Stránka 1 z 1

Youtube reklamy

Napsal: 14 črc 2019 09:41
od chemon
Ahojte neviete mi niekto poradit, totalne ma irituju reklamy na youtube, tak strasne nenavidim google... ach, no to je jedno, pozeral som na apple tv store a je tam appka youtube bez reklam ale neviem či bude fungovat, stoji par drobnych, nemate niekto skusenoti? pripadne daky navod ako sa reklam zbavit ? zial youtube premium na slovensku nie je... dakujem

Re: Youtube reklamy

Napsal: 14 črc 2019 10:40
od Mironet
Zkus se zamyslet nad tím, jak YouTube (a kterákoli služba na stejné bázi) funguje. Jako uživatel za to nic neplatíš a máš neomezený přístup k obrovské videotéce obsahu. Někdo to musí vytvořit, hostit na serveru, starat se o chod; to všechno stojí peníze. Ty peníze si YouTube bere z reklamy. Jasně, je to trochu opruz čekat pět vteřin před každým videem než můžu reklamu odkliknout, na druhou strany je to to jediné, jak za tuto službu platíš. Až budeš mít možnost premium, budeš mít na výběr: nějakých 8 euro měsíčně a budeš bez reklam, anebo zachovat stávající model. Bude z tebe platící zákazník, anebo budeš chtít všechno zadarmo?

Re: Youtube reklamy

Napsal: 14 črc 2019 10:58
od Jirka_S
Je mi to celkem fuk, ale když není YouTube premium na Slovensku, tak VPN to neřeší?

Re: Youtube reklamy

Napsal: 23 črc 2019 19:42
od marhycz
Je to jejich způsob monetizace. Vezměte si, že na videa která se tam díváte jsou zadarmo, ale tvůrce příprava něco stojí. Také nepracujete v práci bez mzdy. Když se chcete kouknout legálně na film, tak zaplatíte pár kaček na iTunes nebo za Netflix. Tady to mate zadarmo, ale s reklamou, případně za peníze s YouTube premium účtem.

Pokud vezmu tohle stranou, můžete si implementovat na síti svůj DNS server, který bude vypínat domény s reklamami. Jednoduchý na zprovoznění je např Pi-Hole pro Raspberry Pi.