Infuse 6

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse 6

Příspěvek od rony » 07 led 2020 12:46

a mas zapnuty Trakt.tv ?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Petr Kulec
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2020 11:30

Re: Infuse 6

Příspěvek od Petr Kulec » 07 led 2020 17:21

Nemám právě jsem to udělal ale prozatím nevídím žádnou změnu.
Jak to přesně funguje ?
Je to pro mě úplná novinka i pojem TRAKT jsem nikde o tom neslyšel
Prozatím díky

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Infuse 6

Příspěvek od Mironet » 07 led 2020 19:21

Trakt.tv je služba, kterou Infuse v předchozích verzích používalo k synchronizaci pozice při přehrávání. Od verze 6 to už ale není třeba a děje se tak automaticky přes iCloud. Taky je to takto podstatně rychlejší a spolehlivější než to bylo přes Trakt.

Petr Kulec
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2020 11:30

Re: Infuse 6

Příspěvek od Petr Kulec » 09 led 2020 15:53

Díky za info :)

5matko5
Příspěvky: 7
Registrován: 08 lis 2015 23:20

Re: Infuse 6

Příspěvek od 5matko5 » 20 bře 2020 10:09

Ahojte, mám otázku. Stiahol som film vo formáte MP4 a ma už uložený obrázok obalu filmu priamo v súbore a je veľmi v nízkej kvalite. Chcem sa opýtať či je možné nejako ten obrázok nahradiť aby si to Infuse potiahol sám ako pri ostatných filmoch čo mám. Ďakujem

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Infuse 6

Příspěvek od Jirka_S » 20 bře 2020 13:26

Smažte ten původní.jpg a když pak film nazvete přesně tak, jak je uveden zde https://www.themoviedb.org, tak se vám obrázek stáhne sám. Můžete si taky stáhnout obrázek jaký chcete vy a nazvat jej opět stejně jako film a pak se vám v Infusi objeví.

Cooper70
Příspěvky: 12
Registrován: 24 kvě 2020 19:43

Re: Infuse 6

Příspěvek od Cooper70 » 10 čer 2020 10:30

Zdravím, mám trvalou licenci na Infuse v.5 PRO, má ver.6 PRO nějaké výrazné vylepšení oproti 5? Má smysl kupovat upgrade? Mám ATV 4K 64GB. Nyní, co už lze tvOS nastavit, aby Infuse jelo s framerate 24p u filmů, jsem s ATV+Infuse konečně velmi spokojen ;)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Infuse 6

Příspěvek od Mironet » 10 čer 2020 15:48

Viz můj příspěvek výše. Ano, má to cenu.

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: Infuse 6

Příspěvek od toncek » 05 srp 2020 07:21

Ahoj, přemýšlím nad pořízením Apple TV jako náhradu za 10 let staré MMC, které už dosloužilo. Chci se zeptat, jak je Apple TV použitelná právě jako MMC? Vím, že pár let dozadu to byl celkem problém, ale jak to tak pročítám, tak právě s aplikací Infuse by to mělo být v pohodě, ne?

Filmy a seriály mám uložené na síťovém NASu (WD MyCloud), takže co po tom chci je umět přehrát video soubory (mkv, mp4, avi ....) po síti z NASu a umět si načít externí titulky. Úplně nechci film pouštět někde jinde a zrcadlit přes Apple TV do televize, ale aby to pouštěla přímo Apple TV.

Čili je v tom nějaký problém, omezení s čím je třeba počítat v porovnání s klasickým MMC? Díky!

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Infuse 6

Příspěvek od lipon » 05 srp 2020 08:50

filmy z NASu v různých formátech Infuse umí, včetně externích titulků (mám obvykle SRT)

v požadovaném "režimu" aTV používám - aTV, Infuse, NAS; podle přehrávaného filmu někdy zapnu i zesilovač a pustím si to velkých beden, to je pak žůžo)

spíš záleží na tom, co dalšího od toho čekáte, co si představit pod pojmem "porovnání s klasickým MMC"?
hudbu přes to nepřehrávám, na to mám síťový přehrávač , co umí i FLACy (vč. Hi.Res), připojený na zesilovač

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: Infuse 6

Příspěvek od toncek » 05 srp 2020 09:22

Díky!

Zapomněl jsem na receiver a repro. Ano mám i AV receiver a taky používám sloupové repro u filmů :-) Ale u toho nepředpokládám problém. Prostě aTV připojím přes HDMI přímo do receiveru nebo to proženu přes TV.

Zatím jsem MMC využíval jen na takovéto pouštění filmů. Hudbu streamuju z iPhonu/macu přímo do receiveru. Prakticky žádné jiné požadavky na to nemám. Čili cokoliv navíc nabídne - jako nyní třeba Apple TV+ aplikaci je fajn. Vím, že aTV taky umí zrcadlení monitoru/obrazovky iPhonu nebo Macu což se může hodit při nějakém prohlížení fotek apod. Ovšem zrovna teď taky přemýšlím, že pořídím novou TV právě s podporou homekitu, takže některé věci by to teoreticky mohla zvládnout i telka.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Infuse 6

Příspěvek od kecinzer » 05 srp 2020 09:36

Je to trochu mimo téma, ale já právě nedávno pořídil novou LG TV (LG 65SM8500PLA), kterou jsem vybíral právě dle stránky podpory Apple. Od té doby jsem AppleTV nezapnul. Vše funguje krásně na TV (zrcadlení obrazu airplay, Apple TV+) a přijde mi to i dost rychlejší a pohodlnější. Navíc mohu TV zapínat a vypínat přes homekit, takže si třeba plánovat různé scény.
IMHO teď vůbec nemá cenu ATV 4K kupovat, dokud Apple nepředstaví nějakou novou, která bude mít killer funkce jež nejsou na smart TV.

Přišel jsem tedy o Infuse, což mi ale nějak extra nevadí, jelikož mě za celou dobu používání stejně štval :). Nepochopil jsem jak fungovala knihovna. I když jsem jí často refreshoval, nikdy nebyla kompletní a ani se tam samy neukazovaly nově přidané kousky, případně s několikadenním zpožděním.
Nasadil jsem tedy PLEX (dá se stáhnout do TB), který s knihovnou problémy nemá a má velmi bohaté nastavení automatického prohledávání atd.

Nicméně z 90% jsem už přešel na streamovací služby (hlavně Netflix a ATV+).
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: Infuse 6

Příspěvek od toncek » 05 srp 2020 10:58

Pardon za OT.

@kecinzer:

Díky za info - přesně o tomhle (TV s podporou homekit) jsem zakládal téma dnes ráno tady: viewtopic.php?f=19&t=33504

Já právě uvažuji jestli raději nekoupit novou TV, konkrétně LG OLED65B9S, která by měla homekit podporovat taky. Těší mě, že to v TV funguje prakticky stejně jako v Apple TV, tím pádem by člověk ušetřil za další krabičku.

Jak je na tom ta telka s přehráváním filmů z NASu? Zvládá taky přehrát cokoliv včetně externích titulků?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Infuse 6

Příspěvek od Jirka_S » 05 srp 2020 11:18

@kecinzer: Mně teda Infuse už roky funguje bezvadně, tam snad není co nepochopit. :)

Odpovědět