Kroužky aktivity na Apple Watch

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od Mironet » 20 pro 2018 18:43

Nový uživatel Apple Watch, čtvrtá série; mám je dva týdny. Zajímalo by mě, zda někdo dlouhodobě používáte kroužky aktivity, jaké s tím máte zkušenosti a jaký máte názor na celý tento nápad. Líbí se mi koncept, ale mám trochu problém s aplikací (...myšlenky, ne s applikací na Apple Watch).

Pokud se nepletu, jediné přizpůsobení je možné u červeného kroužku pohybu, kde se pouze na začátku určí zda mám povolání sedavé aktivní nebo něco mezi. Dal jsem střed, což mi hodí cíl okolo 750kcal denně. Běžně plním cíl během odpoledne bez jakékoli zvláštní fyzické aktivity. Ve dny, kdy jdu třeba na hodinu sportovat plním cíl asi tak na 300%. Vím, že se dá cíl přizpůsobit přes Force Touch, ale dočetl jsem se na Redditu, že Apple Watch tu používají Peter Principle (zvyšuj until fail), takže kcal by se měly každý týden zvednout, až dokud bude nereálné cíl plnit. Budiž.

Kroužek cvičení je nastaven na 30 min denně a s tímto cílem se nedá hnout(?). Pokud je toto nastaveno dle průměrného Američana, tak zcela chápu, proč se mluví o epidemii obezity. Dnes například jsem ráno vyšel z domu, došel na zastávku před domem (5 min chůze), nasedl na autobus, vysedl, došel do práce, sedl si a cíl byl splněn v osm ráno. Pro mě tedy motivace nula.

Kroužek stání mi taky není úplně jasný. Pokud 59 min z jedné hodiny sedím na gauči a tu jednu minutu strávím cestou k ledničce pro pivo, splnil jsem cíl? Pochybuju, že bych v běžném denním režimu kdy byl 60 min čistého času vsedě či leže (krom spánku pochopitelně).

Bez nějakých možností přizpůsobení se mi tedy zdá, že jsou pro mě kroužky zcela k ničemu. Za dva týdny jsem každý den splnil vše, většinou s velkou rezervou, a žádné změny oproti běžnému režimu jsem kvůli novým hodinkám opravdu nedělal.

Díky za zkušenosti a komentáře.

Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od Adam.H » 20 pro 2018 19:03

Já používám kroužky asi 3/4 roku. Nyní méně, protože nechodím sportovat / běhat. Přes léto docela intenzivně.

Já mám AW3 a to co popisuješ, že vše splníš brzy, se mi stávalo na začátku taky. Nyní svým běžným pohybem zelený kroužek spíše neuzavřu a to chodím docela rychle... Mám nasdílenou aktivitu dalších lidí a co mám vypozorováno, tak rychlost chůze má velký vliv na zelený kroužek. Když jdeš rychle, počítá se ti to jako cvičení. Když chodíš pomalu, zelený kroužek se nehne. A nastavit více jak 30 min. cvičení / den nelze.

Ano, kroužek stání chápeš taky správně. Stačí 1min z hodiny chodit a posune se ti o hodinu.

U červeného kroužku svou běžnou denní aktivitou, bez cvičení dám tak +- 600Kcal.

Kroužky se mi celkově líbí. Je fajn mít sdílenou aktivitu s dalšími lidmi ... Baví mě plnit Měsíční výzvy. Pořád mám ale AW primárně jako prodlouženou ruku telefonu a klidně mám hodinky na ruce jen 2-4 hodiny denně a to pak na kroužky nekoukám vůbec....

overgrounder
Příspěvky: 60
Registrován: 29 lis 2018 11:43

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od overgrounder » 20 pro 2018 19:08

O modrém kroužku "stání" nemá smysl se bavit. To je prostě blbost.
Zbylé dva, mám sice AW3, ale předpokládám, že by to mělo být stejně. Jde o tepovou frekvenci. Pokud je člověk přirozeně v tepové frekvenci výš než by podle tabulek a výpočtů měl být (častý jev), pak to hodinky vyhodnotí jako pohyb/cvičení a tím rychleji se kroužky splní. Půl hodina cvičení na zeleném kroužku změnit nejde, což já osobně považuji za zbytečný nedostatek. Někdo má bazální metabolismus rychlejší, jiný pomalejší, spotřeba energie je u každého trochu jiná. Proto ty kroužky, ačkoli jejich potenciál by šel rozhodně vylepšit, beru jen jako nějakou přibližnou informaci. AW jsem si pořídil hlavně kvůli běhání, jsem vlastně už pár měsíců ve fázi, kdy testuji a zkouším nativní aplikaci, než se pustím do něčeho sofistikovanějšího. Podle mě je to spíš pro legraci všechny ty kroužky a dýchání. Je ale fajn, že ti to připomene, že bys měl jít ještě něco dělat.
BTW, ten fialový kolikrát ani během dne nesplním. Jezdím autem a sedím v kanclu. Když hodně chci a věřím tomu, dokáže mě to přesvědčit a jdu se chvíli hýbat. A to je myslím primární účel. Nic víc bych od toho nečekal.

Téma mě zajímá moc, tak pište i ostatní...

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od kesounam » 21 pro 2018 08:06

Kroužky mají jen člověka motivovat trochu k pohybu . Jestliže si kroužek pohybu kcal nastavíte na 2000 kcal tak už opravdu musíte nějaký sport nebo delší aktivitu dělat
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od KarelP » 21 pro 2018 09:53

Úplně nejlepší je, když jdu do kina nebo divadla a zapnu tento režim, tak mi hodinky za hodinu upozorní, abych vstal. Nevím, jestli to je i v poslední verzi watch os, nebo to již opravili.

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od cinges » 21 pro 2018 10:20

to sa da vypnut, statie je najvacsi nezmysel.. nebudem v praci vstavat, ked mi to povie.. Nachodim sa viac nez dost.. To statie je blbost a treba to brat s rezervou.. To je skor pre beckoidnych Amikov..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 pro 2018 10:49

Nesouhlasím. Pro lidi se sedavým zaměstnáním je ta hodinovka dobrá.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 pro 2018 10:49

KarelP píše:
21 pro 2018 09:53
Úplně nejlepší je, když jdu do kina nebo divadla a zapnu tento režim, tak mi hodinky za hodinu upozorní, abych vstal. Nevím, jestli to je i v poslední verzi watch os, nebo to již opravili.
stačí k kině zapnout režim THEATRE a je klid
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od cinges » 21 pro 2018 10:58

robim v kancli, ale do prace chodim na bajku, do obchodu peso, cize to nahradzujem niecim inym... Myslim si, ze ked sa v priebehu 8 hodin 8 krat postavis na chvilu, tak to nepomoze absolutne nicomu..
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od pajasXS » 21 pro 2018 11:38

Jistě, že kroužky jsou spíše pro motivování člověka.
Ze začátku jsem je také plnil ale v poslední době na to trochu kašlu. Bohužel jsem přestal cvičit ale zase jsem začal víc chodit. Jak tu už psali jinní je to taková sranda :)
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 pro 2018 12:22

cinges píše:
21 pro 2018 10:58
robim v kancli, ale do prace chodim na bajku, do obchodu peso, cize to nahradzujem niecim inym... Myslim si, ze ked sa v priebehu 8 hodin 8 krat postavis na chvilu, tak to nepomoze absolutne nicomu..
opak je pravdou
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od KarelP » 21 pro 2018 14:02

SharkeeCZ píše:
21 pro 2018 10:49
KarelP píše:
21 pro 2018 09:53
Úplně nejlepší je, když jdu do kina nebo divadla a zapnu tento režim, tak mi hodinky za hodinu upozorní, abych vstal. Nevím, jestli to je i v poslední verzi watch os, nebo to již opravili.
stačí k kině zapnout režim THEATRE a je klid
No právě že se mi v tom režimu divadlo stalo, že hodinky po mě chtěli abych vstal a prošel se. Ale bylo to se starší verzí watch os. Teď to nemám s novou vrzí vyzkoušené.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od Mironet » 21 pro 2018 14:43

První co jsem po vybalení Apple Watch udělal bylo vypnutí notifikací na správné dýchání a připomínky na vstávání, cvičení a podobné nesmysly. Správa notifikací obecně je naprostý základ a pokud mi hodinky ťuknou do zápěstí, musí to být pro mě v ten moment důležitá informace. Vždy, když slyším jak si někdo stěžuje, že ho mobil pořád vyrušuje tím, jak pípá a ukazuje mu nesmysly, tak si říkám, že takový člověk by neměl chytrý telefon vůbec používat, protože je telefon zjevně chytřejší než on sám.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od Mironet » 21 pro 2018 14:47

SharkeeCZ píše:
21 pro 2018 12:22
cinges píše:
21 pro 2018 10:58
robim v kancli, ale do prace chodim na bajku, do obchodu peso, cize to nahradzujem niecim inym... Myslim si, ze ked sa v priebehu 8 hodin 8 krat postavis na chvilu, tak to nepomoze absolutne nicomu..
opak je pravdou
Představuji si životní styl člověka, pro kterého by opravdu bylo výrazným posunem ke zdravějšímu životnímu stylu, kdyby se jednou za hodinu postavil na nohy. Není to pěkná představa...

Mimochodem, off-topic: Dle kritérií, se kterými pracuje Český statistický úřad ve svých aktuálních průzkumech, je pravidelně sportující člověk takový, který se věnuje fyzické aktivitě alespoň třikrát týdně po dobu 10ti (!!!) minut. Takže tak, no...

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od SharkeeCZ » 21 pro 2018 15:32

Za letošek mám prozatím odsportováno cca 350 hodin loni to bylo o 50 více, před tím skoro 500 a přesto to upoziornění na zvednutí vítám jako dobrou věc. Proč? Protože jinak jsem schopen sedět 2-3 hodiny v kuse za stolem a klávesnicí a nehýbat se a to je špatně. Je opravdu prospěšné se zvednout, minutu se projít, protáhnout a pak pokračovat. Je to dobré pro krevní oběh apod. Ostatně, je to de facto to stejné, co má člověk dělat při dálkovém letu.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od Adam.H » 23 pro 2018 12:10

SharkeeCZ: souhlas! nyní již naštěstí nemám úplně sedavou práci, takže mě to upozorní, že mám vstát tak jednou za pár dnů. A taky si myslím, že je hodně důležité nesedět v kuse např. 3 hodiny za pc a ani se nepohnout. Já to naštěstí dělám sám od sebe... sedím třeba 30-60 minut a už se musím postavit, protáhnout, dojít pro pití ... takže upozornění na stání vlastně nepotřebuji. Ale každému sedí něco jiného a pracuje jinak... Vlastně i rád pracuji (kancelářskou práci) ve stoje ...

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od pajasXS » 26 pro 2018 20:27

Adam.H píše:
23 pro 2018 12:10
SharkeeCZ: souhlas! nyní již naštěstí nemám úplně sedavou práci, takže mě to upozorní, že mám vstát tak jednou za pár dnů. A taky si myslím, že je hodně důležité nesedět v kuse např. 3 hodiny za pc a ani se nepohnout. Já to naštěstí dělám sám od sebe... sedím třeba 30-60 minut a už se musím postavit, protáhnout, dojít pro pití ... takže upozornění na stání vlastně nepotřebuji. Ale každému sedí něco jiného a pracuje jinak... Vlastně i rád pracuji (kancelářskou práci) ve stoje ...
Hodně dlouho se mi nestalo, ze bych nesplnil cíl pobývá i ve stoje. Nemám tak úplně šedivou práci (často odvolán k zákazníkům nebo válím balíky atd...) nejvíc asi ale dělají pauzy na cigaretu 🙂😵
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

Patrik Bodo
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2019 17:48

Re: Kroužky aktivity na Apple Watch

Příspěvek od Patrik Bodo » 21 bře 2019 17:50

SharkeeCZ píše:
21 pro 2018 12:22
cinges píše:
21 pro 2018 10:58
robim v kancli, ale do prace chodim na bajku, do obchodu peso, cize to nahradzujem niecim inym... Myslim si, ze ked sa v priebehu 8 hodin 8 krat postavis na chvilu, tak to nepomoze absolutne nicomu..
opak je pravdou
Nemyslím si, že tá aktivita postavenia sa je až taká blbosť:
https://www.irozhlas.cz/clovek/skodlive ... 16_dpihova

Odpovědět