepohlídáte, je to váš problém. Každý by si měl hlídat své povinnosti.

Co se týče studentských let.... byl jsem evidentně schopnější než charleston, protože jsem si už během studia vydělával peníze, které mi i doma mohli závidět. Ale každý jsme nějaký, netřeba nikoho urážet. A bohatý tatínek? Kdepak, ten mi vždy říkal "chceš? vydělej a kup si" a díky za to!

Co se použitých telefonů, zrovna u iPhonů není problém narazit na zabalený telefon po reklamaci, tzv. refurbished. Pokud někdo nemá na nový, je to řešení. Ale je to zase věc každého z nás. Někomu je jedno, že byl telefon používaný, někdo chce prostě nový.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: CZC nový iPhone každý rok

Příspěvek od kecinzer » 19 říj 2017 12:18

Sám mám zkušenosti s oběma službami jak u Alza, tak CZC. Je nutné říci, že obě se dosti liší.

U Alza.cz se jedná skutečně o službu, kdy máte telefon pronajatý a tudíž vám nepatří. Platíte měsíční poplatky Alze a nikde nejste uvedený jako dlužník. V poplatku je započítáno o pojištění telefonu, které je možné plnit 1x za období. Po roce můžete zažádat o nový model, který nemusí být zcela stejný (např. místo iPhone 6S Plus si vezmete jen iPhone 7) a výše pronájmu se tak může změnit. Starý model prostě přinesete na pobočku, vrátíte a dostanete nový. Pokud má telefon běžné opotřebení, tak nic dalšího neplatíte - sám jsem takto vracel 2 modely a všechny byly v pořádku, takže jsem nic nedoplácel.

U CZC se nejedná o službu, ale prakticky o koupi na úvěr u Home Creditu. Telefon si koupíte normálně v CZC eshopu a uvedete formu platby HC - nový iPhone každý rok. Následně už vyplňujete úvěr přímo s Home Creditem. Berete si tedy řádný úvěr a jste vedený v seznamu dlužníku. Jediné co zde CZC nabízí navíc je to, že po roce zprostředkuje odkoupení telefonu přes iOpravna.cz. V tomto případně telefon není pronajatý, ale je skutečně váš. K telefonu nemáte žádné pojištění. Celý úvěr je prvních 12 splátek bezúročný - je možné ho do zaplacení 12. splátky doplatit bez navýšení. Na webu už neuvádějí, že se ke každé splátce musí připočítat ještě pojištění možnosti splácet (nikoliv pojištění telefonu), to je ale v řádech desítek korun.

Vše má svoje klady a zápory. Já mám aktuálně koupený iPhone přes CZC, ale budu se vracet zpět do Alzy. To že vám telefon patří je sice fajn, ale pokud chcete po roce nový model (jako že já ano), tak už musíte řešit odkup (buď přes iOpravdnu, nebo klasicky na bazaru). Navíc jsem spokojený zákazník Alzy. I když jsem o nich četl spoustu negativních komentářů, sám jsem s nimi nikdy neměl problém, naopak mi vždy vyšli vstříc.

Pokud to vezmu čistě z mého pohledu - jsem "magor" a každý rok chci mít nejnovější iPhone, i když ho nepotřebuji (ještě před Applem to byly nejnovější Nexusy od Google). Pokud se budeme bavit čistě o penězích, tak je jasné, že výhodnější tyto služby nikdy nebudou. Mně však nejde jen o peníze ale i o kombinaci ceny/pohodlnosti/aktuálnosti. I když chci mít každý rok nový mode, tak ho nemusím mít v okamžiku vydání, a klidně si kolem měsíce počkám. Navíc vydat kolem 30 tisíc najednou + muset někde prodat starý model je dost nepohodlné, zvlášť když mám s prodejem iPhonů a obecně s čímkoliv na bazaru dost špatné zkušenosti.
Raději si tedy zaplatím kolem 1500 Kč měsíčně za službu a nemusím se o nic starat. Nevím proč se tyto služby tolika lidem tak příčí. Vždyť aktuálně žijeme v době, kdy se všechno tlačí tímto směrem placení. Viz plno aplikací v Appstore, prostor v cloudu, Apple Music atd.
Jedná se ale čistě o můj soukromý názor a nikomu ho nenutím. Jen třeba poskytnu někomu poskytnu nový pohled na věc.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět