Kde koupit LCD Studio Display?

Zde můžete diskutovat a o starém Apple HW, systému i aplikacích.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od comatory » 23 led 2014 08:12

Uz nekolik mesicu shanim ke svemu G4 Cube displej. Vystacil bych si v pohode s tim zakladnim 15" LCD s ADC konektorem. Ale v CR se nedaji nikde sehnat, jen jednou se mi podarilo, ze mi jakasi firma nabizela sirokouhle 23" za 3 tisice a tolik zas do toho nechci vrazet, moje predstava byla 500-700 za 15", tisicovku za 17".

Nenapada vas kde to sehnat? Uz jsem sondoval eBay, ale rad bych se tomu vyhnul kvuli tomu, ze se bojim ze to posta rozbije a pojisteni je ze zahranici docela drahe.

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od SobikSaabik » 23 led 2014 18:58

500-700 je naprosto nereálná cena..
Za monitor v pěkném stavu počítej právě těch 3000+. Btw. 23'' za 3000,- je naprosto boží cena a levněji neseženeš. :)

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od Classic » 24 led 2014 19:59

23" Apple HD s ADC je tak vynikající display, že s těmi novějšími lesklými se to snad ani nedá srovnat. Sám jeden takový u G4 MDD mám a nová 27" LED Cinema je vedle ní jak chudej příbuznej.
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od comatory » 26 led 2014 15:56

SobikSaabik píše:500-700 je naprosto nereálná cena..
Za monitor v pěkném stavu počítej právě těch 3000+. Btw. 23'' za 3000,- je naprosto boží cena a levněji neseženeš. :)
Dovolím si nesouhlasit a obávám se, že jde opět o specifickou záležitost ČR. Na eBayi jsou 15" funkční Studio LCD od 1 dolaru do cca 20 naprosto běžným zbožím, viz třeba tenhle 17" za 25 USD http://www.ebay.co.uk/itm/Apple-Studio- ... 2588322991.

Jak jsem psal v původním příspěvku, nechci 23" ale ty malinké 15" nebo 17", takže třeba tisícovka mi přijde OK.
Classic píše:23" Apple HD s ADC je tak vynikající display, že s těmi novějšími lesklými se to snad ani nedá srovnat. Sám jeden takový u G4 MDD mám a nová 27" LED Cinema je vedle ní jak chudej příbuznej.
Obával bych se zda to bude mít takový gamut a kontrast jako o deset let novější panely.


Asi mi nezbyde nic než to z toho eBaye koupit.

Uživatelský avatar
Akuba
Příspěvky: 87
Registrován: 10 zář 2012 21:19

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od Akuba » 30 led 2014 09:27

Můžu doporučit sledovat ebay, občas se objeví kousky z Anglie za rozumnou cenu i dopravu. Já ACD 20" sehnal z Německa, byl sice dražší,ale v součtu s dopravou to vyšlo levněji, než za "pár dolarů" z USA + doprava + clo.

Nevím, zda se jedná o záležitost kus od kusu podle stáří, ale ten, který mám doma, má max. úroveň podsvícení dostačující jen pro tmavší místnost bez slunce.

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od Classic » 30 led 2014 20:58

Akuba píše:... ale ten, který mám doma, má max. úroveň podsvícení dostačující jen pro tmavší místnost bez slunce.
Tak já 23" ADC používám na 50% i v místnosti se zářivkami nad ním. Rozdíl ale nepatrný je, když monitor napojím přímo do Cube či G4 MDD, či když ho napojím přes ADC-DVI adaptér k PowerBook G4. Teoreticky mne napadlo, zda to třeba napěťově utáhne přístroj, přes který to po ADC krmíte. Zkusil jste ten váš monitor napojit přes jiný ADC zdroj?
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Uživatelský avatar
Akuba
Příspěvky: 87
Registrován: 10 zář 2012 21:19

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od Akuba » 09 úno 2014 23:52

Classic píše:
Akuba píše:... ale ten, který mám doma, má max. úroveň podsvícení dostačující jen pro tmavší místnost bez slunce.
Tak já 23" ADC používám na 50% i v místnosti se zářivkami nad ním. Rozdíl ale nepatrný je, když monitor napojím přímo do Cube či G4 MDD, či když ho napojím přes ADC-DVI adaptér k PowerBook G4. Teoreticky mne napadlo, zda to třeba napěťově utáhne přístroj, přes který to po ADC krmíte. Zkusil jste ten váš monitor napojit přes jiný ADC zdroj?
Monitor mám zapojený přímo do grafiky v Cube nebo přes ADC to DVI adaptér k minimu. Rozdíl se mi mezi oběma nezdá žádný. Ale třeba displej od 17" MBP 2011 mi svítí mnohem, mnohem víc. Samozřemě je to dáno i typem podsvícení, i tak se mi to nějak nezdá.

Uživatelský avatar
N E W T O N
Příspěvky: 12
Registrován: 16 lis 2013 08:37

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od N E W T O N » 10 úno 2014 09:15

Možná záleží, jak je konkrétní přístroj "vysvícený" používáním. Známý taky "zázračně" nakoupil na eBay ADC 20" a monitor je ve srovnání s tím, co mám po tátovi, taky šíleně málo svítivý a vybledlý při kontrolním napojení na stejný PowerMac G5.

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od SobikSaabik » 13 úno 2014 18:47

Nějaké opravdu stojí za nic. Mnohem lepší je novější hliníková Cinema 23'' v HD, hlavně díky mnohem rychlejší odezvě. Na plastové Cinemě se často ani nedá koukat na filmy a spousta z nich ( hlavně těch ze studií, kde běžej nonstop ) je opravdu velmi ojetá s flekama a tak podobně..

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Kde koupit LCD Studio Display?

Příspěvek od comatory » 04 bře 2014 11:03

Tak jen pro informaci - nakonec jsem sehnal 17" LCD Studio display s ADC za 1200. Ještě jsem neměl možnost ho zapojit, ale měl by fungovat, je v parádním stavu (alespoň vzhledově). Myslím si teda, že tou tisícovkou jsem nebyl až tak mimo u 17". Takže nakonec spokojenost. Doufám, že nebude vysvícenej.
SobikSaabik píše:Nějaké opravdu stojí za nic. Mnohem lepší je novější hliníková Cinema 23'' v HD, hlavně díky mnohem rychlejší odezvě. Na plastové Cinemě se často ani nedá koukat na filmy a spousta z nich ( hlavně těch ze studií, kde běžej nonstop ) je opravdu velmi ojetá s flekama a tak podobně..
Chtěl jsem právě Studio, mám to jako sběratelskej kousek než jako stroj na nějáké využití.

Odpovědět