Prima Play pro Apple TV

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od marhycz » 30 črc 2018 01:09

Ahoj,
Vytvořil jsem další TVML aplikaci pro Apple TV. Jedná se o neoficiálního klienta pro Prima PLAY.

Prima Play pro tvOS zatím umí: 
  • Přehrávání obsahu, který je dostupný bez registrace
  • Živé vysílání 
Jedná se o ranou verzi aplikace. Tedy nějaké věci se nenačtou, nejsou implementovány. Ale protože tomu nevěnuji tolik času, publikuji to raději nyní a postupně dodělám podle počtu uživatelů :-)

To-do list:
  • Možnost se přihlásit na účet Prima PLAY (pro sledování zablokovaných pořadů) BETA je na světě
  • Vyhledávání (bude až k tomu sednu příští víkend) HOTOVO!
Ukázka aplikace:

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Kde ji získám?
  • Naprosto stejným způsobem jako iVysílání. Mohu vás přidat buď do programu TestFlight pro beta testování
  • Tedy stáhnete si z AppStore TestFlight aplikaci a já vás přidám do beta testerů, když mi pošlete v PM vaše Apple ID.
  • Případně si aplikaci můžete přes XCode zkomplikovat sami z mé GitHub stránky. Aplikace obsahuje pouze loader, který stáhne javascript z GitHubu, takže je stále aktuální bez potřeby aktualizace na vaší straně (znovu kompilovat nové verze). Jednou ji zkompilujete na Apple TV a o víc se nestaráte. (dokud nevyprší váš certifikát)
  • Kód na hraní, případně pokud se chcete podílet je zde: https://github.com/MarhyCZ/primaplay_tvOS/
Pokud se někomu mé open source projekty na GitHubu líbí, může mě zcela dobrovolně podpořit přes PayPal. Projekty budu ale ve volném čase zdokonalovat i bez toho :)
Obrázek
Naposledy upravil(a) marhycz dne 20 dub 2019 22:12, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 03 srp 2018 22:42

Update:

03/8/2018
Přidáno vyhledávání

Uživatelský avatar
Gngngn
Příspěvky: 104
Registrován: 05 zář 2012 23:43

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od Gngngn » 13 zář 2018 20:30

Skvělá práce! Rád zkusím! Jak se tváří na tento počin samotná Prima? Ten samý přístup jako ČT?

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 13 zář 2018 21:50

Ahoj, díky moc za pochvalu!
Primu jsem ještě nekontaktoval, chtěl jsem jim ukázat až produkt s funkčním přihlášením do iPrima účtu a vyhledáváním.

Ale obojí už skoro funguje, jenom dopiluji to přihlášení aby fungovalo pořádně a zkusím jim napsat. Ikdyž očekávám stejnou odpověď :D :D

imagelink
Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2018 20:32

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od imagelink » 17 zář 2018 22:06

Opravdu skvělá práce. Aplikace pro Primu i ČT fungují výtečně.

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od jurast » 18 zář 2018 05:00

Taky jsem s aplikacemi moc spokojený.
Díky.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od Mironet » 18 zář 2018 08:57

Můžeme se prosím pozastavit nad tím, že jednotlivec dokáže zdarma a ve svém volném čase udělat to, co společnost s velkým rozpočtem a ziskem odmítá pro své diváky/zákazníky udělat?

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 23 zář 2018 10:26

Děkuji vám mnohokrát za suprové pozitivní ohlasy. Velice si toho vážím!

Hlavně tvOS má právě suprově jednoduchý vývoj pro čistě konzumní aplikace v podobě TVML. To umožnilo mně, studentovi bez znalosti Swiftu, vytvořit appku s nativním UI pomocí JavaScriptu. Stávající dodavatelé aplikací jsou pro tyhle společnosti asi drahé, případně by museli psát nové smlouvy na dodání dalších appek. Ale nezdá se mi, že by Apple TV byla tak malým trhem, že by se to nevyplatilo. Ale asi mají více informací než já :D

Jinak jsem přidal do příspěvků Donate tlačítka na PayPal. Takže pokud by někdo cítil chuť podpořit můj GitHub, může tak zcela dobrovolně udělat :D Aplikace budu ale ve volném čase zdokonalovat i bez toho :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od Mironet » 23 zář 2018 14:59

Hele, a jen tak ze zajímavosti, nezkoušel jsi kontaktovat Primu a ČT s nabídkou na spolupráci? Máš pro ně v podstatě hotový produkt, který pro ně rozhodně má hodnotu. Když nebudeš mít smůlu a nenatrefíš na idiota, který to nepochopí, tak by ti mohli zaplatit zajímavou částku za aplikaci samotnou, a do budoucna i třeba něco za údržbu. Win win pro všechny.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 23 zář 2018 21:40

Kontaktoval jsem ČT, mluvil jsem přímo s šéfem vývoje iVysílání. Chtěl jsem povolení o umistění do App Storu. Byl ochotný, vysvětlil mi, že o tom diskutovali a povolili by to, kdyby tam nebyl obsah z cizí produkce, který tohle zakazuje, že by musela pocházet od nich. Takže na dotaz, jestli tu aplikaci nechtějí zadarmo, že kód je na GitHubu a publikovali by to tedy oni, mi bylo řečeno, že nemají rozpočet na údržbu další aplikace :D

Primu jak jsem psal výše jsem ještě nekontaktoval. Až tam bude pořádně fungovat přihlášení do iPrima účtu.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od swenak » 24 zář 2018 13:25

Šéf vývoje je sice "parťák" po stránce technické a třeba organizační, ale mám za to, že s ním takové věci řešit nemá moc smysl do doby, než obchodní, nebo marketingové oddělení něco nechce po nich řešit.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 24 zář 2018 20:14

Můžete přiložit ruku k dílu klidně! :) Kód je veřejně dostupný, takže je máte na co odkázat.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 26 zář 2018 18:12

Díky @JiRas71. Upozornil mě na nefunkčnost při použití apliakce s PREMIUM účtem. (omezení 5 zařízení na premium účet, zařízení se musí na serveru registrovat.)
Funkcionalitu přidám co nejdříve, zatím používejte appku bez účtu, případně s FREE účtem.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 28 zář 2018 21:39

Update:

28/9/2019
Rychlá aktualizace -
Pokud máte PREMIUM účet na iPrima, aplikace může nyní Apple TV zaregistrovat pro sledování obsahu.
Registrace jde kdykoliv zrušit na webu iPrima nebo na Prima PLAY iOS, Android aplikacích. Později odhlášení přidám i do mé implementace.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro tvOS

Příspěvek od marhycz » 26 úno 2019 21:52

Update:

26/02/2019
- Změny na hlavní obrazovce
- Inteligentní načítání obsahu z hlavního carouselu (když se jedná o film, zobrazí stránku s popisem a tlačítkem pro přehrávání, když o seriál, zobrazí stránku pořadu s epizodami)
- Polička "Doporučujeme" po kliknutí začne rovnou přehrávat epizodu
- Kvůli nové sekci "videopůjčovna" v posledním updatu Prima Play se přeházely kompletně sekce v domácí obrazovce - opraveno
- Velice zmenšena serverová část aplikace, která se stahuje při spouštění aplikace (z 1.1MB na 240kB) -> o hodně rychlejší starty

JiRas71
Příspěvky: 14
Registrován: 24 zář 2018 16:44

Re: Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od JiRas71 » 29 dub 2019 07:53

Nevím jestli je problém jen u mě, když nikdo jiný nepíše, ale nefunguje mi na Prima PLAY přehrávání čehokoli. Nevím úplně přesně, ale myslím ze je to od toho únorového updatu, ale nechci kecat. Neměl jsem čas se dříve zmínit, ale parkrat jsem si chtěl v posledních dnech něco pustit a nic. Po kliknutí na daný film či seriál se nic neotevřeme, jako by tam nebyl žádný odkaz.

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od marhycz » 03 kvě 2019 23:30

Každý update před vydáním zkouším samozřejmě. Vyzkoušel jsem to i nyní, pořady přehrávat jdou. Co nemohu vyzkoušet aktuálně je premium účet, používáš to přes něj?

JiRas71
Příspěvky: 14
Registrován: 24 zář 2018 16:44

Re: Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od JiRas71 » 04 kvě 2019 12:03

Ano, přes přihlášení - Premium účet.
Nicméně když najedu na Nastavení, tak se jen točí kolečko a nic nenaběhne, takže netuším jestli přihlášen jsem nebo ne. (Vyzkoušej s těmi mými prihlasovacimi údaji co jsem ti poslal (dávno) se přihlásit).

Uživatelský avatar
marhycz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 črc 2018 09:52

Re: Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od marhycz » 19 kvě 2019 09:55

Ahoj,
je tam nový build aplikace, jeden super člověk pomohl s pár feauturama a je opraven případ, kdy náhodně zmizí refresh token. Už by to mělo fungovat.
Případně odeber/znova nainstaluj aplikaci v případě nefunkčnosti :)

Update 19/05/2019:
+ Korektní zobrazení délky epizody, filmu na obrazovce s detaily.
+ Prodloužen seznam zobrazení epizod, jsou nyní řazené podle sezóny a čísla epizody
+ Zlepšeno nastavení/přihlášení do iPrima účtu

Algida
Příspěvky: 4
Registrován: 16 kvě 2019 09:51

Re: Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od Algida » 11 bře 2021 10:54

Ahoj , chtěl bych se zeptat proč mi zmizelo na apple tv v aplikaci TestFlight archiv iPrima. díky za informaci.

vojtech135
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2022 13:02

Re: Prima Play pro Apple TV

Příspěvek od vojtech135 » 08 lis 2022 13:05

Ahoj, muzu poprosit o pridani mezi betatestery aplikace? Diky moc

Odpovědět