Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od franzkfk » 05 bře 2015 11:03

Ahoj,

na MacRumors je zajimave tema. Nekdo se ptal, jestli znate nekoho, kdo jeste bude kupovat Apple Watch. Tak by me to same zajimalo zde.

V me blizkosti bohuzel nikdo. Snazil jsem se je "prodat" pritelkyni, ale ta o tom nechce ani slyset.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od mberdych » 05 bře 2015 11:41

Ani nahodou.

hajekm
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2014 12:40

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od hajekm » 05 bře 2015 12:10

Do prvnich front rozhodne nejdu, v klidu pockam na nekolikamesicni zkusenosti. A nebo na kulate awatch 2.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od iMe1980 » 05 bře 2015 12:32

Nein, danke.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od piXie » 05 bře 2015 13:20

Medzi prvými nebudem. Dám tomu tak pol roka.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od golinho » 05 bře 2015 13:27

Nikdy jsem hodinky nenosil a kvůli Applu s tím nehodlám ani začínat. Navíc jsem ještě doteď nepochopil, k čemu to je. Jestli mi to někdo vysvětlí...Na sport? Na to potřebuji boty, kraťase a tričko. Ne hodinky za 10 tisíc. Co dál? :roll:
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od lipon » 05 bře 2015 13:49

nebudu ani mezi prvními, ani druhými, ani třetími ... ani posledními
hodinky mám rád klasické, mechanické

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Dali » 05 bře 2015 13:52

U hodinek mě především zajímá design a to že o nich nebudu vědět, když nechci. Design je perfektní, ale denní výdrž baterky nesnesu ani omylem. Osobně čekám na Withings Activite až budou ke koupi v ČR (černé) ;)

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od franzkfk » 05 bře 2015 13:54

S kym si teda budu posilat srdecni tep? :D

Golinho: No prece na kresleni smajliku a frajirkovani. Zcela vazne se ptas? Proc mas mobilni telefon? Proc mas pocitac ci jakoukoliv jinou techniku? Aby ti to usnadnilo zivot. Co konkretne usnadni Apple Watch? Prevazne jde o fitness zarizeni. A nejde jen o cviceni jako takove, ale o mereni dennich aktivit. A proc? Jestli se musis ptat, tak ti to bohuzel nedokazu vysvetlit. A proc Apple Watch a ne nejaky sportovni naramek za "par" babek? No, protoze "ekosystem", prvotridni zpracovani HW a hlavne presnost.

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od franzkfk » 05 bře 2015 14:03

Dali píše:U hodinek mě především zajímá design a to že o nich nebudu vědět, když nechci. Design je perfektní, ale denní výdrž baterky nesnesu ani omylem. Osobně čekám na Withings Activite až budou ke koupi v ČR (černé) ;)
Ty jsou skvely, ale to je ono. Porad se nekdo snazi o nejakej hybrid mezi klasickym designem a funkcnosti., kde ta vec na ruce je prevazne na mereni casu a az na druhem miste to "neco" jineho. Podle me to trefili v Applu. Kdyz bychom udelali statistiku toho, jak moc pouzivate svuj smartphone jako telefon, urcite vas to prekvapi. Stejne to vidim u smartwatch. Hlavni je ekosystem, fitness, novy zpusob komunikace a az pak mereni casu.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od sallvator » 05 bře 2015 15:54

ja kupuju určo vždy sem si řikal že nejsem uplně tupa apple ovce ale asi sem, ty hodinky miluju od prvního představení

sem zvědav na funkčnost ale zatím jim věřím že bude o co stát ve srovnání s konkurencí

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Hnata » 05 bře 2015 16:17

Dali píše:U hodinek mě především zajímá design a to že o nich nebudu vědět, když nechci. Design je perfektní, ale denní výdrž baterky nesnesu ani omylem. Osobně čekám na Withings Activite až budou ke koupi v ČR (černé) ;)
Taky jsem původně chtěl Withings a říkal jsem si že jsou přesně pro mě dokonalost sama ... ale pak jsem si všimnul že neukazují datum :-) To je snad jediné co je pro mě nezbytně nutné u hodinek - aby ukazovali čas a datum ... všechno ostatní bude bonus.

Takže když vypadli z mého rozhodování Withings, tak se mi ještě líbí nové Pebble Time ... ale co si nalhávám - stejně půjdu koupit Apple Watch ať si ostatní výrobci produkují co chtějí :-) Apple mám od toho aby mi vše fungovalo aniž bych něco musel řešit a předpokládám že i Apple hodinky budou fungovat tak nějak samozřejmě. Jen jsem zvědav na cenovku ... když si představím že je budu co dva roky měnit tak bych chtěl aby se vešli někam kolem desítky ... no jsem na to zvědav ...

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Mailo » 05 bře 2015 16:40

Taktéž jsem téměř rozhodnut, že do nich půjdu. Až budou v mém nejbližším APR, dojdu vyzkouším a uvidím. Bojím se té jejich tloušťky, ta mi zatím moc nesedí, zbytek je v pohodě, nabíjení přes noc mi nevadí, jelikož s hodinkami jsme bez tak nikdy nespával, tedy když jsem je ještě nosíval ... cca 15 let zpět :lol:
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od rony » 05 bře 2015 16:56

Ked budu na pulte, tak kupim. Ziadne lovy poriadat nebudem ale chcem ich. Mam Withing Activite Pop a este zopar normalnych hodzyn.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od golinho » 05 bře 2015 19:15

franzkfk píše:S kym si teda budu posilat srdecni tep? :D

Golinho: No prece na kresleni smajliku a frajirkovani. Zcela vazne se ptas? Proc mas mobilni telefon? Proc mas pocitac ci jakoukoliv jinou techniku? Aby ti to usnadnilo zivot. Co konkretne usnadni Apple Watch? Prevazne jde o fitness zarizeni. A nejde jen o cviceni jako takove, ale o mereni dennich aktivit. A proc? Jestli se musis ptat, tak ti to bohuzel nedokazu vysvetlit. A proc Apple Watch a ne nejaky sportovni naramek za "par" babek? No, protoze "ekosystem", prvotridni zpracovani HW a hlavne presnost.
Ano, tvá první věta je zcela přesná. Proč používám mobil a počitač beru jako zbytečné otázky.
Koncept Apple Watch jde prostě zcela mimo mě. Nepoužitelná věc dle mého.
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Demonicus » 05 bře 2015 21:15

Hodinky nosím (nesundávám je z ruky). Hrozně jsem se na Watch těšil a jsem docela zklamaný. Zatím zřejmě kupovat nebudu - první je chci vidět v reálu, ale i když se hodně snažili, tak ten design je prostě bída. Opravdu bída.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od mberdych » 05 bře 2015 21:16

Dle mě jsou hnusné. A holt jsem asi také víc na klasiku a něco co je třeba denně nabíjet opravdu nechci. Chci něco co svítí porad čas a to je holt dnes zda se nemožné, nemluvě o designu.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Hajnejch » 05 bře 2015 21:29

Já si je určitě koupím pokud budou umět co potřebuji a to jsou notifikace z mobilu. SMS nebo maily to má umět ale mě zajímá, aby uměly taky notifikace právě hrané hudby z mobilu, Abych pořád nemusel vyndávat mobil když se mi zalíbí nejaká písnička co právě hraje do sluchátek. Možná je to hloupé ale mě to strašně štve furt vyndavat mobil z kapsy jen proto abych věděl co zrovna hraje. Ostatní funkce mě až tak moc netrápí. Jako hodinky je nepotřebuji protože jsem pořád v autě a tam jsou hodiny a nebo mi čas řekne rádio.
Naposledy upravil(a) Hajnejch dne 05 bře 2015 22:24, celkem upraveno 1 x.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Dali » 05 bře 2015 22:09

Je zajímavé sledovat kdo má jaké preference pro to co nosí na ruce. To se mi na tom líbí, že je bohatě na výběr.
Abych vysvětlil proč mám vyhlédnuté Withings Activite. Osobně potřebuji sledovat jen to jak spím (plně automatizovaně,
bez toho abych cokoliv zapínal a vypínal) a sledovat to jak se přes den hýbu (no vlastně spíš nehýbu :? ) a to je vše.
Notifikace mě nezajímají od Yosemite, buď pracuji na počítači nebo chci mít klid :)
To kolik je hodin vidím naprosto všude kolem sebe, tento údaj nemusím nosit na ruce.

Momentálně mám Misfit Shine a to mi celkem vyhovuje. Vadí mi ovšem to, že Misfit má trochu problém ve spolupráci
s ostatními app, aplikace se moc nevyvíjí a do Apple Health předává jen údaje o krocích.
Navíc mi vadí, že mám 2 aplikace pro Misfit a pro chytrou váhu od Withings :)
To právě čekám, že se vyřeší s pomocí Activite.
Na sport využívám jiné aplikace a měřič tepu od Mio. Na to se stejně Apple Watch nehodí.

Popravdě bych Apple Watch ze zvědavosti i koupil, ale moje lenost se starat o nabíjení (sundávání a nandávání na ruku) hodně zařízení je tak velká, že prostě padají mimo oblast zájmu.
A ještě jedna věc, líbí se mi Apple Watch až ty, co budou stát $999 (dle předběžných úniků na internetu) a to se mi zdá už poněkud moc.
Naposledy upravil(a) Dali dne 05 bře 2015 22:15, celkem upraveno 4 x.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Dali » 05 bře 2015 22:11

rony píše:Ked budu na pulte, tak kupim. Ziadne lovy poriadat nebudem ale chcem ich. Mam Withing Activite Pop a este zopar normalnych hodzyn.
Mohl bych se zeptat na odolnost skla na Activite Pop? Na Facebooku Withings jsem četl, že sklíčko se strašně rychle poškrábe.
Chápu, že cena je příznivá, ale zase nesnesu, aby mi to pěkné vydrželo jen pár týdnů/měsíců. I proto raději koupím Activite
se safírovým sklem.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Kobra23 » 05 bře 2015 23:50

Ja do nich jdu.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

haveja
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 07:35
Bydliště: Benešov

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od haveja » 06 bře 2015 07:12

ja do apple watch jdu... ted nosim misfit shine, a mam jeste od ebay čínu watch U8 (krokomer, vyskomer, barometr, teplomer, s iphonem funguje na bluetooth na volani. a vydrzi 3 dny dle pouzivani...)

vyberu apple watch sport asi celou cernou... :)
to bude asi stat 429 eur...
koupim v drazdanech...
Nabízím úpravy kapacity
- přidání až 2TB SSD(M.2, NVME, SATA) pomocí redukce
Mac mini 2010 - 2014
MacBook Pro 2010 - 2015
MacBook Air 2010 - 2017
Víc PM.

appletom
Příspěvky: 128
Registrován: 23 zář 2012 22:04

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od appletom » 06 bře 2015 08:04

Mám fitness náramek Misfit Shine (2 k) a rádiem řízené hodinky Junghans (13 k), až uvidím Apple Watch na vlastní oči, budou se mi líbit, nahradí mi obě zařízení, která nosím denně a budou do 8 k, tak do nich půjdu. Důležité jsou také appky a další využití. Texty na tom datlovat nechci.
 AppleWatch Series 4 Gold Aluminium Case
 iPhone X 256 GB Space Gray
 MacBook 12" Retina (2015)
 MacBook Pro 15" (Retina, Late 2013)
 iPad Air 128 GB Cellular Black
 Apple TV4 64 GB
 iPod Classic 160 GB (7th generation)

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od majkom » 06 bře 2015 08:11

ja som zvedavy co bude na evente v pondelok, zatial ma awatch nezaujali, ale mozno v pondelok ukazu nieco, co bude must have, moc tomu ale neverim

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od franzkfk » 06 bře 2015 13:35

Do 8 tisic nebudou. Zaklad bude kolem 8 tisic, coz je hlinikove telo a jeden z umelych naramku. A ciste teoreticky by ocelove mely stat kolem 12 tisic s priplatkem za nektere exkluzivnejsi naramky, kdy jsou zdarma dve verze tech umelych (bila, cerna).

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od franzkfk » 06 bře 2015 13:38

Mimochodem, nikdo zatim neodpovedel na otazku tematu :D Znate nekoho kolem vas, kdo si je bude (take) kupovat?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od casey » 06 bře 2015 14:09

Neznám nikoho a ani já do nich nejdu. Hodinky jsou jedním z mála šperků, které může muž nosit, takže moje klasiky Apple Watch (a jim podobné) rozhodně nenahradí. :-)
Pokud by místo hodinek udělali náramek, tak ten bych si pravděpodobně koupil. Do té doby mou "příslušnost k Apple komunitě" reprezentují na rukou pouze manžetové knoflíčky ve tvaru jabka :-)

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od mrzic » 06 bře 2015 15:35

OT: něco takového? ;-)

Obrázek
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od casey » 06 bře 2015 15:40

Na téhle fotce vypadají hrozně, ale jinak jsou to ony. :-) Případně pak mám ještě zavináče a kruhové ovladače z DSLR... Podle situace :-)

skreci
Příspěvky: 94
Registrován: 31 črc 2012 15:15
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od skreci » 06 bře 2015 16:33

Já si počkám minimálně na 2. generaci a jestli vůbec :D. Kromě informací, které zazněly během představení je kolem nich více spekulací, jak relevantních informací :D :D :D . Předpokládám, že "iOS" na apple watch bude vyladěné, ale co
mě vrtá hlavou a to ukáže až čas, tak to je odolnost ve sportu všeobecně (obzvláště v outdooru).

Beru to tak, že jako "frajeřinka" a do práce nebo nošení přes den ok, ale během freeridových sportech asi nepoužitelné (nárazy, otřesy atd.) ...

Necháme se překvapit, jak nás v pondělí Tim oslní :D
 Macbook Pro  iPhone  iPad Pro  Watch

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od rony » 06 bře 2015 17:26

Dali: safirove je myslim len na Activite (nie som si isty), na sport a aktivnejsie nosenie je podla mna safir nevhodny lebo je krehky. Pop urcote safir nema, tym adom ale nastupuje moznost ho poskriabat. podla mna je to polykarbonat.

co sa tyka bezobsluzneho sledovania spanku, asi fajn, ios appka je ale malo detailna, voac sa dozviem z weboveho profilu.

ios appka zaroven sa snazi setrit prenosy, takze ak si myslis, ze rano vstanes a data su v appke, tak to je omyl.

ako som zistil velkostne su Activite a Activite Pop rovnake. to znamena, ze su malicke. Ja mam radsej vacsie hodinky. Ak by som ale chcel solidne hodinky s nenapadnym vstavanim health funkcie (pohyb, spanok) tak su priam ideal.

o hodinkach som viac pisal na spravodaj.madaj.net

vratim sa preto k teme: Apple Watch chcem lebo maju akceptovatelnu cenu aj pre pripad, ze by som si ich neoblubil. Zaujima ma co mimo fit funkcii prinesu a ako sa to bude pouzivat. Ja osobne rad menim hodinky podla nalady a prilezitosti, takze tym pada akakolvek moznost, ze by som ich nosil kazdy den.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od majkom » 06 bře 2015 17:43

odpoved k tematu: ano, poznam jedneho cliveka, co si apple watch planuje kupit. Ja ne.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od mberdych » 06 bře 2015 19:32

Hlavně, hodinky za 10K na 2 roky (více to nevydrží, ať morálně a nebo fyzicky). Děkuji nechci. Znám jen jednoho psycho fanatika, ale ten by koupil i hovno (s Apple logem). Sorry, ale lépe se to vyjádřit nedá.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od MICKI2701000 » 09 bře 2015 07:50

Pokavad by meli v sobe VoiceOver zvazoval bych nad nima, jinak to nema pro me smysl, navic ta vydrz neni nejak oslnujici.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple Watch - Kdo jeste kupuje?

Příspěvek od Kobra23 » 10 bře 2015 09:51

Nerikali vcera kdy budou hodinky k dispozici v DE? Ze bych se projel do Drazdan.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Odpovědět