Logitech Combo Touch

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Logitech Combo Touch

Příspěvek od kecinzer » 12 srp 2020 13:05

Delší dobu mám u iPadu Air 3 klávesnici Smart Keyboard se kterou jsem velmi spokojen. Logitech ale přišel s klávesnicí včetně touchpadu a ještě krytem samotného iPadu za cenu nižší než stojí Smart Keyboard.

Logitech jsem používal několik dní. Připojení probíhá přes smart konektor, takže se nemusí řešit žádné nabíjení. Klávesnice i touchpad mají krásné provedení. Rozložení kláves je české, stejné jako na Smart Keyboard, ovšem s absencí českých znaků. Na klávesnici se píše dobře, jen pocit a zvuk při psaní na mě působí trochu bakelitově, ale není to nic strašného. Na Smart Keyboard se mi ale píše lépe a vyhovuje mi i styl kláves, které jsou celé „přikryté“ textilií a nemůže tak dojít k usazování prachu a nepořádku. Logitech má naopak příjemné podsvícení, u kterého je možné nastavovat intenzitu a přes aplikaci i dobu svitu. Touchpad funguje parádně, včetně všech známých gest. Nedisponuje technologii force touch, takže je nutné klikat v jeho dolní části. Zvykl jsem si ale používat funkci kliknutí tapnutím, takže to nemusím řešit.
Část, ve které je umístěn iPad ho kryje ze všech stran až na tu, kde je smart konektor. Na zádech je vyklápěcí „opěrátko“, které umožňuje nastavit různé úhly, což je fajn. Na pravém boku, resp. horním v režimu na šířku je očko na Apple Pencil. V rozloženém stavu iPad díky opěrátku i touchpadu zabere celkem dost místa. Měl jsem tak problém ho používat na klíně, kam se mi skoro nevešel. Čekal jsem výhodu oproti Smart Keyboard, která je přeci jen měkčí a člověk musí dávat pozor, aby se při práci na klíně neprohnula.
Při klasickém umístění na stole se na klávesnici i touchpadu jinak pracuje velmi dobře. Jen je třeba myslet na to, že zabere na délku více místa. Jako největší problém a zápor Logitech Combo Touch považuji jeho velikost a váhu. Celý set mi přijde asi tak 2x těžší než samotný iPad. I když se odpojí klávesnice, jelikož ji nejde překlopit na záda, je pak iPad v krytu asi tak 3x tlustější a pořád 2x těžší. Používání iPadu na konzumaci obsahu v ruce, se pak stává dosti obtížné, protože je třeba držet opravdu těžkého cvalíka. Pokud je navíc v poutku ještě Apple Pencil, špatně se iPad na pravé straně drží. Na druhou stranu je však iPad skvěle chráněn a řekl bych, že se mu při pádu nemůže nic vážnějšího stát. Navíc je zde benefit stojánku s mnoha úhly náklonu.

Během používání jsem opakovaně zaznamenal problém, kdy klávesnice po připojení k iPadu nereagovala a bylo třeba provést připojení znovu. Aplikace od Logitechu bohužel ukazovala firmware jako aktuální. Snad to bude brzy opraveno.

Pokud bych hledal klávesnici především na práci, byl by Logitech Combo Touch jasnou volbou. Sám mám ale iPad stále především na konzumaci obsahu a často ho přenáším ať už po bytě, tak i „do přírody“. Zde je velikost a váha Logitechu obrovským mínusem a v mém případně se mu to stalo i osudným, jelikož jsem se rozhodl klávesnici vrátit. Během používání bez klávesnice jsem opěrku nepoužil ani jednou - iPad jsem měl stále jen v ruce, kde mě váha dost omezovala. Také jsem zjistil, že touchpad zatím ke své práci příliš nepotřebuji, neb jsem ho použil jen párkrát a spíš se mi stávalo, že jsem o něj nechtěně zavadil během psaní.

Vrátil jsem se tedy zpět k Smart Keyboard, o které i když nechám na zádech iPadu, oproti Logitechu skoro nevím. Pokud nepotřebuji psát, zvykl jsem si klávesnici odpojovat, protože se mi pak iPad drží nejpohodlněji.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět