Apple CarPlay

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Apple CarPlay

Příspěvek od zelenac » 03 bře 2014 13:40

Vše potřebné k teto novince na offico strankach http://www.apple.com/ios/carplay/

co na to říkáte ? ja jsem rad za podporu Kia a BMW to jsou jedina auta co doma už par let pořizujem, doufam že to u kia bude i u Seeda a ne jen u nakých exkluzivit, možna by byla fajn podpora Skody pro ceský trh asi jediná vetší možnost rozšíření, a chybý mi Voltswagen, dobudoucna mě hodně láka řada passatu
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Kobra23 » 03 bře 2014 17:57

Tesim se na to. Doted jsem to resil iPadem mini, aktualne iPad mini retina. Jedine ceho se obavam jsou ty vestavene displeje. Po 5 letech na to nepujde koukat. V te dobe budou technologie zase jinde.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Tomas1334cz » 03 bře 2014 20:55

Zajímalo by mne, co znamená to "future models" ... to bude tak za 5 let

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Kobra23 » 03 bře 2014 20:59

Nevidel bych to tak tragicky. Volvo uz iOS podporuje hodne dlouho a toto je jen "drobne" vylepseni toho co uz umi.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Tomas1334cz » 03 bře 2014 21:02

Což to jo ... máme novou 116i a taky podporuje iOS, ale tohle je přeci jenom někde jinde

klubli
Příspěvky: 29
Registrován: 02 srp 2012 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od klubli » 28 pro 2014 09:24

Oživuji rok staré téma. Má někdo systém s Carplay v autě? Budu kupovat nové a zjišťuji co by se tam dalo dát, ale na internetu jsem moc informací nenašel.
Ma tedy už někdo z Vás origo Carplay v autě?
<iPad 2 64> <MacBook Air 13> <Apple TV> <Airport Extreme+Airport Express> <iPhone 5>

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Schumi » 28 pro 2014 09:58

Mrkni na http://m.mobilenet.cz/clanky/auta-a-mob ... deo-180092 mají tam seriál Auta a mobily.

Seiser25
Příspěvky: 36
Registrován: 22 lis 2014 20:02
Bydliště: Terenten; Südtirol

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Seiser25 » 01 kvě 2015 07:54

Mám to namontovaný v Subaru Forester! Zkušenost po třech měsících provozu je asi taková, že si nejsem jistej jestli se to za ty peníze v současném stavu vyplatí. Apple uvolňuje aplikace pro Carplay jen hodně velmi pomalu. Většinou jde jen o radia a hudbu. Pokud jde o navigaci tak můžete použít pouze originál od Applu, jiná zatím není uvolněná. Největší výhodou je asi hudba co máte v iPhone, vůbec se to nedá srovnat s přehráváním přes AUX. Dobrá je komunikace při psaní zpráv přes Siri, což je samozřejmě v ČR zatím problém. Žiju v Jižním Tyrolsku a tak komunikuji hlavně v němčině, proto tuto věc dost využívám. Zkoušel jsem diktovat i v češtině, ale nepoužitelný :-D
iMac 27
MacBook 13 Retina
iPhone 6

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 04:37

Zkoušel jsem teď CarPlay a zdá se, že ani po letech se to nezměnilo. Navigace pořád jenom Apple a to ještě tragicky implementovaná. Odhlédnu od toho, že musím mít zaplou Siri, abych vůbec CarPlay používal. Když chci zadat cíl, musím nejdříve protrpět Siri a až pak se mi zobrazí klávenisnice. Hledat cíle ve Waze, nebo Goole Maps vs Apple Maps se taky nedá srovnat. Navigace prostě nanic. Dále, na iPhonu v dobé navigace vidím přehled trasy. Dejme tomu, že se to někdo využije, ale někdy se u toho iPhone uspí, takže je to takové polovičaté. Nejhorší je, když si chci kouknout třeba poštu, nebo něco jiné, jdu na plochu a hle, i v rádiu se dostanu na plochu, mapa je pryč. OK, pusím ji na rádiu znovu a hle, pustí se v iPhonu. Takže třeba hledat v emailu adresu a pak ji zadat do mapy je dost nepraktické. Dále, ukončím jízdu, vyndám klíček, beru iPhone a jdu. Pak se jdu podívat do iPhonu a vidím tam navigaci, někdy dotaz, jestli jichci ukončit, někdy rovnou mapu a abych mohl pracovat, musím se dostat na plochu.

Pokud chci např. používat jenom Waze z repro v autě, tak taky nic moc. Rádio mi hodí zvuk do předních repro a hudbu z SD karty do zadních. Když iPhone vytáhnu, tak hudbu vráti. Samozřejmě, při připojování/odpojování to udělá pouzu. Pokud mám takto připojený iPhone, nejde ovládat zvuk hudby z SD přes volant, protože tóim ovládám voice z iPhonu. Samozřejmě, můžu přehrávat hudbu z iPhonu, ale tu zase nejde ovládat přes volant.

Jak psal Seiser25, ani po pomalu 3 letech od jeho příspěvku nejsou pro CarPlay aplikace jiné, než různé audio hříčky, navigace pořád jenom Apple a ta je tragická. Nějak mi to celé postrádá smysl, je to spíše zrcadlení s jiným rozložením prvků, jak psali i někde ve starších čĺáncích, což se s Androidem moc srovnat nedá. O tom, že snad BMW chce za podporu této "funkčnosti" roční platby a nikoliv pouze jednorázový příplatek nemluvě.

Z mého pohledu další smutná ukázka toho, jako Apple moc epicky kecá a prd dělá.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od rony » 31 bře 2018 08:23

co ak to chcem pouzit na prehravanie hudby z iphone? tam to ako funguje?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 08:45

Asi jak z čeho. Používám JatAudio, můžu mít i hudbu, i Apple Maps. Pokud se nepletu (ještě ověřím), jde mít pro obojí vlastní úroveň hlasitosti, hudba se obládá v mědiích rádia, jsou tam i id3 info. Když vytáhnu iPhone, hudba se zastaví, když zasunu, někdy se pustí, někdy ne. Ovládání je takové lehce zmatené, ale může to být i o zvyku. Jak je to s hudbou a jinou navigací, než Apple Maps (nebo i jinou app, co posílá zvuky) taky ještě nevím. Nemám ještě pořádně vše otestováno, hraju si s tím jenom pár dnů a hlavně řeším teď věc mimo CarPlay, která mě štve ještě více (nejde mi nastavit externí zesilovač).

Ale nepřijde mi to jako řešení moc přîjemné a jednoznačné. Hudbu proto chci mít na kartě jako doteď a k tomu zvuky z iPhonu v audiu, nebo v nejhroším v telefonu. Ale pak to vypadá, že celé CarPlay zruším a budu mít rádio jenom na telefonování. Nějak jsem čekal více:(

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od rony » 31 bře 2018 10:20

no myslel som obycajnu appku Hudba a v iPhone ulozenu hudbu, ktoru by som chcel pocuvat v aute ale _najma_ preskakovat skladby ovladanim auta.

Tak nejako uz dlhsi cas vsetci vieme, ze CarPlay je najzabudnutejsi projekt Apple, asi este horsi ako volakedajsie AppleTV (az kym neprisla aTV4).

Chapem, ze tvoj pohlad je cez navigaciu, tam zasa mna az tak netrapi ale chapem, ze to je teraz zmatene.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 10:33

No to neotestuju, app Hudba mám odinstalovanou, což mimo jiné Apple asi nerad vidí, protože v nastaveních oznámení vidím i tak aplikaci com.Apple.Music :-) Mně nejde jenom o navigaci, čekal jsem notifikace aplikací, hudbu, zjednodušení toho, co dělám bežně a ono je to ještě komplikovanější a nepohodlnější. Ano, Apple TV byla taky nic moc do 4ky a i na té (tedy teď již 4k) používám jenom Infuse a někdy Stream (taky prasárna, ač ne z dílny Apple).

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od rony » 31 bře 2018 10:46

Ved ja ti rozumiem a len chcem konstatovat fakt, ze CarPlay Apple nikam moc netlaci. Myslim, ze to automobilky nezaujima z toho uhlu pohladu ako nas. Tie by chceli vybavu, ktora prezije 10 a viac rokov. Elektronicke a softwarove veci vsak casto prestanu byt pouzitelne po 3 rokoch ;-) no a toto sa asi nedari vyriesit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 10:52

Automobilky jsou ještě více pozadu, než Apple, ale taky chtějí prodávat co pár let nový model klientům. Já třeba CarPlay teď dal do 10 let staré popelnice, když se chce, jde to :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od rony » 31 bře 2018 11:37

Modely aut asi chcu kazdu chvilu, no technologie v nich obvykle pouzivame tak 10 rokov. A vybava v autach sa zasa az tak nelisi, mozno pridaju ako zaklad trebars LED svetla ale tie iste uz mali ine auta x rokov. U multimedii to chcu mat tiez takto.

Jasne chapem, kupis aftermarket krabicu a vmontujes ju do kary ;-) ja som napriklad klient, ktory nechce do auta nic montovat ;-)

Budu musiet vymysliet veci tak, aby aj slo hw multimedii zamenit a aj aby sme to vobec my chceli robit. Bud to bude len terminal k smartphonu (a menim smartphone) alebo nieco, co nevyhnutne po 2-3 rokoch zacne byt mimo ;-)

Osobne fandim systemom ako CarPlay, vazne si to automobilky musia nejako prebrat a zacat do aut ponukat nieco, co nie z mojho pohladu vyvojovo kdesi pol roka po zavrhnuti kazetoveho prehravaca.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 11:47

Automobilky dodnes nechápou ani smartphony, kdyby alespoň udělali pořádně možnost základního připojení, držáky, napájení, tak i to je plus. Ale ani to dnes není :-( O tom, že by integrovali zařízení hlouběji nemluvě. Ano, CarPlay, AndroidAuto, to je cesta, ale Apple nějak spí :-( A taky, proč se snažit, kdo si řekne "toto auto nechci, není tam CarPlay".

Jo a technologie v autech jsou často i starší, jenom k nám, běžným lidem, se dostávají s pořádným zpožděním. To, co dnes třeba nabídné nižší třída, měla autza vyšíší třídy před 20ti lety. Ono asi jednou na jistotu, ale dá se to chápat, je to v jiných řádech, než tellefony, ač někdy na kusu vydělají výrobci aut méně, než Apple na iPhonu :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 14:47

Tak jsem otestoval další části. Připojeno přes CarPlay, Waze zvuky do telefonu, neztišovat a hudba z rádia. Světe div se, při každém zvuku Waze se pauzne hudba, rádio je přepnuto na CarPlay. Po skončení zvuku se pustí hudba. A toto dokola:)

Vypnul jsem radši CarPlay v teleofonu, i Siri a napojil se na rádio přes BT a rádio detekuje iPhone jako iPod přehrávač. Pak to funguje tak, že po připojení telefonu do docku se ki pustí hudba z telefonu, po odpojení se pauzne.

Jenom doufám, že Apple nedělá na autonomních vozidlech, pokud by to kvalitou bylo jako jejich ostatní produkty, vidím to dosti rudě:)

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od ceskymac_cz » 31 bře 2018 15:12

Bohužel souhlas. Také jsem připlácel za CarPlay a ve finále úplně zbytečně. Měl jsem pro porovnáni i AndroidAuto a zde je Google o hodně dál. Dokonce přemýšlím, že si pořídím nějaký bazarový kousek Androidího telefonu a nechám jej v autě napořád.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Honza.Mac » 31 bře 2018 15:36

swenak píše:Jenom doufám, že Apple nedělá na autonomních vozidlech, pokud by to kvalitou bylo jako jejich ostatní produkty, vidím to dosti rudě:)
No Tesla spolupracuje velmi úzce s Apple a tady je spolupráce velice pozitivní.
Pokud mohu hodnotit tak koncernové vozy, hlavně Škoda, je co se týká Apple Car, no ehm, VW až od premiových modelů Tiguan, Passat to nějak funguje (do updatu iOS či jejich firmware), čím jsem byl překvapený tak byl MB B class a BMW X3, X5 od roku 2016 již CarPlay podporují a je plně funkční.
A jinak souhlas se vším výše uvedeným, pamatuji kolegu co měl v dvojkovém Superbu namontovanou Nokii 6310 protože zaboha nemohl zprovoznit BT HF s iPhone 5s ale s tou babčou Nokií to frčelo na první spárování ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od rony » 31 bře 2018 17:44

no, moj sen je nemat v aute, co mam teraz. krabicku, ktora sa pre autoradio tvari ako cd changer a ma v sebe sd kartu.
smutne je, ze to tam mam viac nez desat rokov a vyzera to akoby som to s kludom mohol vopchat aj do dalsieho auta.

pritom moj sen je sadnut do auta, nijako nebastrngovat s mobilom (lebo ho mam kdesi v taske). ono sa to prepoji.

a ano, nechapem preco nie su v autach uplny standard docky na mobil, z mojho pohladu ide len o policku kam ho strcim a tam sa bude trebars nabijat, pozerat nan nechcem, to cakam od obrazovky v aute.

ano, ja som ten, co zvazuje povedat, ze chcem v aute multimedialnu podporu pre iphone. CarPlay :) viem vsak, ze to je hlupo spravene - napr. bezdrotove pripojenie nie je standard.

podla mojho je cas aby automobilky pomaly pustali kontrakty s tradicnymi dodavatelmi autoradii, ktori akosi tazko opustaju notoricke zostavy (radio a cd). uz to chce, aby to vedelo trosku viac. asi sa to pomaly blizi...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Anndy » 31 bře 2018 18:36

Problém je aj v Apple, čo (ne)dovolí. Nemám skúsensoti so všetkými CarPlay implementáciami v autách, ale čo som pár videl - tak mi nejde do hlavy prečo SMS mi nemôže ukázať. Iba prečítať.
Nikto o to nestojí. (Chápem priblblé alibistické dôvody) ale bežne automobilky dovolia vo svojich systémoch ukazovať SMS/maily z mobilu. A nie je to problém.
Rovnalo prečo keď chcem inú navigáciu ako Apple mapy - nemôžem ju cez CP mať.
Vlastne CP je dnes nepoužiteľné. Najmä ak má auto vlastne systémy na prepojenie s mobilom spravené dobre.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 18:45

Honza.Mac píše:
swenak píše:Jenom doufám, že Apple nedělá na autonomních vozidlech, pokud by to kvalitou bylo jako jejich ostatní produkty, vidím to dosti rudě:)
No Tesla spolupracuje velmi úzce s Apple a tady je spolupráce velice pozitivní.
Pokud mohu hodnotit tak koncernové vozy, hlavně Škoda, je co se týká Apple Car, no ehm, VW až od premiových modelů Tiguan, Passat to nějak funguje (do updatu iOS či jejich firmware), čím jsem byl překvapený tak byl MB B class a BMW X3, X5 od roku 2016 již CarPlay podporují a je plně funkční.
A jinak souhlas se vším výše uvedeným, pamatuji kolegu co měl v dvojkovém Superbu namontovanou Nokii 6310 protože zaboha nemohl zprovoznit BT HF s iPhone 5s ale s tou babčou Nokií to frčelo na první spárování ...
Co je to plně funkční CarPlay? Umí snad více, než to, co dává iPhone? Jistě, z části je tam potřeba spolupráce s HW automobilu, ale podstata se nemění, protože to, že třebá mám social VW, nebo lepší BMW nemění nic na tom, že CarPlay je jednoduchý mirroring. Nebo se pletu?

Ono je to ale obecně tak nějak hlavně o nás, klientech a, ať se na mně uživatelé Apple a nejenom jej nezlobí, přístup "Apple ví nejlépe", nebo "když to takto Apple udělal, tak to tak má jistě smysl" je cestou do pekel. Nejde ani nadávat na Apple, VW, LG, SONY a další resp. ne úplně, protože dokud se budou všichni smiřovat s tím, co dostáváme a brát to, platit to bez řečí, tak proč by se měli snažit? Ano, chápu, že "já jsem malý pán", nebo i když nás je 10tis, tak je to málo, ale nedělat nic je prostě špatné. Pak to vypadá, jak vypadá. A to není jenom v této oblasti. Koukněte se jiné tradiční produkty, které tady nezřídka řešíme, jako jsou TV, audio technika a podobně. To mám někdy pocit, že jsem se vrátil o 25let nazpátek. A i to by nevadilo, kdyby to alespoň fungovalo, ale ono to vypadá jako z minulého století, ale "funguje" to jako novinka, tedy nefunguje. To je jako "je to delší cesta, zato horší". Jenomže dnes už čím dál míň lidi chce přemýšlet, dávat najevo nespokojenost a podobně. Je to moc práce, zabere to čas, někdy peníze. Nechají to radši na jiné. Ti jiní ale taky. Uff, škoda to řešit, nechám to na vás :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 18:49

Anndy píše:Problém je aj v Apple, čo (ne)dovolí. Nemám skúsensoti so všetkými CarPlay implementáciami v autách, ale čo som pár videl - tak mi nejde do hlavy prečo SMS mi nemôže ukázať. Iba prečítať.
Nikto o to nestojí. (Chápem priblblé alibistické dôvody) ale bežne automobilky dovolia vo svojich systémoch ukazovať SMS/maily z mobilu. A nie je to problém.
Rovnalo prečo keď chcem inú navigáciu ako Apple mapy - nemôžem ju cez CP mať.
Vlastne CP je dnes nepoužiteľné. Najmä ak má auto vlastne systémy na prepojenie s mobilom spravené dobre.
Ale to je přesně ono, nejde to implentovat extra lépe, nebo hůře, protože Apple to má pod kontrolou, CarPlay není nic extra zvlášní, protože vše to řídí Apple a těch pár funkčností, co je na výrobci HW v autě neudělá zásadně jiný uživatelský zážitek. Což je na jedné straně dobře, protože to funguje všude +- stejně, na straně druhé, pokud je ten základ špatně (a CarPlay je špatně pomalu komplet), tak by větší možnosti pro výrobce HW dávali šanci, že někde to bude o dost lepší. Ale mám za to, že teď to tak být prostě nemůže.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 18:59

rony píše:no, moj sen je nemat v aute, co mam teraz. krabicku, ktora sa pre autoradio tvari ako cd changer a ma v sebe sd kartu.
smutne je, ze to tam mam viac nez desat rokov a vyzera to akoby som to s kludom mohol vopchat aj do dalsieho auta.

pritom moj sen je sadnut do auta, nijako nebastrngovat s mobilom (lebo ho mam kdesi v taske). ono sa to prepoji.

a ano, nechapem preco nie su v autach uplny standard docky na mobil, z mojho pohladu ide len o policku kam ho strcim a tam sa bude trebars nabijat, pozerat nan nechcem, to cakam od obrazovky v aute.

ano, ja som ten, co zvazuje povedat, ze chcem v aute multimedialnu podporu pre iphone. CarPlay :) viem vsak, ze to je hlupo spravene - napr. bezdrotove pripojenie nie je standard.

podla mojho je cas aby automobilky pomaly pustali kontrakty s tradicnymi dodavatelmi autoradii, ktori akosi tazko opustaju notoricke zostavy (radio a cd). uz to chce, aby to vedelo trosku viac. asi sa to pomaly blizi...
To máš ale proto, že sis vybral špatně krabičku :-) Máš počítám něco jak x-car link, nebo jak to bylo, 6 adresářů po 99 souborech:-) Já mám teď 2 rádia, jedno nové testuju a starší jsem měl v kombinaci s originál MDI od VW, které přidalo plnou funkčnost na práci s MP3 do rádia, co je neumí. Já si to dokonce udělal tak, že jsem rodělal rádio, rozdělal jsem i MDI a narval jsem ho do rádia, aby to byla jedna krabice :-)

Bezdrátové připojení je "fajn", ale nepraktické, resp. to nemusí být k dobru. Proč? Protože pokud bude iPhone zdrojem všeho, tedy bude hrát, navigovat, ...., tak baterie jde rychle do ... takže musíš nabíjet. To jde samozřejmě dnes u některých i bezdrátově, ale musíš ho stejně někam uložit. A pak už je jedno, jestli to dám do docku, kde na telefon čeká konektor, který nabije, přenese audio, grafiku, nebo je tam cívka, i tak je potřeba držáku.

Jinak ano, taky mám podobnou představu, např. při cestách do/z práce, které jsou tam na max 2h denně by se mi líbilo, neřešit, kde je telefon. Ale iPhone sám o sobě má tolik vad, že toto bych jako reálné neviděl dlouho. Už jenom taková maličkost, kterou člověk zažívá, ač nepoužívá CarPlay. Poslouchám hudbu do sluchátek (nebo CarPlay) z aplikace na to určené. Odpojím sluchátka, nebo auto, pauza. Připojím, play. Super, krása. Jenomže, pokud mezi odpojením/připojením pustím třeba video z YT, nebo cokoliv jiné a toto zůstane jako poslední, tak smolík. Přijdu do auta, nebo zapnu sluchátka a musím ručně pouštět aplikaci a dávat play. A jelikož to je jednou tak, jednou tak, tak uživatel nemá jistotu, co se stane, když připojí auto, nebo sluchátka. Dnes mi jedna jízda připomenula díly z TopGear, kde snad v jednom BMW nadsazeně demonstrovali, kolik času a jak komplikovaně se dostanou ke zvýšení výkonu ze 400k na 500k. A abych před každou jízdou řešil, co se stane, po připojení, proč nejde hudba, nebo proč toto, tamto a podobné, to radši zpátky na stromy s tím, že budu vědět, že po zapnutí rádia se vždy pustí hudba tam, kde jsem skončil.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Anndy » 31 bře 2018 19:04

A stačilo by tak málo pritom aby to bolo skvelé.

Jedin, čo tuším záleží od výrobcu auta je to, že či implementujú CP bezdrôtovo alebo s káblom.

Ako ja dnes reálne by som CP využil jedine pre Waze. Pustiť si ho na veľkom displayi auta.

Možno ešte keby CP bolo čo zač, tak by som využil dobrý ovládací systém auta na ovládanie mobilu. Napr nadiktovanie SMS, prehrabávanie sa podcastami, či Apple music.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Honza.Mac » 31 bře 2018 19:25

Čím víc je/má být/ auto chytřejší, tím víc vrásek mi to přidělává ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 31 bře 2018 19:28

Ámen :-) Kamarád (ač účelově) tvrdí, že nechce nové auto, protože tam je více elektriky a ta se kazí. Z části je to i pravda, ale už bych asi nechtěl v autě švihadla :-)

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od Anndy » 31 bře 2018 19:46

Honza.Mac píše:Čím víc je/má být/ auto chytřejší, tím víc vrásek mi to přidělává ...
Tak keď auto vie ovládať cez svoj HW môj telefón - nie je moc chytrejšie ako auto ktoré to nevie :-)

V zásade ale áno. Čím viac vecí, tým viac sa môže pokaziť. Ale to je vývoj.

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od haluska » 05 čer 2018 14:04

Ahoj, mám iPhone 6S přápojený na BT v A7 rok 2015 a v menu telefonu mi chybí položka carplay. Máte někdo nápad co s tím?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 05 čer 2018 14:08

Jinak nové iOS12 bude podporovat navigace 3tích stran, minimálně Waze a Google maps.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od SharkeeCZ » 05 čer 2018 15:58

Ale pořád to bude na drátu jak ve 20 století
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od swenak » 05 čer 2018 16:07

Lepší drát k iPhono, než drátem do oka :-)

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od haluska » 05 čer 2018 17:15

Mě se v menu položka Carplay neobjeví, ani když jsem na drátu

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple CarPlay

Příspěvek od rony » 05 čer 2018 17:19

mal by si myslim aj zapnut siri
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět