AppleWatch a iPhone - letový režim

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
TAU
Příspěvky: 97
Registrován: 21 zář 2012 18:17

AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od TAU » 31 led 2019 14:01

Zdravice velice,
dotaz, mam Watch3 a iPhoneSE a mam dojem ze nejakou verzi iOS a watchOS zpet fungoval letový rezim tak ze kdyz jsem ho aktivoval na hodinkach ci telefonu tak se zrcadlil tzn. na obou zarizenich naskocil, nasledne pokud jsem na jednom z nich letový rezim deaktivoval, deaktivoval se automaticky i na druhem zarizeni.
Ted to tak neni, aktivace probehne dle popsaneho postupu, ale deaktivace se uskutecni jen na tom zarizeni na kterem se sluzba deaktivuje. Clovek musi manualne na druhem zarizeni funkci take deaktivovat.
Chova se Vam to tak take? Nebo mam nekde neco spatne nastavene?
Vcelku me vyhovovala prvni varianta, ta druha je mozna bezpecnejsi ale otravuje mi vytahovat iphone a deaktivovat.
Dekuji za poznatky,
s pozdravem,
TAU

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od trminek » 31 led 2019 15:16

Dobrý den,
jak je popisováno výše to fungovat nemohlo. Jakmile se uvedou hodinky do letového režimu není možné je z telefonu přepnout zpět, protože hodiny s telefonem nekomunikují. Tedy, přepnout do letového společně s telefonem asi jdou, ale zpět nemají jak, protože na telefon nevidí.
P.

TAU
Příspěvky: 97
Registrován: 21 zář 2012 18:17

Re: AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od TAU » 31 led 2019 15:27

...no jsem presvecen ze to fungovalo, dokonce ted jsem vyzjistil ze muzete i pres zapnuty letovy rezim si zapnout BT nebo Wifi na telefonu, ale hodinky se zpetne nepripoji. :( Skoda. :)

Uživatelský avatar
thomson78
Příspěvky: 48
Registrován: 31 črc 2012 09:57
Bydliště: Pustiměř

Re: AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od thomson78 » 31 led 2019 17:01

Také to tak mám. A vysvětlení zní logicky správně. Jakmile zvolím režim letadlo, bezdrátové technologie se vypnou a jsou opravdu vypnuté.
Tomáš Líbenský

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od Zeggjk » 01 úno 2019 11:31

je to opravdu blbost. Letový režim na zařízení vypne veškerá bezdrátová rozhraní. Jak by vám to mohlo jít zpětně zapnout ? :D
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

pavelpavel
Příspěvky: 6
Registrován: 25 led 2016 17:55

Re: AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od pavelpavel » 11 úno 2019 22:23

Blbost to neni, letovy rezim vypina jen GSM. BT a WiFi zustava aktivni (alespon v soucasne dobe, posledni iOS, XS, AW 4. Pri zapnuti letoveho rezimu AW vypnou, ale po vypnuti letoveho rezimu na AW se k iPhonu AW pripoji, ikdyz iPhone zustava i nadale v letovem rezimu).

Pro tazatele: jsem presvedcen, ze drive to bylo tak, jak pises. Ale pouzil jsem tuto moznost po dlouhe dobe nedavno a uz to plati jen na zapnuti, je to napsano i v popisku nastaveni na Iphone. Takze uz to asi nejde..

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: AppleWatch a iPhone - letový režim

Příspěvek od Zeggjk » 12 úno 2019 13:39

OK, uznávám. Máte pravdu. letový režim nevypne na iPhonu Bluetooth. Jen GSM a Wifi. Kupodivu na AW4 se vypne vše. Alespoň dle toho, že AW4 ztratí konektivitu na iPhone. No proto asi při vypnutí letového režimu na AW4 nedokáže poslat signál o vypnutí letadla na iPhone. Tak buď je chyba, že se při letovém režimu nevypne na iPhone i Bluetooth, nebo je chyba, že se při letovém režimu na AW4 vypne Bluetooth :-) Takhle to moc nedává smysl.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět