MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Vše co se týká záručních i pozáručních oprav Apple produktů.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
toncek

MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od toncek » 08 úno 2024 10:37

Ahoj,

pouštím se do vod freelancingu, což znamená nákup vlastního HW. Přemýšlím nad pořízením AppleCare (nejblíž mám Vídeň) případně alternativa což by bylo pojištění od českých APR prodejců. Máte někdo zkušenost s těmi pojištěními, jak moc je to použitelné?

Co mě taky zajímá, jak u AppleCare, tak u pojištění, jestli v případě nějaké opravy je k dispozici náhradní zařízení. Přeci jenom MBP bude lopata a úplně nebudu moct být týden bez zařízení.

Díky

kecinzer

Re: MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od kecinzer » 09 úno 2024 10:10

Osobně mám zkušenosti jen s AC+. To bude IMHO vždy lepší, než nějaké pojištění od APR, protože AC+ není pojištění, ale rozšířená záruka - tzn. nikdo nic neposuzuje, prostě to zařízení opraví nebo vymění.
Pokud se budeš navíc pohybovat i mimo ČR, tak není o čem se rozhodovat a jít do AC+, protože ti ho uplatní prostě kdekoliv (jak přímo v Apple Store, tak autorizovaném servisu).

Náhradní zařízení jsem nikdy nepotřeboval, ale třeba iStyle za drobný poplatek zařízení půjčuje - https://istyle.cz/servis/?zapujceni
Jak je to přímo v Apple Store netuším, ale myslím, že ve většině případů provádí opravu/výměnu na počkání.

Kvůli pořízení AC+ ani nemusíš do Apple Store. Stačí nafejkovat USA identitu a použít americkou platbu (např. USUnlocked) a nebo za příplatek využít https://www.applecare.cz.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + CZC Trickster/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Korwin

Příspěvek od Korwin » 09 úno 2024 11:39

iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

toncek

Příspěvek od toncek » 09 úno 2024 13:49

@kecinzer: Jo taky bych se klonil spis k AC+.

@Korwin: Nad pronajmem jsem uvazoval, ale nedaval mi smysl nasledny odkud. Za tech 24/36 mesicu clovek vyda prakticky celou cenu MBP, jenze za odkup potom porad chteji snad pres 20k - nesmysl. Kdyz to zarizeni koupim hned, tak jsem schopen ho po 3 letech jeste celkem slusne prodat.

Odpovědět