Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Vše co se týká záručních i pozáručních oprav Apple produktů.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od Spartanjay » 07 srp 2020 18:04

Ahoj, dnes jsem úplně náhodou v iStylu zjistil, že můj loni v srpnu kupovaný Macbook Pro 2018 s TB byl aktivovaný o rok dříve. A já se divil, proč mi nikdy nešla aktivovat záruka na stránkách Applu. Zároveň se na něm od samého začátku vypíná wifi při připojení externích zařízení. Myslel jsem, že je to častá známá chyba, se kterou stejně nic neudělaj. Nicméně po tomhle jsem zjistil, že jde očividně o reklamovaný počítač prodaný jinýmu zákazníkovi (bohužel mně) jako nový. Co s tím? Je to na odstoupení od smlouvy, že? Od Iwants bych fakt takovýhle podvod nečekal..

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od mberdych » 07 srp 2020 19:15

Samozřejmě, ale upřímně se mi tomu moc nechce věřit. IWant je premium reseller a nevěřím, že by si to lajsnuli.

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od Spartanjay » 07 srp 2020 21:40

Je to tak. Očekovali jsme to ještě doma a když se na stránkách Applu zadalo "správné" datum aktivace, tak to už záruku zobrazí.
Budu požadovat odstoupení od smlouvy z důvodu závažného porušení. Fakt bych to od takové firmy nečekal..

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od pavliczeck » 02 zář 2020 12:27

Jak to dopadlo?
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od rony » 02 zář 2020 15:31

bol to zabaleny kus? nebol to vystavovany kus? to obcas APR mavaju v ponuke, takze si clovek da zoradit podla ceny a nahodou klikne na najlacnejsi a zhodou okolnosti je to vystavovany...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Johny004
Příspěvky: 43
Registrován: 10 dub 2014 12:40
Bydliště: Krupka
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od Johny004 » 17 zář 2020 14:23

dej vědět
 iPhone 11 Pro 64 GB
 iPad 2017
 MacBook Air 2018
 AirPods Pro / BeatsX / Beats EP / UrBeats / Beats Solo 3 / Marshall Major 2 BT
 TV 4
 Time Capsule 4 TB (Seagate Barracuda)
'iMsg: libormacak@icloud.com'
https://slapunaplyn.cz

Spartanjay
Příspěvky: 79
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: Macbook Pro 2018 podvod Iwant

Příspěvek od Spartanjay » 14 črc 2021 14:59

Jezis, omlouvam se, ze jsem tehdy neodepsal.
Bylo to dost komplikovane. Znamej mi v iStylu potvrdil pres servisni historii, ze ten Macbook Pro byl opravdu aktivovanej o pul roku driv, ale nemuze mi to dat ofiko, protoze by za to mohl dostat pojeb zeshora a mozna i iStyle od Applu, coz by mohlo vest ke ztrate Premium Reseller.
Sel jsem s tim teda do iWantu, tam mi to manazer potvrdil, ale nechtel mi to dat do mailu ci podepsat. Po chvilce uplne otocil, ze to je nejake chyba v aktivaci, ale urcite mi bylo prodano nove zarizeni, ze to takto dostali z Applu. A zacal pomlouvat iStyle, ze jim to delaj furt 🤦🏻‍♂️
Resil jsem to pres zakaznicky servis a poslal jim odstoupeni od smlouvy, tam mi psali fakt dost pridrzle a arogantne a vpodstate se mi meziradky vysmali, protoze vedeli, ze taham za slabsi konec a musel bych to musel resit soudne, coz jsem zvazoval uz jen z principu kvuli jejich pristupu. Nakonec jsem to jeste resil s COIkou a ta mi rekla, ze je to rozporuplne a tezko se to dokaze i pravnikem. Zajimave bylo, ze ja si pres ruzne specializovane stranky sehnal servisni historii, ktera to potvrzovala. A dokonce stranky Applu warranty check hlasily, ze muj datum nakupu nelze overit, parkrat to neslo, az jsem pozdeji zkusil vložit datum toho, co mi vyjel znamej a hle! system to pustil a ukazovalo mi to, ze mam uz jen pul roku platnou zaruku. Ja blbec si to v ten moment nevyfotil, pak jsem to tam zkusil dat znova jinak a normalne Apple stranky moje zarizeni pro warranty check bloklo. Takze mam za to, ze tam maji nastaveny nejaky ochranny mechanismus, aby si clovek nemohl poridit dukazy. Par screenu jsem v te dobe poridil viz. obrazky (OÚ jsem smazal), ale bohuzel ne to, kde mi to potvrdilo, ze Macbook byl opravdu aktivovan nekdy v tom prosinci. Kdyz o tom tak premyslim, tak zrovna ted v cervenci koncila ofiko zaruka, takze kdybych si vzpomnel driv, treba v kvetnu (coz jsem puvodne chtel), tak bych mel jasnej dukaz.

Nicmene prestal jsem to nakonec resit, protoze se mi nechtelo davat 5000 Kc za pravnika, kdyz ten Macbook fungoval vesmes bez problemu a stejne vic pouzivam iPada Pro. A zrovna toho Macbooka budu posilat do sveta, protoze chci na podzim koupit novou verzi..

Vysledkem je, ze V IWANTS UZ NIKDY NIC NEKUPUJU. Jen maximalne nejakou folii, kdyz ji nemaji jinde, protoze jsou to ve vsech smerech za me podvodnici a vsude to budu dal tvrdit. Co ctu vsude bezduvodne zamitaji i bezne narokovatelne reklamace jinych zakazniku a zaroven jejich system rezervaci, kdy zakaznik ztraci narok na vraceni penez, je podvod, nebot se stale jedna o prodej na dalku bez moznosti si zbozi vyzkouset (potvrzeno pravnikem). Nyni kupuju vse v iStylu, kde mi vzdy vysli vstric a dovolili mi i vratit iPad Pro za 40k po mesici provozu. Borci! Takže iWant/Smarty se vyhybám velkým obloukem a raději si připlatím i pár tisíc a koupím u konkurence.
Přílohy
2675EAAF-4BFA-4B7A-A065-CE3CA79F2971.jpeg
507932FB-E471-4E75-B435-90DB87ABF3D1.jpeg

Odpovědět