AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Příspěvek od jurast » 13 bře 2021 19:27

Zdravím zkušenější kolegy.
Mám prastarý receiver Yamaha s 5+1 reproduktory a receiver bych chtěl vyměnit.
Mám vybraný buď DENON AVR-X2700H DAB nebo Marantz SR5015 DAB.
S propojením starého receiveru jsem skončil u připojení AppleTV zapojená přes HDMI do nové TV Samsung QE5580TA a odtud do receiveru zvuk optickým kabelem. Receiver jsem pouštěl poslední dobou výjimečně a jen na muziku.
Chtěl bych se vrátit k původnímu účelu prostorového zvuku. Proto nový AV receiver.
Nové zapojení by mělo být AppleTV 4k do av receiveru a odtud na výstup HDMI eARC do TV Samsung. Pokud se nepletu?
1.) Znamená to potom, že při každém spuštění AppleTV bude spuštěná Samsung TV i AV Receiver?
2.) Půjde vše zapnout a ovládat jedním ovladačem tj. AppleTV Remote?
3.) Bylo by fajn muziku přes AppleTV pouštět jen do AV receiveru bez zapnuté Samsung TV. Lze to?
4.) Stejně tak bych rád sledoval jen AppleTV přes Samsung TV se zvukem jen z televize. V případě pohádek pro děti, nebo pro běžné TV vysílání mi přijde zbytečné pouštět muziku do 5+1. Dá se to nějak?
Předem díky za vysvětlení.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Příspěvek od Zeggjk » 14 bře 2021 21:24

K bodu 4) Je snad standardem, že všechny AV recievery při vypnutí propouští poslední zvolený vstup na výstup. Takže by to mělo jít.

K bodu 1 až 3) - lze zcela jistě nastavit aby se, když zapneš AppleTV, vše samo zapnulo, nebo obráceně, aby se nic nezapínalo.

Osobně doporučuji pro poslech jen hudebního sterea přes AirPlay nehonit to přes AppleTV, ale pořídit si obyč RaspberryZero a do ní nějakou DAC kartu, nějaké to HifiBerry. Sám jsem byl překvapen, že AirPlay hraje o tolik líp přes cestu Raspberry s DAC -> cinch (RCA) kabely do AV recieveru, než přes cestu AppleTV4K -> HDMI kabel do AV recieveru.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Příspěvek od rony » 15 bře 2021 10:40

nehovoriac o tom, ze existuju airplay receivery.

mne sa nakonIec ale stalo to, ze receiver nechavam na AV a hudbu pocuvam separatne na homepode.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Příspěvek od MichalJ » 15 bře 2021 10:44

Já to vyřešil pomocí Sonos Beam:
- přes HDMI připojený k TV, takže cokoliv odkudkoliv hraje z TV jde přes Sonos
- umí Airplay a spol, takže streamuju přímo přes něj
- Apple TV je připojená přes DHMI do TV, zapnu ATV => zapne se TV

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Příspěvek od jurast » 17 bře 2021 17:49

Děkuji všem za odpovědi a postřehy.
Zejména první fundovaný potěšil.
Hudba u nás jede na stereo zapojených homepodech, ale protože je mi líto 5+1 Magnat reproduktorů, tak bych to chtěl opět rozběhat a ospravedlnit si, že jsem do toho kdysi investoval peníze a zabírá to místo v obýváku. ;-)
O Sonos jsem taky uvažoval. Ve variantě Arc + časem případné další (Sub, ...). Ale v tuhle chvíli to vypadá na AV receiver.

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: AV receiver k AppleTV 4k - dotazy

Příspěvek od jurast » 25 bře 2021 09:47

Na Mallu se na chvíli objevil k zakoupení Denon (dlouhodobě nedostupné), tak ho mám třetí den doma.
Po zapojení a nastavení přes průvodce funguje jeho zapnutí společně s AppleTV a TV Samsung.
Pokud vypnu AV receiver zůstanou ostatní přístroje zapnuté a mohu používat bez něj.
Pokud vypnu AppleTV vypínají se i TV i receiver.
Airplay 2 funguje dobře.
Vyzkoušel jsem z AppleTV pustit Greyhound a celkem slušnej rachot s Dolby Atmos. Jen se v tom ztrácí mluvená řeč. Netuší někdo, jak to napravit?
Díky.
Pokud se mi ještě něco podaří vymyslet a nastavit, tak se podělím. ;-)

Odpovědět