AppleTV 4.gen

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 10 kvě 2016 09:34

swenak: u me tv je nejvetsi nasrani v momente jejiho zapinani.
V prilozenych papirech je vlozeny zluty list s upozornenim, ze zapnuti pomoci DO chvili trva a je potreba jej i nekolikrat opakovat. Co toto je za kravinu??? V zivote jsem se s timto nesetkal - od toho mam DO, abych mohl i zapnout na dalku, ne? Vsechny telky tak fungovaly. Jen tato NE!!! Mam vyzkouseno, ze nez zkouset 10x zapnout a porad cekat, jestli jo, nebo zase ne - je stokrat lepsi vzit ovladac do ruky, vstat, z deseti cm posvitit na cidlo a zapne se hned. Ale takto to probiha jen po "dlouhem" vypnuti tv. Kdyz ji ted vypnu, hned ji zapnu v pohode. To zase beztak ma na svedomi ten pobouchany android.
A tyhle kur...y misto aby to vyresili, tak tam vlozi zluty papir !!! :evil:

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2016 10:10

Buď rád, že není červený:)

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 10 kvě 2016 11:00

Popravde - Zlate časy co jsme rikavali, ze to stoji za ho...o

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2016 11:15

Já mám naštěstí model bez Androidu. Popravdě jsem ho chtěl prodat akoupit verzi s Androidem a dát tam Kodi, ale nakonec jsem od toho upustil a koupil aTV. A kdyby mi alespoň fungovalo 100% vypnutí TV při uspání aTV, tak jsem spokojen a ostatní neřeším. Ale jak bylo psáno, každý si to dělá asi po svém, ač je to standard. Pak se může člověk rozkrájet a nebude to fungovat.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2016 11:22

Teleport píše:
Jirka_S píše:Vadí mi jen jedna věc, mám doma dvě aTV4 a i když jsem přihlášen k jednomu zdroji dat, není zde synchronizace naposledy zhlédnutých či vůbec zhlédnutých filmů, možnost pokračovat na druhé aTV tam, kde jsem skončil v první, tu taky není. Oproti iTunes domácímu sdílení docela velké minus. Trakt.tv mi jen v Infusi ukazuje počet zhlédnutých filmů apod., použití u aTV v Infusi nevidím žádné, ano, po připojeni na web a po přihlášení se vidím seznam mnou viděných filmů, mohu je hodnotit apod., pro mne zbytečná ztráta času.
Jirko, mam jen jednu ATV takze jednu Infusi (na iPadu na to nekoukam) - takze jsem toto neresil a Trakt.tv jeste ani nezkousel).
Mam ale doma x televizi a hlavne kvuli malemu a jeho pohadkam (vzdycky chce "pokračování") mam na vsech tv rozchozene Kodi (na ATV je to MrMC). K tomu jsem si na NASu rozchodil MySQL databazi a prave tady toto rozkoukane/shlednute/neshlednute tam funguje naprosto skvele! A mam dojem, ze dokonce i to trideni podle zanru tam funguje (ale nejsem si jist - nepouzivam to). Ale treba vsechny dily Vetrelce to seskupi podle roku vydani a ma to spoustu vychytavek. Na vsechny platformy to existuje a dokonce zdarma. Akorat na ATV je to placene. Vrele doporucuju alespon vyzkouset. Nastaveni je asi trosku slozitejsi, ale na to jsou fora - ale stoji to za to!
Akorat nevim, jestli lze rozchodit MySQLdatabaze jen na tvem pripojenem disku - pripadnou odpoved hledej na foru kodi.tv / MySQL.
Ale obecne NAS je skvela vec. Kdysi jsem dlouze vahal, jestli jej poridit. Dnes si zivot bez nej neumim predstavit. Pokud te netlaci penize, jdi do toho! Holt dvousachtovy Synology stoji +- 4,5 tisice bez disků minimalne (ja uvazuju, ze muj pristi bude s privlastkem Play). Dvousachtovy bych doporucil proto, ze druhy disk do nej dam kdykoliv (raid nepouzivam a prvni disk uz je skoro plny).
Jinak, možná by stál za úvahu "NAS" v routeru Synology RT1900ac. Já o tom uvažuju, protože to umí podobné věci, jako "velký" NAS od Synology. Teď mám router RT-AC68U od Asus, k němu 2x 3TB 2,5 disk (ale plánuju přejít na externí SSDčka, mám to v pokoji a vadí mi někdy vibrace) a funguje to, ač někdy blbne router, když se vytíží (hlavně, když tam nahrávám data přes WiFi, zároveň čtu jiná data...), což mě vytáčí. K tomu mám přístup z aTV i iPhone přes Infuse (i jiné aplikace) i z notebooku přes Sambu a z TV (nouzovka) přes DLNA. Umí to snad i TimeMachine. Ten Synology bude o dost dál, Asus je opravdu základ, ale i ten, dkyby fungoval, postačí.

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 10 kvě 2016 11:58

Kdybys do toho sel, tak dej vedet, jak to maka.
A ten jejich router ma umet to same co NAS? To ma i svuj OS (DSM)?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2016 12:05

Rozhraní je podobné, asi to má ořezané funkce, moc jsem to nesledoval, ale má to i vlastní aplikace, třeba na stahování, tak bych se nedivil, kdyby to byla prostě odnož, aktualizace vycházeli +- společně, umělo to stejné app a podobně. Něco je pak zde: https://www.synology.com/cs-cz/products/RT1900ac

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

AppleTV 4.gen

Příspěvek od Honza.Mac » 10 kvě 2016 12:28

@swenak : Omlouvám se za OT !!!
RT1900ac mám 14 dní a je to paráda, rychlost přenosů přes wifi úžasná, beamforming, rodičovská kontrola + povolený čas na internet na dětské iZařízení , 128GB SD karta a v USB LTE modem pro případ výpadku inet konektivity, možnost nastavení priority a vlastní rychlosti pro jednotlivá zařízení. Jen pozor, pokud je nastaven režim wifi u 5GHz pásma na an+ac tak ji moje chytrá TV Samsung neviděla a tak jsem všechna zařízení TV, BR DVD a MMC (mythbuntu) musel switchnout na 2,4 GHz a dát jim vlastní rychlost a beamforming. Stream MKV z SD karty na routeru do TV se nekousají, kvalita výborná, kopírování velkých souborů na NASku, taky Synology, z Apple MBPro a MB Air (manželka) přes AC wifi na 5GHz super.
Kdo si RT1900ac koupí tak neudělá chybu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2016 12:45

Děkuji!!! Takže to jdu rovnou na test objednat a pak se zbavím Aušusu, ten mě "seje" od počátku :-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

AppleTV 4.gen

Příspěvek od Honza.Mac » 10 kvě 2016 13:22

<OT>Aušus pryč, já jsem doma obnovoval tak jsem koupil sadu RT1900ac a DS216play a mám ještě DS115j pro zálohy té DS216.
Rodina Synology si již 14 dní žije svým životem, jen mi chodí emaily o upgradech, TP-Link router dvoupásmo mám ve sklepě a půjde pryč s LaCie CloudBox 2TB. Jinak na routeru nemám žádné appky, jelikož mám NASko ale testoval jsem aplikace na routeru tak proto ten můj minulý post, pak jsem na routeru nechal jenom VPN a vše odinstaloval.</OT>


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) Honza.Mac dne 10 kvě 2016 13:32, celkem upraveno 1 x.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

AppleTV 4.gen

Příspěvek od Honza.Mac » 10 kvě 2016 13:29

Poslední OT
A ještě, pro router existuje appka pro iOS na takový rychlý přehled a nastavení, ne na pokročilou správu tedy MAC filtering, upgrade atp.
Fakt to má Synology vymakané, signál wifi mě v poho pokrývá celé patro takže oproti TP-Linku nepotřebuji ani repeater.
Zvažoval jsem Omnia Turris router ale ten je cenou už jinde.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2016 13:41

<OT> Objednáno a Aušus již v prodeji:-) Ještě donedávna bych to neměnil, protože Aušus má 2x USB a měl jsem tam 2 disky, ale přemohl jsem se a smazal cca 3,5TB filmů a seriálů, které už jsem neměl v plánu koukat, ale bál jsem se je smazat a hlavně, chci pak externí disk nahradit externím SSD a vzhledem k ceně si snad vystačím s 2TB (což zatím dává pouze Samsung T3, takže čekám, protože od Samshitu taky nechci moc kupovat a cena mi taky není moc milá). O app vím, ono jich mají více, file maganer, status, neco snad na fotky i vide a tak podobně, ale obecně to potřebova tmoc nebudu. Jediné, co asi využiju, je možnost stahovat přímo na externí disk bez zatížení WiFi a hlavně bez nutnosti to stahovat na notebooku. Každopádně díky moc za nakopnutí, v košíku už jsem to měl pár dnů, ale nechtělo se mi to řešit :-)

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 10 kvě 2016 13:45

HonzaMac: tak super. Jeste ohodnot tento router proti AirportExtreme (snad jsi jej mel) bodama od 1 do 10 :)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

AppleTV 4.gen

Příspěvek od Honza.Mac » 10 kvě 2016 13:54

Ne AirPort ani TimeCosi mi nesmí přes práh, tohle Apple neumí, teda umí ale je to stále v počátcích, TC odchází jak shnilé švestky AirPort extreme je tupoidní krabice šířící signál, já potřebuji router který umí VPN ať již pomocí OpenWRT či DDWRT, líbí se mi Mikrotik ale ten si nechávám do důchodu abych se nenudil ... :D
Jinak Apple aktivním síťovým produktům dávám 0 bodů, předražené, bez možnosti "pluginů" a rozšíření a hodně poruchové ... :-(
I ten TP-Link s OpenWRT za 1000 Kč udělá víc muziky než Apple APE a ATC.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Honza.Mac » 10 kvě 2016 15:10

Teleport píše:HonzaMac: tak super. Jeste ohodnot tento router proti AirportExtreme (snad jsi jej mel) bodama od 1 do 10 :)
Jen dodám, ano měl AE, 20 min v síti a šla pryč (vráceno projdejci) koupena Tenda za 238 Kč jako repeater a ta šlape do dnes bez záseku.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 05 čer 2016 07:30

Možná to patří jinam, ale: filmy uložené v NASu Synology DS216 Play přehrávám v ATV 4. Zkouším různé možnosti, ale stále mi chybí krůček k naprosté spokojenosti. Infuse funguje spolehlivě, chybí mi ale dělení podle žánru, tak jak je to u Domácího sdílení v iTunes, hledat v seznamu přes 800 titulů jen podle názvu je značně nepohodlné a zdlouhavé. Teď zkouším Plex, ten se mně ale chová ne zcela podle mých představ, byť jsem už vypnul všechny možné stahování metadat, i tak mi občas zcela nesmyslně změní mnou uvedený název filmu. Navíc některé filmy vůbec nenačte, resp. při vytváření nové knihovny se mi v seznamu objeví, pak to ale začne "překousávat" a některé prostě ze seznamu zmizí. Filmy mám v mp4, obaly, žánry a další jsou u všech, alespoň v iTunes je to viditelné a dá se tam lehce hledat a vybírat. Asi dělám něco blbě, jiné možnosti přehrávání mě už nenapadají. :(

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 05 čer 2016 07:37

Poslední verze Infuse něco takové myslím umí, ale já se doto ještě nepouštěl, mám tam tisíce souborů a generování trvá dlou, musel bych vypnout automatické vypnutí a to se mi moc nechce :-)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 05 čer 2016 15:07

Infusi používám skoro denně a ničeho takového jsem si nevšiml.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 05 čer 2016 15:22

A to dokazuje co? Nepozornost a lenost ověřit cizí tvrzení:)

https://firecore.com/blog/15459

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 05 čer 2016 18:28

No, jsem z toho trochu janek. V dubnu jsem koupil "Infuse ~ an elegant video player for all your media, Infuse Pro" za 9,99eur, byť mi to všude psalo Infuse Pro 4.2, tak to asi nebyla ta správná. Tak jsem teď za dalších 9,99 koupil Infusi Pro, a ta už vypadá jak v iOSu, tak v ATV zcela jinak. Předtím jsem do knihovny nemohl nic přidat, jen jsem měl oblíbené složky z NASu, v těch se po otevření ukázaly booklety a já mohl rolovat v bezmála 900 filmech a vybírat si, žádná nabídka chytrých filtrů tam nebyla. Přemýšlím, za co jsem to vlastně před těmi 2 měsíci platil. :(

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od musashi » 05 čer 2016 18:43

Knihovna je v té poslední verzi (4.2) novinkou. Předtím nebyla.
Nemohl si to kupovat z jiného Apple ID?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 05 čer 2016 18:48

To ne, počkám, až přijde faktura do mejlu a nahlásím problém. Zatím se vždy vše vyřešilo. Každopádně se omlouvám za, jak nyní vidím, přitroublý dotaz, nicméně byl jsem v tom tak trochu nevinně. :)
Knihovnu coby tlačítko jsem tam měl, ale nešlo tam nic přidat. Holt něco mezi nebem a zemí. Případně mezi klávesnicí a ... no dál to známe. :D

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od swenak » 05 čer 2016 18:50

Pokud se nepletu, jsou to obě stejné verze, ale ta Tvá je v základu zdarma a jsou tam in-app purchase.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 05 čer 2016 18:52

10 éček zas není nějaký ranec, dvě tři pivka, tož kdyby nic, nezblázním se, že.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 05 čer 2016 19:34

Stejně ale dělám něco blbě, zadal jsem zdroj, z něj přidal složky s filmy, načetlo se mi vše do knihovny, ale nemám to pod Filmy, ale v Ostatních, takže se k tomu chytrému filtrování nedostanu. Kde dělám chybu? :o
Jo, filmy mám zkonvertované moje, z DVD, stažené apod., vše mp4 nebo m4v.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2016 05:33

Prosím o radu uživatele Infuse, co kde nastavit, aby se filmy načetly do knihovny Filmů a ne Ostatní. Jinak nemohu seznam filtrovat podle žánru. Děkuji.

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od shotik » 07 čer 2016 07:33

Já mám v NASu vytvořený složky Movies a TV Shows a tak e mi to pak zobrazuje v Infuse
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2016 07:38

Nejsem teď doma, ale v Synology NASu je tuším Video a v něm mám taky složku Movies plus ještě podsložky - Czech, Home atd., vše se mi tahá v Infusi do ostatních. Možná bych měl v NASu vytvořit přímo sdílenou složku Movies a do ní nakopírovat všechny ty filmy? Smysl mi to ale nedává, všechny ty momentální složky v Infusi knihovně jsou, jen jaksi nesprávně interpretovány.

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 07 čer 2016 11:20

Co se tyce koupenych dvou verzi Infuse: existuji dve verze. Jedna je Free a v ni v ramci in-app nakupu se da koupit verze Pro (tu mam i ja, protoze driv Pro jeste nebyla samostatne). Druha verze je primo Pro. Obe jsou podle autoru naprosto identicke. Akorat ta Free verze upgradovana na Pro nedovoluje Rodinne sdileni. Ti, kdo maji puvodne free verzi a potrebuji rodinne sdileni si maji napsat mail na Firecore a bude jim poslan kod na Pro verzi (vse popsano na foru Firecore). Takze ve tvem pripade si myslim, ze jsi koupil obe varianty (druhou zbytecne) - zkusil bych ji vratit.
Knihovna je novinkou posledni verze - nemel jsem jeste vubec cas ani stahnout aktualizaci, natoz se hrabat v knihovne. Ale co jsem tak vycetl v jejich foru, doufam ze ted nekecam, tak do tech Ostatnich by mely padat vsechny filmy, ktere Infuse nenajde v databazich (treba kvuli castecne spatnemu nazvu, blbe oznacene serii serialu apod, jakakoliv nepresnost jako mezera, pomlčka a uz to nenajde). Infuse pouziva dve databaze - TMDB (themoviedatabaze.org nebo mozna se "s" .... database -pohledej) a jeste jednu, ted si nemuzu vzpomenout. Je to ve FAQ na jejich strankach nebo doplnim az si vzpomenu.
Ja kdyz pridavam novy film, vlezu do te databaze a dam jej vyhledat. Vylozene hledam ceske nazvy. Kdyz to najde, okopiruju presny nazev a za nazev dam do zavorky rok ...... Placnu Robocop (1992) - toto dam coby nazev slozky i pak coby nazev filmu samotneho.
Pak nemam zadny problem. Pokud v databazi neni film v cestine, po registraci na strankach mas pravo vse v cestine doplnit. Takze doplnim cesky nazev a cesky popis z csfd.cz, eventualne cesky obrazek. Na strankach se zmeny projevi po kliknuti na Ulozit. Ale Infuse to je schopna nacist treba az druhy den (jestli tam funguje nejaka kontrola neco neco, nevim).
Jinak vse kolem Infuse je dobre hledat na jejich foru - http://www.firecore.com a dole na strance je odkaz na forum. Dlouho jsem si myslel, ze tam nefunguje ani vyhledavani, ale nedavno jsem cetl, ze funguje, ale snad jen na jedne HLAVNI strance fora (jeste jsem to nehledal).
Jeste k tem slozkam. Nevim co si eventualne za zmeny vyzada ona knihovna. Ale zatim jsem to mel tak, ze jsem si vytvoril na NASu jakoukoliv sdilenou slozku, do ni dve slozky - pro maleho a pro mne, a do ni jsem cpal treba i dalsi slozky - treba neshlednute, k uchovani apod. Do Infuse jsem pak pridaval tady ty posledni slozky = co slozka, to jedna "oblibena" polozka s vlastnim obrazkem hlavni slozky. Uvnitr techto "poslednich" slozek jsem pak uz mel samostane slozky se samotnymi filmy. Vsechno dosud fungovalo skvele (tak uvidime co na to knihovna).

S temi zanry - nevim nevim, jestli to Infuse dokaze. Zkus popremyslet, jestli precijen nevyzkousis MrMC - ten to umi (mam dojem - protoze mam XBMC/Kodi plny barak a nejsem si ted jisty, jestli to funguje i na ATV4 - při zajmu muzu overit).
EDIT: zakladem toho aby vse fungovalo je SPRAVNE nacteni z databazí - jak jsem zrovna vycetl i ty zanry by mely v Infusi fungovat - v knihovne. iTunes cte zanry asi nekde u Apple a netusim kam je uklada (kdysi jsem hledal ale nenasel). Infuse cte zanry z tech databazi = to co nactou iTunes Infuse nevidi.
Naposledy upravil(a) Teleport dne 07 čer 2016 11:56, celkem upraveno 2 x.

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 07 čer 2016 11:42

Jeste par sikovnych odkazů:
https://support.firecore.com/hc/en-us/a ... -Cover-Art
https://support.firecore.com/hc/en-us/a ... tadata-101
https://firecore.com/faqs

https://firecore.com/blog/15459
https://firecore.com/forum/tvos-new-apple-tv

Where does Infuse download metadata from?
Infuse relies on TheMovieDB and TheTVDB for metadata and cover art, which are community maintained open databases.

http://www.filebot.net/ - nejaky program na hromadne spravne prejmenovani filmu (nezkousel jsem, delam to po jednom).

EDIT: jeste si tak znova ctu tve predchozi prispevky, ze tva puvodni verze vypada uplne jinak nez ta nova - ze ty jsi tu puvodni neaktualizoval? Nebo nedal obnovit nakupy - aby jsi mel verzi Pro? Obe by mely byt totozne. A cislo verze bys mel videt myslim jako posledni polozku kdyz najedes do Menu.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2016 16:00

@Teleport: Dík za obsáhlý a věcný příspěvek.
Metadata, tedy i žánry, jsem načítal a ukládal obvykle přes iVI, případně čerpal z CSFD, s iTunes to nemá nic společného, ty prostě berou žánry tak, jak já je zadám. Názvy filmů mám česky, stejně tak i názvy souborů, taky podle CSFD. Předělávat bezmála 900 titulů se mi ovšem jeden po druhém nechce, to by mě piclo. :D Z nějaké hromadné aktualizace bych měl obavy, co s tím vším provede. MrMC neznám, mohu vyzkoušet. Koupil jsem Plex, ten se ale chová z mého pohledu divně, přepisuje mi názvy, některé tituly, jak píšu někde dříve, nenačte. No, pořídil jsem NAS, ať nemusí být Mac pořád puštěný, teď mám kapku problémy. :)
Tu původní Infusi jsem aktualizoval, jinak by mně to nepsalo 4.2 Pro.
edit: Infuse sama v nastavení uvádí možnost čerpat z vložených metadat, tak proč se s tím v reálu nespokojí? Přeci bych si mohl vložit svůj vlastní film a žánr si uvést jaký já chci, proč by se to muselo řídit něčím centrálním? Možná to tak funguje, ale pro mne to logiku nemá. Zlaté iTunes načte žánry tak, jak já si je uvedu a je to. Nemám to jednoduché. :D
Zkusím doplnit za název ten rok a uvidím.

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 07 čer 2016 20:28

Jo, o vlastnich vlozenych metadatech jsem neco začetl, ale blize jsem to nestudoval, neprislo mi to jednodussi nez to delam ja. Podrobnosti co vsechno to musi splnovat aby to klaplo vyctes zase jedine u nich na foru.
Ten program na hromadnou upravu nazvu - nemusis to hned pustit na vsechno. Vyber si 5 filmu z tech Ostatnich a zkus to na nich. Uvidis, ale nekteri si to velice pochvalovali.
Jinak na kazdem problemovem filmu muzes upravit spatne nactene metadata - ale zase z databaze. Zajimalo by mne, co ti to ukaze za moznosti na problemovem filmu.
Jeste co se tech zanru tyce - i to MrMC to cte z databaze. Mne to prijde jednodussi nez vsechny zanry vyplnovat sam. I tam existuje zpusob "jak na vlastni metadata", ale to ja opet ani nezkousel.
Ty jsi najel na iTunes a vsechno jim podridil. Jsi uz na ne zvykly. Ja zcela zasadne zase odmitl prevadet vsechny sve filmy a spousty maleho pohadek do formatu podporovaneho Applem. Mozna to byl drive problem. Ale ja nasel nPlayer a Infuse a nebyl jediny duvod neco prevadet.
Mozna se na tebe pozdeji obratim s problemem ohledne hudby na NASu a iTunes - ale to az nekdy priste.

A mohl bys prosim te udelat nejake fotky tech dvou rozdilnych verzi Infuse? Taky mam puvodne free s dokoupenou Pro - tak abych se nepatlal s necim podobnym jako ty. Jeste mne napada, ze jsem snad cetl neco v tom duchu, ze knihovna se v nastaveni nejak musi zapnout.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2016 21:17

Fotky těch verzí Infuse už neudělám, smazal jsem ty původní appky a mám už jen ty nové, sorry.
Já najel na iTunes jen v tom smyslu, že jsem vše převáděl do mp4/m4v. Infuse tady není dlouho, co dokáže na Apple TV přehrávat i jiné formáty, to je ten důvod. Každopádně teď budu zkoušet a samozřejmě dám vědět, možná nejsem sám, koho to zajímá. :)

Teleport
Příspěvky: 68
Registrován: 10 led 2016 15:25

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Teleport » 07 čer 2016 21:46

Tak udelej prosim aspon par fotek te nove appky, co si vzpomenes, ze vypadalo jinak. Starou mam ja.
A preji hodne stesti a uspech. Treba i ja tomuto zpusobu prijdu na chut.
Jinak Infuse pro iOS uz existuje pomerne dlouho. Minimalne z dubna 2013.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: AppleTV 4.gen

Příspěvek od Jirka_S » 07 čer 2016 22:01

Nuže, první krok vpřed: film s názvem Pelíšky, soubor Pelíšky(1999).m4v a hle - najednou to Infuse bere jako film! Tak už zbývá jen přejmenovat pár set souborů a mohlo by býti jasno. Uvidíme. :)
edit: No, název souboru s rokem není, zdá se, až tak podstatný, stačilo povolit "Hledat metadata".
edit2: Patrně teď budu platit za intelektuálně poněkud nesmělého, já se však vážně domníval, že si dotyčná appka načte metadata ze souboru tak, jak já jsem rozhodl, že tam budou. Ne, musí být povolen přístup z celosvětově uznávané databáze. Budiž. Aspoň že ledy se pohly. :)

Odpovědět