Ovládat vše přes iPhone?

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
JohnyRnR
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2019 13:49

Ovládat vše přes iPhone?

Příspěvek od JohnyRnR » 02 led 2019 14:18

Zdravím, koukám po Apple TV 4K a zajímá mě, zda je možné dosáhnout následujícího stavu:
Na iPhone přes Infuse nebo jinou aplikaci najít a spustit film ze síťového disku a následně ho přes AirPlay posílat do Apple TV 4K, která se postará o přehrání na starší televizi, včetně zvuku. Nespouštěl bych tedy film přímo v Apple TV, ale na iPhonu, odkud bych ho teprve posílal do Apple TV.
Jde mi hlavně o to, jestli je možné obejít se bez aktivního používání dalších ovladačů a prostě jen zapnout všechna potřebná zařízení a dál už vše ovládat pouze přes telefon.

Pokud je to skutečně možné, zajímaly by mě i další věci. Hlavně jestli pro tyto účely stačí síťový disk nebo jestli je potřeba férový NAS, jestli je vůbec potřeba Infuse a když ano, jestli stačí Free verze, pokud by filmy byly “Apple kompatibilní”(šly by přidat do iTunes a třeba nahrát do iPhone). Samozřejmostí by bylo propojení Apple TV 4K kabelem do routeru a gigabitová síť.
Takhle obsáhle se ptám proto, že tohle všechno budu teprve stavět, zatím mám jen iPhone a starou “hloupou” televizi, kde pouštím filmy z externího HDD, nemám ještě ani ten router, takže chci mít představu, co koupit, aby to pak perfektně fungovalo. Pokud by to nemělo fungovat spolehlivě, pak to pro mě nemá žádný smysl. Proto taky nejsem na Androidu ;)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Ovládat vše přes iPhone?

Příspěvek od Mironet » 02 led 2019 15:00

Obecně, Airplay nikdy nebude tak pohodlné, jako to spouštět přímo přes aplikaci v Apple TV. TV ovladač, ať už od ATV nebo od původní televize, má jednu důležitou věc, kterou iPhone nenahradí: IR vysílač. Proto iPhone nedokáže nahradit dvě věci, vypnutí a zapnutí TV a ovládání hlasitosti. V podstatě vše ostatní jsem schopen přes iPhone ovládat.

Za sebe doporučuji opustit myšlenku iPhonu jako ovladače a dělat to tak, jak bylo myšleno - s ovladačem pro Apple TV, který zajistí vše potřebné.

Můj setup: Infuse Pro (nebát se platit za kvalitní aplikace) a veškerá knihovna na Google Disku (aktuálně 2TB). Dřív jsem jel přes Plex, ale chtěl jsem se zbavit dalšího mezikroku, což je Plex Server a/nebo NAS disk. Takto za mě servery obsluhuje Google a já můžu mít doma o jednu krabičku méně.

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Ovládat vše přes iPhone?

Příspěvek od zizkin » 02 led 2019 15:11

to JohnyRnR:
proč tak složitě? proč bys film poustel nejdrive v iPhonu a pote ho posílal do aTV? Vždyt to bude 2x tolik náchylně na sekání (resp. INFUSE jede naprosto plynule, ale AirPlay je dost problémové :-/)
Takže to udělej tak, že INFUSE si stahneš přímo na aTV a pouštěj to přímo na ní.
Jako Ovladač (HW) lze použít i iPhone, misto toho přiloženého, co se týče SW ovladačů, INFUSE přehraje asi všechno.

License: rozhodne si kup roční předplatné. Stojí 259 Kč / rok (= 21 Kč / měsíc) není co řešit a lze to dokonce potom napojit i na jiné zařízení s jiným apple ID -> pomocí služby TRAKT (osobně vyzkoušeno), takže např. stačí koupit program jednou a může to využívat celá rodina a každý na svém zařízení.

zdroj filmu:
lze použít NAS, server, sdílená složba z PC (SMB), dokonce i ext. HDD připojen k routeru. Osobně NASku ještě nemám, takže to mám doma řesené skrze sdílenou složku v PC (windows) a na cesky jsem si koupil router, abych mohl kdekoliv sledovat filmy z ext. HDD na aTV nebo v iPadu.

Kdyby jsi chtěl jestě něco vědět, ptej se :)

JohnyRnR
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2019 13:49

Re: Ovládat vše přes iPhone?

Příspěvek od JohnyRnR » 03 led 2019 17:15

Mironet píše:
02 led 2019 15:00
IR vysílač. Proto iPhone nedokáže nahradit dvě věci, vypnutí a zapnutí TV a ovládání hlasitosti. V podstatě vše ostatní jsem schopen přes iPhone ovládat.

Za sebe doporučuji opustit myšlenku iPhonu jako ovladače a dělat to tak, jak bylo myšleno - s ovladačem pro Apple TV, který zajistí vše potřebné.
Díky za odpověď. Vypnutí, zapnutí a hlasitost, to by mi až tak nevadilo, zesilovač a televizi stejně zapnu a hlasitost nastavím než si sednu, jdu přímo okolo :) Ale šlo mi právě o to, aby když už sedím, tak abych nemusel mít po ruce žádné ovladače, ale aby stačil iPhone v kapse a všechno ostatní šlo dělat přes něj. Určitě má vliv fakt, že nemám žádnou zkušenost s Apple TV a naopak mám zkušenost s používáním chytré televize, kde než pustím něco z YouTube, tak to rychleji stáhnu na PC a pak pustím na TV z flashky :D Ale jestli to správně chápu, tak ovládání iPhonem možné je, jen se zdá, že není pohodlnější, než klasické ovládání přímo Apple TV pomocí jejího standardního ovladače. Takže si vlastně můžu vybrat, což je úplně ideální.

JohnyRnR
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2019 13:49

Re: Ovládat vše přes iPhone?

Příspěvek od JohnyRnR » 03 led 2019 17:24

zizkin píše:
02 led 2019 15:11
to JohnyRnR:
proč tak složitě? proč bys film poustel nejdrive v iPhonu a pote ho posílal do aTV?
Díky za odpověď. Mně právě na základě aktuálních (minimálních) zkušeností přišlo, že by bylo jednodušší udělat na iPhonu ťuk ťuk a přehrávat, než se proklikávat neapplovským rozhraním Infuse pomocí standardního ovladače. Ale nejdůležitější z toho všeho pro mě je, že nepotřebuju nutně NAS (i když mi to asi nedá, vydržím o měsíc nebo dva déle a půjdu do něj) a hlavně to, že to teoreticky takto jde, i když je zřejmě pohodlnější klasické ovládání s aplikací přímo v Apple TV. Pokud si navíc můžu vybrat a kombinovat oba přístupy, tak je to téměř geniální a přesně takhle si Apple představuju ;)

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Ovládat vše přes iPhone?

Příspěvek od zizkin » 03 led 2019 22:25

Mam appleTV cca měsíc (pořídil jsem si ji předčasně k Ježíšku) a jsem s ni dost spokojen. Je pravda, ze je to vůči konkurenci s droidem dost drahy a bůhuzel tomu chybí usb pro ext disk ;( (tim by byla dokonalá). ATV jsem si pořídil domů, ale taky na cesty (ubytování), kvůli připojení HDD jsem si právě pořídil zvlášť router s USB, abych na ty filmy mohl čucet :)

Infuss na aTV ma luxusní ovládání, je velmi jednoduché a za pár kliku uz přehrávas film. Jedine, co dělám z iPhonu mebo iPadu je, ze skrze ne prepisuji metadata k filmům (k tem, co se špatně přiřadi nebo mam schválně v pc jiny název a program nepozna, co to je). Tzn ze na iPhonu / iPadu upravím metadata tak, jak chci a poté se mi synchronizuji do aTV. A pak ve filmotece uz jen vybírám :))

Takze opravdu infuse v atv je asi to nejlepší, na co jsem narazil. Dal používám ještě HBO GO. Čekám, ze letos uz konečně maji O2 a UPC vydat sve appky i pro aTV a zase se to posune o krok dál.

Hry jsou zatim tragédie, mam i ovladač, ale bohužel zatím nic žádné dobre tituly. Výkonu to ma na rozdávání, ale vývojáři z toho malou konzoli udělat asi nechtějí. Přičemž i blby gta san Andreas z recese by na tom byly pecka. Nebo cokolik jiného i iPhonu / iPadu.

Odpovědět