Řemínky AW z Aliexpressu

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od Mironet » 29 led 2019 16:00

Ačkoli většinou dávám obecně přednost originálu za více peněz, v případě řemínků na Apple Watch jsem se rozhodl pro objednání z Ali a jen pro srovnání, za pět sportovních řemínků v různých barvách 5 x $3 = 336 Kč. U Applu bych za to nechal 7.450 Kč. Za jeden ten rozdíl dělá 67 Kč vs. 1.490 Kč. Řemínky jsou NAPROSTO STEJNÉ, jako ten, co mi byl přibalen k hodinkám od Applu. Úplně vidím ty dvě linky ve fabrice v Číně, kde to jedna balí do krabiček a posílá do Apple storů a druhá do sáčků a posílá na Ali. Chápu vyšší cenu u lecčeho, ale 15 stovek za pásek se suchým zipem fakt nedám.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od rony » 29 led 2019 16:11

rozdiely tam su, najma presnost vyhotovenia

avsak zdielam s tebou postoj v tom zmysle, ze cinska kopia za par eur sice znamena trosku loteria a obcas nutnost radsej objednat 2-3 z ktorych casto jeden je zmetek. ale ked ide len o naklady, su vzdy nizsie.

za tych par rokov uz mame vysledovane ktore cinske kopie ano a ktore urcite nie.

plastove su vospolok fajn, treba vsak radsej objednat vzdy aspon dva - moze sa stat ze jeden bude zmetek, resp ich postupne kupovat
vydrzia aj primerane dlho.

potom kopie nylonovych su tiez ok

daju sa aj milanese ale tam bacha na farbene, velmi rychlo to ide dole

leather loop magneticke su vospolok okej netreba sa bat

vsetky kozene s prackou su zmetky.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od Mironet » 29 led 2019 17:51

Opravdu zkoumám řemínky pod lupou a žádný rozdíl. Jediné co, tak pocitově se mi zdálo, že Apple sportovní řemínek schne po sprše rychleji než Čína, ale ještě vyzkouším; možná to byl jen dojem. Barvy identické, Čína nabízí i kombinace, co Apple nemá.

K tématu čínských kopií, stalo se mi, že jsem objednával držák na mobil do auta, kus plastu za dva dolary. Bez problémů. Za týden vidím ten samý kus plastu v iStyle v krabici s návodem a zárukou za 590 Kč. Tam se dá ušetřit. Lightning dock na iPhone to samé, to je kus hliníku, kterým vede drát. Mám jich z Číny za pár dolarů několik a zcela bez problémů, a Apple to sází taky po 15ti stovkách za kus. Nabíječky, kabely a obecně elektroniku bych si rozmyslel víc. Xiaomi Mi Band 2 mě stál třetinu toho, co stál v té době na Alze a přišel i v originální krabici, ale kabel k Apple Watch ala Čína zase nabíjí 10 minut a pak se nabíjení přeruší.

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od pajasXS » 30 led 2019 09:06

Já jsem nedávno kupoval uplně stejný provlékací sportovní řemínek z Ali. Materiál je super, suché zipy taky. Nicméně barva vůbec nesedí s obrázkem :D (nemáš náhodou odkaz na prodejce od kterého si to kupoval ty?). Na druhou stranu jsem kupoval řemínek/pásek pro MiBand 3 a to je uplně jiná káva. Barva a materiál super.
Máte celkově odkaz na dobré prodejce z Ali na přislušenství pro Apple Watch?
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od Mironet » 30 led 2019 09:25

Nemyslím si, že na Ali lze řešit kvalitu prodejce jako na eBayi nebo Aukru, jsou to kvanta identických prodejců nabízejících v podstatě to samé s rozdílem pár % v ceně.

Nicméně já kupoval zde a vše bez problémů:
https://www.aliexpress.com/item/For-App ... 4c4dN8usSc
https://www.aliexpress.com/item/Stripe- ... 4c4dN8usSc
https://www.aliexpress.com/item/Sport-B ... 4c4dN8usSc
https://www.aliexpress.com/item/Milanes ... 4c4dN8usSc

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od Zeggjk » 30 led 2019 18:10

Např. článkový tah, u Apple za 11490,- :o
https://www.apple.com/cz/shop/product/M ... b43a53ff6a

koupil jsem na lululook za asi 59 USD.
https://www.lululook.com/collections/ap ... pple-watch

Nevím, neviděl jsem nikdy originál za 11 tisíc, ale i kdyby vydržel ten lululook jen jeden rok, tak je to prostě super :lol:
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od trminek » 31 led 2019 10:49

Já k diskuzi doplním asi toto:
Gumové řemínky obecně možná sedí, ale na neoriginálu je například poznat, že kovový cvoček, který zapadá do dírky není tak hladký a má ostré hrany. Také dost často mají na bocích mírné linky z formy. Netvrdím že to je důvod je nekupovat, ale já mám rád prostě originál.

Provlékací a nylonové nemohu hodnotit, mám jen jeden červený a to je originál.

Milánský tah má ve všech případech neoriginálu užší ten "tkaný" kovový pásek než je provlékací část spony a mně se to prostě nelíbí. Také ta část provlékací spony má očka z užšího kusu kovu. A pak to vypadá že je vedle tahu ve sponě cca 1-2 mm mezera a je to ošklivé. Originál toto nemá. Nicméně i originál se po určité době přestane lesknout a i když ho čistíte není tak hezký jako nový.

Samotnou kapitolou je článkový tah. Od začátku co mám 0 sérii Apple Watch jsem po tomto tahu toužil. Ale cena je prostě u originálu nesmyslná. Za tu dobu co mám hodinky jsem koupil cca 3-4 neoriginály od různých výrobců (takže jsem byl pomalu na ceně nového originálu :-) ) A ani s jedním jsem nebyl spokojen. Obvykle jsem narazil na ostré hrany jednotlivých článků nebo na jednom z článků (co nejde měnit) bylo něco promáčklé atp. Nakonec po asi 2 letech procházení stránek s bazarovými věcmi se mi podařilo sehnat originální kus od člověka co to koupil s hodinkami a tento tah nechtěl. Můžu vám říci, že ten rozdíl je obrovský. Určitě největší jaký může být u všech ostatních řemínků mezi originálem a kopí. Jednak v přesnosti vyrobení, všechny dílky jsou naprosto přesné, vše naprosto přesně sedí, zadní strany dílků jsou zaoblené a hladké. Také hmotnost toho originál tahu je například proti HOCO téměř poloviční, takže na ruce ačkoli je kovový působí hmotnostně spíše jako provlékací kožený. Je radost ho používat.
Při používání se samozřejmě škrábe jako jakýkoli jiný, protože mám světlou a nikoli tmavou verzi, který má navíc DLC povrch (proto je jaké dražší).

Co se týká provlékacího koženého, tak jsem pozoroval rozdíl mezi originálem a kopií jen v použitém materiálu (vůně syntetický smrad vs vůně kůže) a ve velikosti "dílků" které na originálu působily trochu jemněji.

Toť mé zkušenosti. Netvrdím že je nutné kupovat originál, i kopie bude sloužit dobře, ale já si raději jednou za rok nadělím jeden až dva pěkné originální než více kopií.

A ještě závěrem řeknu moji zkušenost s článkovým tahem od firmy Lululook. Jde o kopii, která má stejným způsobem udělané rozdělování článků jako originál, tedy není nutné vyndavat články pomocí nářadí, ale je možné je jen vycvaknout zmáčknutím "tlačítka" na zadní straně článku. A jedou se mi stalo že jsem se v krámu ohnul pro konzervy pro kočku a jak jsem je dával do košíku, tah se rozpojil a hodinky mi spadly na zem. Naštěstí z malé výšky. Stát se mi to na skútru tak bylo po nich. OK můžete namítnout že jsem ho třeba špatně spojil nebo měl smůlu na vadný kus atp., ale mám pocit že u originálu by se mi to nestalo. To jen pro doplnění kdy si člověk řekne, že pěkně ušetřil na řemínku a pak přijde o hodinky za 20 tis.:D

Něco podobného jsem viděl na fóru i u milánského tahu, kde se zase vyškubl ten kus materiálu ze spony která jde napevno do hodinek na straně kde se neprovléká.

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od pajasXS » 01 úno 2019 21:26

trminek píše:
31 led 2019 10:49
Já k diskuzi doplním asi toto:
Gumové řemínky obecně možná sedí, ale na neoriginálu je například poznat, že kovový cvoček, který zapadá do dírky není tak hladký a má ostré hrany. Také dost často mají na bocích mírné linky z formy. Netvrdím že to je důvod je nekupovat, ale já mám rád prostě originál.

Provlékací a nylonové nemohu hodnotit, mám jen jeden červený a to je originál.

Milánský tah má ve všech případech neoriginálu užší ten "tkaný" kovový pásek než je provlékací část spony a mně se to prostě nelíbí. Také ta část provlékací spony má očka z užšího kusu kovu. A pak to vypadá že je vedle tahu ve sponě cca 1-2 mm mezera a je to ošklivé. Originál toto nemá. Nicméně i originál se po určité době přestane lesknout a i když ho čistíte není tak hezký jako nový.

Samotnou kapitolou je článkový tah. Od začátku co mám 0 sérii Apple Watch jsem po tomto tahu toužil. Ale cena je prostě u originálu nesmyslná. Za tu dobu co mám hodinky jsem koupil cca 3-4 neoriginály od různých výrobců (takže jsem byl pomalu na ceně nového originálu :-) ) A ani s jedním jsem nebyl spokojen. Obvykle jsem narazil na ostré hrany jednotlivých článků nebo na jednom z článků (co nejde měnit) bylo něco promáčklé atp. Nakonec po asi 2 letech procházení stránek s bazarovými věcmi se mi podařilo sehnat originální kus od člověka co to koupil s hodinkami a tento tah nechtěl. Můžu vám říci, že ten rozdíl je obrovský. Určitě největší jaký může být u všech ostatních řemínků mezi originálem a kopí. Jednak v přesnosti vyrobení, všechny dílky jsou naprosto přesné, vše naprosto přesně sedí, zadní strany dílků jsou zaoblené a hladké. Také hmotnost toho originál tahu je například proti HOCO téměř poloviční, takže na ruce ačkoli je kovový působí hmotnostně spíše jako provlékací kožený. Je radost ho používat.
Při používání se samozřejmě škrábe jako jakýkoli jiný, protože mám světlou a nikoli tmavou verzi, který má navíc DLC povrch (proto je jaké dražší).

Co se týká provlékacího koženého, tak jsem pozoroval rozdíl mezi originálem a kopií jen v použitém materiálu (vůně syntetický smrad vs vůně kůže) a ve velikosti "dílků" které na originálu působily trochu jemněji.

Toť mé zkušenosti. Netvrdím že je nutné kupovat originál, i kopie bude sloužit dobře, ale já si raději jednou za rok nadělím jeden až dva pěkné originální než více kopií.

A ještě závěrem řeknu moji zkušenost s článkovým tahem od firmy Lululook. Jde o kopii, která má stejným způsobem udělané rozdělování článků jako originál, tedy není nutné vyndavat články pomocí nářadí, ale je možné je jen vycvaknout zmáčknutím "tlačítka" na zadní straně článku. A jedou se mi stalo že jsem se v krámu ohnul pro konzervy pro kočku a jak jsem je dával do košíku, tah se rozpojil a hodinky mi spadly na zem. Naštěstí z malé výšky. Stát se mi to na skútru tak bylo po nich. OK můžete namítnout že jsem ho třeba špatně spojil nebo měl smůlu na vadný kus atp., ale mám pocit že u originálu by se mi to nestalo. To jen pro doplnění kdy si člověk řekne, že pěkně ušetřil na řemínku a pak přijde o hodinky za 20 tis.:D

Něco podobného jsem viděl na fóru i u milánského tahu, kde se zase vyškubl ten kus materiálu ze spony která jde napevno do hodinek na straně kde se neprovléká.
Moc pěkné popsání zkušenosti. Já jsem několikrát viděl u zákazníků nejoriginálnější gumové pásky. A ty které jsem viděl byli z naprosto jiné gumy než je originál. Je to znát hlavně když jsou hodně nošené. Po intenzivním používání je originál mnohem “méně gumovější” než kopie.
Přemýšlím ze si čase zkusím objednat nějakou kopii gumového a vyzkouším to sám.
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Řemínky AW z Aliexpressu

Příspěvek od lipon » 02 úno 2019 15:11

necituj předchozí příspěvek, zvlášť tak obsáhlý, zbytečně to znepřehledňuje čtení, zvlášť na mobilních zařízeních

pokud jde o řemínky z Číny, byl bych asi opatrnější na věci, co jsou intenzivně v kontaktu s kůží - přeci jenom jejich přístup ke zdravotní nezávadnosti je řekněme odlišný od našeho
co jde přes klasický import musí splňovat nějaké limity nezávadnosti, u indiviálních importů to přes takovou kontrolu nejde

přece jenom je řemínek v kontaktu s kůží bezprostředně, občas se ruka zapotí a těžko říct, co se z toho uvolňuje (z plastu, barev)

Odpovědět