iStyle recenze

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Metis
Příspěvky: 1
Registrován: 14 črc 2020 12:54

iStyle recenze

Příspěvek od Metis » 14 črc 2020 12:57

Chtěl bych vám povědět o své zkušenosti koupi Mac booku u jednoho z «premium reseller» iStylecz

5. června 2020 jsem přišel objednat CTO Mac Book Pro v iStyle - Chodov.
Kvůli tomu, ze je to CTO konfigurace jsem upřesnil dobu dodání mého zboží u prodejce. Zaměstnanec iStyle T. Z. mě přesvědčil, že budu mít laptop u sebe během 2-3 týdnů, ale v případě «kdyby něco» v daňovém dokladu k zálohové platbě ukázali 2-5 týdnů.
Prodejce obchodu mi taky řekl, že musím zaplatit zálohovou částku (1/3 od původní ceny) a doplnil svá slova tím, že pokud MacBook nebude doručen do vyšší doby očekávání (5 týdnů), záloha se vrací.
35 dní čekání mi vyhovovalo, proto jsme byli domluvení a zálohová částka byla zaplacena kartou na místě.

Za 3 týdny jsem poslal emailem dotaz na stav mé objednávky, bohužel, nikdo mi neodpověděl a proto jsem musel jít osobně na pobočku.
Na pobočce mi řekli, že by to mělo být «tento týden», ale «tento týden» laptop nedorazil.
Během 4 týdne jsem se znovu vrátil se stejným dotazem ale stejně nic.

Na konci posledního týdne očekávání (je 35. den) jsem přišel do iStyle, aby mi vrátili peníze (u jiného premium reseller jsem našel přesně tu konfiguraci, kterou jsem chtěl)
Ale odpověď pána Vedoucího byla taková
- Doba dodání je pouze orientační ( ale z nějakých důvodu to neukázali v objednávce)
- Zálohu nelze vrátit

Znamená to, že premium reseller» iStylecz nesplnil své požadavky, vždyť si vzal zálohovou částku, ale jak dlouho mám čekat na notebook, nikdo neví, možná ještě měsíc, možná rok.

Za hodinu po návštěvě pobočky jsem dostal emailovou zprávu

«Dobrý den,
Vaše zařízení je na cestě a s největší pravděpodobností dorazí příští týden. Jakmile dorazí, tak Vás budeme informovat.
S pozdravem»


Zřejmě, «příští týden» je jediné, co by někomu mohl říct «premium reseller»

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: iStyle recenze

Příspěvek od kecinzer » 15 črc 2020 11:29

Zajímavá zkušenost. Zajímá mě, jak to bude pokračovat. Pošli pak prosím další info.

BTW. mohu se zeptat, co tě vedlo k tomu objednat CTO konfiguraci přes iStyle a ne přímo na apple.com?
V iStyle nakupuji jen to co mají skladem, případně s nějakou slevou :).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Fofik
Příspěvky: 26
Registrován: 16 črc 2020 11:32

Re: iStyle recenze

Příspěvek od Fofik » 19 črc 2020 13:32

Ahoj, mám stejnou zkušenost s objednávkou mého CTO Macbook Air na jiné pobočce Istyle. Ptal jsem se jak bude dlouho trvat, řekli mi že oficiálně 2-6 týdnů, ale většinou do 3 týdnů macbook dorazí. Samozřejmě jsem byl hodně nedočkavý. Je to můj první MB a chtěl jsem ho pokud možno hned. Ale jelikož Apple nenabízí v žádné prodávané konfiguraci 16GB RAM, rozhodl jsem se si počkat. Zjištoval jsem si stav po 2 týdnech, po 3 týdnech stále nic. Když se blížil 4. týden, začínal jsem být opravdu nervozní a volal jsem přímo na infolinku Istyle. Tam mi řekli, že MB je na cestě. MB dorazil přesně po 31 dnech. Když jsem si jej objednával, myslel jsem si, že 2 týdny zvládnu. 3 jako už bylo dost. Kdyby mi řekli, že to bude trvat 31 dní, asi bych si koupil běžně dostupnou konfiguraci.A ještě odpověd proč jsem se rozhodl objednat v Istyle a ne klasicky na Apple cz, bylo to proto, že Istyle má věrnostní program, kde za každý nákup dostáváte určité procento z utracené částky. Tyhle body jsem využil na částečné financování usb-c hub, který je jak všechno od Apple dosti drahý.

Dnes už vím, že do Istyle si půjdu pro to co je skladem. Prý je taková doba čekání u všech prodejců. Bylo mi řečeno. Ted se to díky koronaviru ještě protáhlo.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: iStyle recenze

Příspěvek od chodec » 23 srp 2020 09:57

Díky za zkušenost. Jen k tomu zdůvodnění nákupu v iStyle -> na Apple.cz věrnostní body nedostaneš, ale zato získáš mnohem, MNOHEM lepší záruční podmínky, protože reklamovat výrobek zakoupený přímo od Apple bylo vždy snadnější jak u "překupníků".

Kaspy.net
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2021 12:37

Re: iStyle recenze

Příspěvek od Kaspy.net » 01 pro 2021 12:49

Zdravim,
musím se podělit o svou aktuální zkušenost s istyle.cz.
Následující den po keynote tz. 19.10. jsem si u nich objednat CTO MacBook Pro 14" (za cca 90tis).
Obratem zaplatil zálohu ve výši 30 %.

Dnes ani po více než 6 týdnech nemám ani přibližné info kdy mi macbook dorazí.
Zkoušel jsem kontaktovat emailem, telefonicky, chat, facebook.

facebook - nikdo neodepsal
email - nikdo neodepsal
chat - nikdo nebyl k dispozici
telefon - pán se ani neobtěžoval ani omluvit, jen pronesl něco "až to bude tak to bude".
Mluvil arogantním tónem ve stylu "to by jste všechno měl vědět".

Nechal jsem se zlákat slevou 5% při nákupu jako B2B.
Nebýt té zálohy tak už mam objednáno u apple.cz a macbook doma.
Zálohou si tak drží zákazníka v šachu.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1606
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iStyle recenze

Příspěvek od SharkeeCZ » 03 pro 2021 14:04

chodec píše:
23 srp 2020 09:57
Díky za zkušenost. Jen k tomu zdůvodnění nákupu v iStyle -> na Apple.cz věrnostní body nedostaneš, ale zato získáš mnohem, MNOHEM lepší záruční podmínky, protože reklamovat výrobek zakoupený přímo od Apple bylo vždy snadnější jak u "překupníků".
Nevím, kde se vzala ta móda a zlozvyk, říkat prodejcům, překupníci. Prosím, ujasněte se význam pojmu překupník a význam slova prodejce. nebudete tak za hlupáka v očích těch, co se poctivou obchodničinou živí.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: iStyle recenze

Příspěvek od kecinzer » 03 pro 2021 15:04

chodec píše:
23 srp 2020 09:57
Díky za zkušenost. Jen k tomu zdůvodnění nákupu v iStyle -> na Apple.cz věrnostní body nedostaneš, ale zato získáš mnohem, MNOHEM lepší záruční podmínky, protože reklamovat výrobek zakoupený přímo od Apple bylo vždy snadnější jak u "překupníků".
Jaké dostanu lepší záruční podmínky? Ať koupím od Apple cokoliv kdekoliv, tak reklamaci a servis řeším vždy v lokálním Českém Servisu a nikdy jsem neměl problém s tím, kde jsem produkt koupil. Několikrát jsem byl i přímo v Drážďanech v Apple storu řešit reklamaci zařízení a zrovna jedno z nich bylo koupeno v iStyle a problém s tím nebyl. Nechápu, proč by se v tom měly dělat rozdíly.

V iStyle ale nakupuji opravdu minimálně, protože má vždy vyšší ceny než seženu jinde.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iStyle recenze

Příspěvek od mberdych » 03 pro 2021 15:26

Mám osobní zkušenost, že notebook mimo záruku, koupený u Apple byl opraven na náklady Apple (dokonce v USA). Ale mám mizernou zkušenost s hodinkami z Anglického Apple Store, které odmítali opravit (umřely během software upgradu) a stálo to několik eskalací a hádek. Nicméně nakonec se povedlo.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: iStyle recenze

Příspěvek od chodec » 12 pro 2021 22:55

Tady jsem někomu šlápl na kuří oko. Zkuste si v ITS či jiném autorizovaném servisu reklamovat ve druhém roce záruky iPhone pořízený u operátora nebo u APR. Ten přístup byl/je odlišný.
Nevím aktuální stav, ale poslední má zkušenost byla, že Apple produkt pořízený mimo Apple store či Apple.cz má u Apple jen roční záruku. Druhý rok kryje prodejce. A servis prodejců či operátorů byl vyhlášený (proto jsem vždy vše nosil do ITS se kterým mám skvělé zkušenosti).
(i přes výše uvedené u iStyle také nakupuji, bývá to ale nákup "srdcem" (chci to hned) a pokud nákup plánuji, volím Apple.cz)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1606
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iStyle recenze

Příspěvek od SharkeeCZ » 13 pro 2021 20:01

Aktuální zkušenost s iS. Šel jsem tam se svým MBP využít možnost výměny klávesnice/baterie v rámci Apple programu na vadné klávesnice. Za týden vše vyřešeno a klávesnice nová, stejně jako baterie. 100% spokojenost, když vezmu, že je to do týdne v období před Vánoci.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iStyle recenze

Příspěvek od mberdych » 13 pro 2021 21:22

chodec píše:
12 pro 2021 22:55
Tady jsem někomu šlápl na kuří oko. Zkuste si v ITS či jiném autorizovaném servisu reklamovat ve druhém roce záruky iPhone pořízený u operátora nebo u APR. Ten přístup byl/je odlišný.
Nevím aktuální stav, ale poslední má zkušenost byla, že Apple produkt pořízený mimo Apple store či Apple.cz má u Apple jen roční záruku. Druhý rok kryje prodejce. A servis prodejců či operátorů byl vyhlášený (proto jsem vždy vše nosil do ITS se kterým mám skvělé zkušenosti).
(i přes výše uvedené u iStyle také nakupuji, bývá to ale nákup "srdcem" (chci to hned) a pokud nákup plánuji, volím Apple.cz)
Potíž je v tom, že iPhone od operátorů má skutečně druhý rok záruky přes operátora a ten si zajištuje své servisy. Týká se to jen iPhone. Vše ostatní z APR (včetně iPhone z APR) má servis bez problémů v kterémkoli autorizovaném servisu. APR znamená autorizovaný Apple Premium reseller, bylo by trochu na hlavu, kdyby je Apple nepodporoval s ohledem na to, že jim definuje podmínky jak a za jakých můžou status APR používat.

Ve zkratce, iPhone od operátora může být problém a lépe se mu vyhnout. Vše ostatní v pohodě. Může se stát, že se k nákupu z Apple Store (on-line, fyzický) bude Apple samotný někdy chovat lépe, ale bude to spíš otázka člověka, co to bude řešit.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: iStyle recenze

Příspěvek od chodec » 02 led 2022 11:57

Děkuji za upřesnění. Má zkušenost byla jaká byla a jelikož jsem v poslední době nic nereklamoval, tak stav k "dnešnímu dni" neznám. Přístup Apple k APR mě tehdy udivil, protože jsem to bral přesně jak píšeš.

Odpovědět