Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Tomyk
Příspěvky: 37
Registrován: 03 pro 2013 08:32

Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Tomyk » 30 led 2019 14:33

Ahoj.
Včera jsem se stal šťastným majitelem ATV4K. Hned jsem ji připojil ethernetem k Time Capsuli do které jsem přes USB připojil WD MyBook 1TB na kterém mám filmotéku. Do ATV jsem instaloval VLC player......a tím jsem skončil 🙁. Bohužel VLC nevidí na disku žádnou složku. Poradíte někdo, pěkně prosím?
Ještě dodám, že pro přehrávání z toho ext. disku jsem na minulé ATV 3g. používal zrcadlení z Maca což mi připadalo dosti komplikované a proto jsem si pořídil ATV4K.
Macbook air, iPad air, iPhone SE & Airpods, iPod nano 6 a 7 gen., apple tv 4k a timecapsule 2TB, AW4

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Jirka_S » 30 led 2019 14:55


Tomyk
Příspěvky: 37
Registrován: 03 pro 2013 08:32

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Tomyk » 30 led 2019 16:35

Bohužel. Proštudoval jsem váš odkaz i odkaz na který odkazuje ale bez úspěchu. Žádný z uvedených file managerů na appstoru již není.
Snad poradí někdo jiný. Díky předem.
Macbook air, iPad air, iPhone SE & Airpods, iPod nano 6 a 7 gen., apple tv 4k a timecapsule 2TB, AW4

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Jirka_S » 30 led 2019 17:32

Už si připadám jako PR od Firecore, ale zkuste Infuse, snad je tam nějaká zkušební doba zdarma.

Tomyk
Příspěvky: 37
Registrován: 03 pro 2013 08:32

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Tomyk » 30 led 2019 18:22

Díky! Infuzi jsem zkusil, ale bez úspěchu. Zprovoznil jsem to pomocí VLC. JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJU.
Macbook air, iPad air, iPhone SE & Airpods, iPod nano 6 a 7 gen., apple tv 4k a timecapsule 2TB, AW4

ArnyS
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2019 09:52

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od ArnyS » 08 črc 2020 14:32

Tak abych byl upřímný - v tom syn-forum jsem nenasel nic co by vysvětlilo ze je ten NUC zbytečný. Kde je výhoda NASu? Jsme na jeden platformě "uvězněn", nemusí vlastně nic měnit.
Nejsme odborník ale jako amatérovi mi připadá varianta kdečem PC s NASem natolik otevřena, ze jistě půjde vše. Ale doopravdy se nechat rad poučit.
Díky

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od rony » 08 črc 2020 15:48

NUC asi vyuzije ten, kto pozna presne vyuzitie. AK sa bavime o puhom zdielani obsahu, NAS je lepsia volba - neni tam ziadne obmedzenie ze jedna platforma. NAS je beztak defakto pocitac, ma len OS specializovany na zdielanie obsahu z diskov. Synology je etalon pre kvalitne zdielane uloziska. Niet sa coho bat. Ale je to samozrejme krabica - chvilu sa pohras s nastavenim a potom si uz zije sama.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Zeggjk » 09 črc 2020 08:10

Synology je sice fajn, ale jen pro zajímavost uvádím, že nejlevnější alespoň Synology pro alespoň 2 disky je (bez disků) za cca 5 tisíc Kč. Za to dostanete zařízení s procesorem Realtek RTD1296. Něco s procesorem, který zvládne i 4K je tak za 6500? Pokud chcete Intel, tak s procesorem Intel J3355 se dostaneme na cca 10 tisíc Kč.

Pokud pro vás není linux sprosté slovo, máte zajímavou alternativu, pořídit si desku odroidH2+ (www.hardkernel.com) s procesorem Intel J4115 a postavit si NAS sám. Deska, 2x SATA kabely, krabice na desku pro 2 disky s větrákem, trafo, baterie pro bios a power button vás vyjdou na 5369,-Kč + nějaká DDR4 RAM třeba 4GB za cca 500,-Kč. Pod 6 tisíc máte tedy NAS s procesorem Intel J4115 a 4GB RAM(deska zvládne až 32GB), 2x 2,5GB ethernet a možností osadit i rychlý NVME disk do M.2 slotu. Podobně výkonný Synology, trochu lepší procesor J4125, zase ale jen 2x 1GB ethernet port a 2GB RAM začíná na ceně okolo 13 tis. Kč.

Za tu cenu Synology samozřejmě máte bonus, chcete třeba Plex server? Navštívíte web rozhraní NASU klik, nainstalováno a běží. Chcete Time Machine? 3x kliknutí ve webovém rozhraní NASu a Time Machine běží atd. Na OdroiduH2+ musíte vědět jak pod Linuxem na to. Ale jednou nastavíte a víc na to nesáhnete a můžete mít cokoliv co je pro linux a nastavit si to jak chcete.

Jinak samozřejmě na desce OdroidH2+ můžete klidně provozovat i Windows10, ale nevím, jak by tam šli provozovat služby, které člověk chce po NASu.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od rony » 09 črc 2020 14:58

ano, mozete si kupit aj lacnejsi disk na svoje vlastne data.V tom nemozno branit. Rovnako nemozno namietat, ze odporucame ako NAS prave Synology a nie napr. nejake obskurne HW, ktore nevlastnime alebo im proste neverime ;-)

ano, mate pravdu ist do linuxu je dobry napad. pre cloveka, kto to vie. cize pre par percent populacie je to moznost. Pre zvysok tato moznost nepripada do realnych.

A este su tu taki, ako ja, ktori by sa s tym linuxom dokazali vyhrat. Napriek tomu, svet sa cuduj, zaplatia tie mrzke peniaze za ten Synology. Viem presne preco som si ho vybral. A preco ho odporucam? Lebo som si ho vybral, mam s nim skusenosti, dlho dlho dlho rocne (cca od 2004 ak sa nemylim). Jednoducho nemam naladu na nezname, nikde neoveritelne veci ;-) ale hlavne chcem mat pokoj od tej veticky "no je to linux, treba sa s tym trosku vyhrat". I s tym som sa hraval, diky Brona, netreba. :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Zeggjk » 09 črc 2020 16:35

Já vůbec neuvádím, že Synology je špatná volba. Naopak, kdybych si to nechtěl sám rozběhat na vlastním nasu (no a mě to i baví si s tím vyhrát ;) ) tak z těch různých qnapů, fujitsi, wédéček a synology se rozhodnu právě pro posledně uváděnou značku.

A že to není pro každého? No proto jsem uvedl, že "pro zajímavost uvádím". Může si to tu někdo přečíst, kdo si řekne, že je to zajímavá možnost. Třeba i začátečník v linuxu, který si řekne, že se alespoň něco nového naučí :roll: . Mě konfigurace všech služeb (Samba,TimeMachine,Web,php, Mysql,downloadServer,Transmission,Plex server, TVHeadend a Radius) trvala jednu sobotu. Od té doby jsem na to nešáhnul.
Obskurní HW ? To jako proč? Je to normální PC deska s x86 procesorem. To mi na druhou stranu zase spíš přijde podřadný HW to nejlevnější synology s nějakým procesorem realtek.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od rony » 09 črc 2020 20:28

obskurne neznamena STARE. znamena to hlavne to, ze ladis si to nakoniec ty sam a musis to hlavne vediet. To su obskurne moznosti, pretoze nakoniec to Synology ti vydrzi s kludom i 10 rokov, takze uvazovat s rozdielmi cien mozno ani nestoji za to.

Nevravim, ze tie dorobsisam su kompletne zle, no ten, kto ma na to cas a chut, ten zrejme potrebuje aj trosku viac prekazok uz cestou a nie puhe spolahlive ulozisko :-) takze tieto HW urob si sam su pre konkretne typy ludi ;-) co sa neuspokoja s rozbalenim.

Osobne to povazujem za stratu casu - hovorim to s vedomim cloveka, ktory podobne ulohy uz robil, no efekt z nich je uz pre mna minimalny. Nic z toho nekuka, ziadny fajn kseft ani v zamestnani to nepomoze. Jedine to, ze sa nejaky magor dozvie, ze to viem a bude si mysliet, ze ked mu to zadarmo rozjazdim, tak budem len kvoli tomu nebesky stastny, ze som mohol zasa riesit niekoho blbe rozhodnutie. Takze oficialne to neviem a blb kazdy, co si to kupi ak nevie do coho presne ide. A ak vie, tak uz to nie je asi ani vyzva :)

prakticky vsetky nazvy, co menujes vie i Synology. A vies co? Ani jednu vlastne nevyuzivam ;-) nulovy prinos, kedze v Synology potrebujem spolahlivy overeny HW na zdielanie uloziska. A tu uz naozaj jednoznacne utocim na ponuku skladackoveho systemu, kde ja som ten LADIACI prvok, ktory je zaroven slabinou navrhovanej alternativy. Sebelepsi maniak to velmi obtiazne dokaze vyladit. Ale vzdam sa tejto myslienky, ak si to poskladas a o desat rokov nam napises, ze to stale frci a nema problema.

Pod obskurnostou myslim ten chybajuci diel v spojeni HW, SW, dlhorocne dobra povest, zladenie vsetkeho dokopy. Ja chcem vsetko ;-) s najnizsou namahou. A tento pohlad odporucam vsetkym. Svoju snahu ucit sa investovat do veci, z ktorych kuka nejaky zmysel pre karieru. Poznam ludi, co su fachmani avsak cely zivot venovali vrtaniu sa v nezmyselnych "projektoch", ktore nikam nedospeli takze su stale "na ceste".

Moje prve Synology vydrzalo myslim nieco nad 10 rokov, cca od r 2004. Jednodiskova stanica clovece. Uplna katastrofa v ociach ludi, co sa zazehnavaju RAIDom a viacdiskarnou. Druhe Synology som bral hned po nej len preto, ze do tej prvej uz historicky nesiel vacsi disk. A cakam, ze ani tej sa nedotknem este dlhe roky.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od Zeggjk » 10 črc 2020 09:35

rony píše:
09 črc 2020 20:28
Osobne to povazujem za stratu casu - hovorim to s vedomim cloveka, ktory podobne ulohy uz robil, no efekt z nich je uz pre mna minimalny. Nic z toho nekuka, ziadny fajn kseft ani v zamestnani to nepomoze.
Vidíš a mě se to nakonec i vyplatilo. Nikdy jsem nedělal LVM nad sw RAIDem, až když jsem si konfiguroval ten NAS a chtěl jsem to mít stejně, jako to má třeba to Synology (qnap, Fujitsu), kdy si můžeš podle potřeby např. měnit velikost svazků. A jak se to hodilo. Ve firmě bývalého spolužáka odešla základní deska u Fujitsu Q802. Měli na tom všechno, zálohy žádné, protože to má přece RAID ne :lol: :lol: :lol: . A "ajťák" ve firmě spíš takový lepší uživatel Windows (synovec majitele), co jakmile nemůže něco neklikat tak je v prrr... Protože už je to starší zařízení, tak dodání náhradní desky cca 5-7 dnů. Stačilo na obyč PC nainstalovat linux, připojit disky na SATA řadič, zrekonstruovat raid, spustit vgcfgrestore, připojit virtuální disky rozjet sambu a data byla na světě. Odměna byla velmi velmi štědrá.
rony píše:
09 črc 2020 20:28
....bude si mysliet, ze ked mu to zadarmo rozjazdim....
Zadarmo? Ne. Ale ani za peníze. Aby se mi pak někdo ozýval, že mu to už nedělá co chce, nebo že něco přidat, ne to opravdu ne. Jestli to někdo chce, tak si to musí zprovoznit sám. V tom se shodneme :)

Znova opakuji, uvedl jsem to tu jako alternativu, že si lze zprovoznit i vlastní NAS, ale člověk o tom musí něco vědět. Možná ještě doplním, že si na vlastní NAS lze nainstalovat i operační systém FreeNAS, kdy pak je i webové rozhraní pro ovládání a konfiguraci, ale pořád platí: musí se o tom něco vědět. Sice asi méně, než když se tam nainstaluje běžná linuxová distribuce, ale pro běžného uživatele to není.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV 4K a Apple Time Capsule & WD MyBook

Příspěvek od rony » 14 črc 2020 17:03

no vidis, suhlasime.

nie je to pre bezne pripady.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět