AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Příspěvek od zizkin » 22 lis 2018 10:53

Ahoj, před 14 dni jsem si pořídil aTV 4K.
Jsem nemile překvapen, že když chci z iPhone/iPadu, přehrát video, zrcadlit hru či zobrazení fotek (přechody) přímo z iP/iPadu, tak se to neustále seká.
Když však dám na iOS zařízení přes AirPlay přehrát např. Youtube (něco online), tak to tolik potíží nedělá, ale sekání tam i tak je.

Na druhou stranu, kdyz skrze aTV sleduji online video obsah na HBO Go, vse jede plynuje v nejvyšší kvalitě. I pohyb po časove ose je téměř bez čekání. Naprosto super.

Router mam gigabit TP link Archer C7 (1. generaci - je sice cca 5 let starý, ale výkonu ma dost a připojení mám 500 Mbit/s down a UP kolem 40 Mbit/s).
aTV i iOS zařízení jsou při těchto přenosech připojena přes 5GHz wifi (vše vč. routeru dokonce v jedné mistnosti).

Dále jsem včera zkoušel app Infuse. Na PC (Windows 10 - připojen přes LAN) jsem dal sdílet složku s HD/FHD filmy (jeden film 5-15 GB) a zkoušel jsem je přehrávat na aTV, iPhonu i iPadu (opět vše na 5GHz wifi)
Na každém zařízení jsem spustil JINÝ film a vše SOUČASNĚ najednou. Vše běželo naprosto plynule a i když jsem se pohyboval na časové ose filmu, žádné sekání, téměř žádné načítání. Odezva téměř okamžitá, až jsem nevěřil vlastním očím, jak se snadno dalo pohybovat v čas. ose filmu bez prodlevy.

Tudíž z toho usuzuji, že router a připojení je naprosto v pořádku a proto se na Vás obracím, proč stream přímo z iOS zařízení nejde takto plynule.

Před nákupem jsem samozřejmě četl recenze i sledoval videorecenze, kde se tvrdí, ze aTV si s iPhonem/iPadem vytvoří vlastní most, přes který přenáší data, tzn ze by připojení od poskytovatele ani nemelo hrat roli (něco jako Gopro kamera a přenos videa do telefonu) a tím padem by mělo být přehrávání naprosto plynulé.

Zkoušel jsem iPad Pro 2018, iPhone X a iPhone XS Max (ten byl ze všech nejhorší ).
Např. hra Asphalt 9 na XS Max zamrzla na aTV ihned při načítání (na telefonu to běželo dál), a když to same jsem dělal na iPhonu X, tak to chodilo, ale každých 5s byl vteřinový zasek, hrát se to dalo, čekal jsem vic, i když u her chapu, ze to nebude super, ale pri přehrání videa z iPhonu jsem čekal maximální plynulost a ne tohle sekání, na to se dívat nedá :/

Děkuji za rady.


Píšu z mobilu

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Příspěvek od Mironet » 22 lis 2018 12:22

Airplay tvoří dvě funkce, což si myslím dost lidí neví:
1) zrcadlení obrazu (takto nazvaná funkce v ovládacím centru): Přes tuto funkci je dobré zrcadlit jen plochu, aplikace, apod. nikoli přehrávat video, to se může sekat
2) přehrávání videa přes Airplay (tři čárky v pravém horním rohu přehrávače médií v ovládacím centru). Zařízení se spárují, ale obraz se začne přenášet až poté, co jej aplikace začne vysílat (a musí to podporovat, např. Safari, Youtube apod.). Používám možost 2) běžně a je to spolehlivé i na HD bez sekání.

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Příspěvek od zizkin » 22 lis 2018 12:42

Dekuji za odpověď. Ano, tomuhle rozumim a i tak vnímám. Proto jsem i psal, ze chapu, ze zrcadlení ty hry úplně podporovat nebude (ovšem v porovnání s lidmi z YT mi to jede mnohem hůře).

AirPlay jsem tez zkoušel (Stream a Horizon GO), ale není to tak dokonale jako kdyz v Infuse pustím po siti 15 GB film z PC. Chvíli to běží, chvíli se to seka, hlavne jsem jeste nepřišel na to, jak vypnout na iPhonu / iPadu obrazovku, aby mi 2h nesvitila černá plocha s AirPlay obrazkem na zařízení a přenos v tv fungoval dal. Vzdy po vypnutí displaye se to přeruší :/


Jinak na YT Jjsem našel ještě tip, ze by se melo na routeru vypnout 802.11e/WMM, víte o tom něco?

Diky :)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPlay se trhá (zrcadlení + AirPlay)

Příspěvek od Mironet » 22 lis 2018 14:28

Stream má aplikaci pro ATV, takže netřeba řešit přes Airplay. Displej iZařízení lze vypnout pouze pokud to vývojář aplikaci naučil, např. DVTV to umí, iVysílání nikoli. Já za sebe jedu Infuse z Google Disku úplně bez problémů (480p prodleva 3s při skip, 720p prodleva 5-6s), Airplay přes Safari i jiné také bez sekání i v HD.

Odpovědět