Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Příspěvek od jurast » 07 zář 2013 14:06

Recenze Belkin LifeProof, aneb kterak jsem k testování pouzdra přišel

Obrázek

Před měsícem mi manželka zavolala z neznámého čísla a tušil jsem průšvih. Sdělila mi, že vytopila svůj iPhone v kabele pitím pro naši roční dceru. Klasika. Místo toho, aby telefon okamžitě vypla a dala vysušit, dál ho vesele používala, až chcípl. Výměna whole unit za bratru 7000,- rozhodně rodinný napjatý rozpočet nepotěšila.

Aby se nic podobného neopakovalo, začal jsem se rozhlížet po řešení, které by iPhone ochránilo před všemi možnými manželčinými nástrahami. Hledal jsem pouzdro odolné prachu, špíně, nárazu, sněhu a vodě. Ideálně vodotěsné a s rozměry, které by příliš nezvětšily iPhone při jeho používání.

Po chvíli hledání informací na internetu bylo papírově vybráno. Díky přesvědčivým reklamním videím http://www.lifeproof.com/en/iphone/#videos, plnění standardu IP-68 a nejmenší možné velikosti iPhonu v pouzdře (hloubka 13,3 mm, výška 129 mm a šířka 66 mm) se vítězem mého výběru stal Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case.

K bílému iPhonu jsem manželce vybral pouzdro v bílošedé kombinaci. Problém byl ale v jeho sehnání. Pouzdro jsem objednal a čekal a čekal a čekal…

Objevila se ale možnost získat pouzdro k testu od Belkinu. Tak jsem po ní neprodleně sáhl.

Co k testu dorazilo? Samotné pouzdro ve vytoužené bílé, držák na kolo a dock adaptér.

Pouzdro
Obrázek
Prodává se v pěkném papírovém balení s odklopitelnou přední stranou. Pod ní je průhledná část, takže si můžete před koupí pouzdro prohlédnout. Po otevření zjistíte, že obsahem balení je case, který je ze dvou kusů tvrdého bílého plastu (polykarbonátu), které na sebe doléhají pomocí těsnění. Svrchní část má okolo šedivou gumu s ovládacími tlačítky. Dále najdeme tištěný návod, utěrku na očištění iPhonu a vodotěsnou redukci pro připojení sluchátek. Pokud použijeme vodotěsná, má jít s iPhonem v pouzdře i plavat a poslouchat muziku. Pouzdro lze používat i s Apple sluchátky bez redukce. Všechna ostatní lze používat s dodaným adaptérem.
Před samotným použitím pouzdra je více než doporučeno otestovat jeho vodotěsnost. Pouzdro silným přitlačením obou částí k sobě složíme. Postupujeme od horní hrany. Ověříme dotažení „špuntu“ sluchátek. Zaklapneme spodní víčko, které zakrývá otvor pro nabíjení. Pouzdro dáme pod vodu na 30 minut a zatížíme. Já to řešil hrncem s vodou a zatížil hrnkem. Objevily se drobné bublinky, které se ukázaly nebýt na závadu. Po vyndání z vody pouzdro zvenku osušíme a zkontrolujeme, zda voda nepronikla dovnitř. Pouzdro nejsnadněji rozebereme pomocí mince, která zapadne do vybrání ve spodní části.
Po kontrole vodotěsnosti pouzdra vložíme dokonale očištěný iPhone a můžeme začít používat. Cenou za ochranu IPhonu je zvětšení zařízení. Zejména do délky. Nemůžu se zbavit dojmu jisté „cihličkovitosti“. S tou souvisí u mě trochu problém s ovládáním zařízení. Musím přehmatávat. Ale mírně podobnou zkušenost mám i s iPhonem 5 bez obalu. Zřejmě malé ruce. ☺
Co naopak potěšilo, je snadné ovládání iPhonu i v pouzdře. Překvapila čitelnost, snadnost a přesnost ovládání displeje telefonu i přes obal. Člověk nepřijde ani o možnost ovládání telefonu pomocí tlačítek. Home button naprosto bezproblémový. Ostatní tlačítka jdou trochu ztuha. U ovládání hlasitosti mi to nevadí. U zapínacího ano. Jsem totiž zvyklý ho často používat i k buzení telefonu. Na co si nemohu zvyknout, je přepínání mezi hlasitým a tichým režimem. Funguje na principu jakési páky a já nikdy na první pohled nevím, jestli mám telefon ztlumený nebo hlasitý.
Pouzdro nijak neovlivňuje běžné činnosti s telefonem – telefonování, psaní sms či mailů. Bál jsem se původně fotografování, ale díky čočce (CrystalClear) kryjící fotoaparát jsem žádné negativní změny nezaznamenal. Výjimečně si pouštím muziku nahlas. Při nízkých hlasitostech není rozdíl. Při vyšších telefon v pouzdře na podložce rezonuje až drnčí.
Řemeslné zpracování pouzdra je nadprůměrné. Zamrzelo „odchlípnutí“ šedivé gumy v oblasti reproduktorů. V oblasti spodních dvířek nepochopitelný milimetrový odskok mezi nimi a zbytkem šedé části. Pochyby o dlouhé funkčnosti ve mně vyvolává systém spodních zaklapávacích dvířek. Zdají se mi po 3 týdnech používání méně „cvakací“. Ale na funkci to nemá vliv. ;-)

Dock adaptér
Pouzdro je na spodu opatřeno systémem pro lepší zvukovou kvalitu. Díky tomu je delší a je komplikovanější telefon nabíjet. Po odklopení spodních dvířek je možné k nabíjení používat klasické Apple nabíječky.
S používáním nabíječek 3. stran se můžete rozloučit. Stejně jako s většinou dalšího příslušenství. Jako třeba reproduktorů s dock konektorem. Sám vlastním budík Philips, který používám k poslouchání Cimrmanů nebo Rodinky před spaním, dobití iPhonu a buzení.
Lifeproof s tím ale počítá a jako volitelné příslušenství pro tyto případy nabízí černý dock adaptér, který se vsune přes pouzdro do konektoru telefonu a lze ho pak standardně připojit ke všemu příslušenství.

Cyklo držák
Obrázek
Patří určitě k tomu lepšímu, co si biker může pořídit. Nadchla mne snadnost a pevnost přichycení držáku na kole. Nedokážu si představit přidělat držák s iPhonem na řídítka kola. Na můj MTB by se v podstatě nevešel a hlavně překážel. Inspiroval mne kolega, který vozí svůj iPhone (v konkurenčním držáku iBike) na představci kola. Kam jsem ho také umístil. Přichycení probíhá pomocí spony na objímce a díky šířce představce nebylo třeba ani využít dodávaných podložek pro užší řídítka.
Velmi komfortní je možnost natočení iPhonu do jakékoli polohy, protože držák na objímce drží v kulovém kloubu jištěném dotahovací maticí. Vkládání iPhonu v pouzdře do držáku je hračka. Vychytané je jeho uzamčení posouvací páčkou v přední časti.
S telefonem na řídítkách jsem prozatím najel 80 km. Převážně do zaměstnání a zpět. Na víc nezbyl čas (práce, rodina). Ale plánuji ho prohnat i terénem. Snad ještě letos.
U držáku mne zamrzela zbytečná vůle v horní části. Kdy se iPhone „vrklá“ v řádu milimetrů. Navíc iPhone v držáku při nižších rychlostech vytváří aerodynamický hluk. To je ale vlastnost, kterou nelze vyčítat LifeProof.
Na iPhonu jsem používal aplikaci BikeMatePro. Kdysi zakoupenou a pro polykání baterie iPhonu 3GS takřka zapomenutou. Díky modernějším technologiím už to neplatí. Umí ukázat mapu, kudy člověk jel, spálené kalorie, rychlosti, převýšení, časy. Přidávat fotografie. Můžete sdílet informace s komunitou. Automaticky ukládat výsledky.
Přiznám se ale, že nepatřím mezi fanatiky, kteří musí mít zaznamenanou každou trasu, kterou kdy jeli. Včetně převýšení a spálených kalorií. Raději si jízdu užívám a koukám kolem.
Mně telefon na kole spíš překážel. Vystačím si i nadále s cyklocomputerem, iPhone budu vozit v batohu a příležitostně ho vezmu do držáku.
Zajímavá by mohla pro někoho být možnost natočit si díky držáku video z pořádného sjezdu.

Závěr
Pouzdro mohu směle doporučit všem, kdo chtějí ochránit svůj drahý přístroj a udělat z něj alespoň příležitostně outdoorový telefon, o který se nemusí bát.
Díky němu nemám problém, když mi můj iPhone roční dcera s potutelným úsměvem sebere ze stolu. Nemusím se bát, když spadne na zem, do vody, do sněhu. Na co se přímo těším, jsou videa z bazénu, do kterého od října začne opět chodit. (Letní koupání jsme bohužel natočit nestihli.)
A hlavně si nemusím dělat starosti o iPhone mé ženy, která si nakonec vybrala pro svůj bílý iPhone černé pouzdro. Prý se jí líbí víc a nebyl problém se sehnáním.
I přes v našich zeměpisných šířkách jistě kritizovanou vyšší cenu, nám výhody, které přináší, za tu cenu stojí. Co Vám?

Poděkování
Za možnost otestování tohoto pouzdra a příslušenství patří velký dík slečně Johance a panu Liborovi z Belkinu. Ten se obětoval a aby test proběhl co nejdříve, poslal mi svůj držák na kolo. V neposlední řadě Honzovi Březinovi, který tuhle akci vymyslel, zveřejnil a vybral si mne.

Fotky
Tady je pár fotek z testování. Počítám, že ještě přibydou. Možná i krátké podvodní video.https://www.dropbox.com/sh/9eg7yuwwacpriy1/Bb6C7oMiLq

MarekSochor
Příspěvky: 175
Registrován: 02 srp 2012 09:07

Re: Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Příspěvek od MarekSochor » 17 zář 2013 14:02

pouzdro jsem si zakoupil na iPhone 5, puvodne jsem myslel ze ho budu pouzivat pouze jako vodotesne pouzdro, ale nakonec ho necham na telefonu asi "full time", jen me mrzi ze jsem ho nezakoupil drive - telefon by byl jako nový. Jediná vec ktera mi lechce vadi je, ze zada nemám rovné - telefon se na stole kýve.

Dandy
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2013 05:48

Re: Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Příspěvek od Dandy » 23 zář 2013 07:04

Dobrý den,
měl bych otázku, zda je pouzdro Lifeproof pro 4s kompatibilní s Tom Tom car kit. Jde mi hlavně o funkčnost nabíjení.

Děkuji za odpověď.
Přílohy
Hands-Free-Navigation-Pack-Series.png
Hands-Free-Navigation-Pack-Series.png (26.34 KiB) Zobrazeno 10117 x
iPhone 5S 32GB Black
iPad 4 32GB celluar White

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Příspěvek od jurast » 23 zář 2013 19:48

Obávám se, že díky "zapuštěnému" dock konektoru v krytu, to nepůjde. Jedině snad s redukcí a to by se zase iphone do car kitu nevešel. Pokud jste z Plzně či okolí, tak můžu nabídnout vyzkoušení, abyste si ověřil prakticky.

Dandy
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2013 05:48

Re: Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Příspěvek od Dandy » 24 zář 2013 02:27

Dekuji za odpoved, bohuzel jsem se zatim dostal ke stejnemu zaveru, ze bude nejspise potreba redukce, s kterou se telefon do car kitu stejne nevejde. Diky za nabidku, ale jsem z Prahy a nyni jsem uplne mimo CR ;). Az se vratim, pujdu to vyzkouset do CZC.
iPhone 5S 32GB Black
iPad 4 32GB celluar White

Toney
Příspěvky: 1
Registrován: 09 pro 2014 18:23

Re: Belkin LifeProof iPhone 4/4S Case

Příspěvek od Toney » 09 pro 2014 18:24

Aby se nic podobného neopakovalo, začal jsem se rozhlížet po řešení, které by iPhone ochránilo před všemi možnými manželčinými nástrahami. Hledal jsem pouzdro odolné prachu, špíně, nárazu, sněhu a vodě. Ideálně vodotěsné a s rozměry, které by příliš nezvětšily iPhone při jeho používání.
We provide fast success in HIT-001 exam dump dumps exam by using our high quality testking.net - 3101 dumps prep resources. We offer up-to-dated tabor and join www.bfit.edu dumps with Rasmussen College

Odpovědět