imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Steel
Příspěvky: 71
Registrován: 14 črc 2012 22:03

imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Steel » 30 pro 2014 15:34

Zdravím, zhruba pred týdnem jsem si poridil iphona 5s a začal jsem využívat imessage na mém MacBooku pro . Vše fungovalo bez problému psal jsem zpravy z macbooku a prijmal az do dneska. Proste z niceho nic nemuzu napsat z macbooku zpravu ani to neprijma zpravy. Zkoušel jsem v iphonu se odhlásit ze zprav a znovu aktivovat ucet to same v facetimu ale stále nic. restart také nepomohl.V nastavení imessage na macbooku vypadá vše v pohodě ucet je aktivovaný a moje číslo a email tam je. Nevíte kde by mohl byt problem? MacBook i Iphone jsou pripojeny na stejné wifi síti . Zpráva na imessage někomu mi napsat jde ale prostě klasické SMS ne :(

Děkuji za rady
MacBook Pro 13" Late 2011
iPhone 6 16GB Silver

Jaku6
Příspěvky: 14
Registrován: 06 srp 2012 17:13

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Jaku6 » 30 pro 2014 16:57

Mi to taky přestalo fungovat - 26.12. mi přestaly přicházet na iPhone iMessages (modré) a když jsem telefon odhlásil z iCloudu a následně přihlásil, tak to už jde, ale na spárovaných počítačích (MacBook Air a iMac) nechodí SMS (zelené). Nepomohly restarty odhlášení a nové přihlášení do iCloudu, smazání a znovu přidání účtů... nic. Má někdo podobnou zkušenost?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Hajnejch » 30 pro 2014 22:11

Je potřeba se odhlásit z obou zařízení jak z Macu tak z telefonu nebo iPadu. Mělo by být i jedno stejné ID.

Jaku6
Příspěvky: 14
Registrován: 06 srp 2012 17:13

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Jaku6 » 30 pro 2014 22:52

To jsem udělal. Odhlásil jsem se všude a pak se znova přihlásil (samozřejmě se stejným Apple ID) a stejně to nepomohlo. Celou dobu (od uvedení Yosemite a iOS 8) mi to fungovalo a najednou nic.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Hajnejch » 31 pro 2014 07:41

A vydíte v nastaveni FaceTime na mobilu přepínač mobilní hovory na iPhonu? Mě to minulý týden
taky nešlo zobrazit tak jsem se všude odhlásil a restartoval obě zařízeni a pak se tlačítko objevilo.

Jaku6
Příspěvky: 14
Registrován: 06 srp 2012 17:13

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Jaku6 » 01 led 2015 17:34

jo to vidím, ale podle mne je problém jinde iMessage, Face Time i volání z MacBooku přes připojený iPhone mi funguje - to co mi nejde je přijímání a posílání klasických SMS z počítače.

Mr.B
Příspěvky: 6
Registrován: 06 pro 2014 10:52

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Mr.B » 01 led 2015 18:27

Není mi zcela jasné, jestli jsi se pouze odhlásil a přihlásil do iCloudu, nebo jestli jsi odhlásil a přihlásil v iPhonu i Macbook. Pokud ne zkontroluj, jestli je vůbec v iPhonu Macbook pro předávání zpráv povolen (nastavení/zprávy/přeposílání textových zpráv) popřípadě zkus zapnout a vypnout toto nastavení.

Jaku6
Příspěvky: 14
Registrován: 06 srp 2012 17:13

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Jaku6 » 01 led 2015 23:06

Díky, vypnul jsem to a zase zapnul a už to jde.

Steel
Příspěvky: 71
Registrován: 14 črc 2012 22:03

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Steel » 02 led 2015 12:22

Nápodobně vše jsem vypl na macu i iphonu, znova se prihlasil a uz to jde :)
MacBook Pro 13" Late 2011
iPhone 6 16GB Silver

swindle
Příspěvky: 205
Registrován: 09 zář 2012 09:31

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od swindle » 27 zář 2015 09:14

Oživuji toto téma.

Nic nahoře uvedeno mi nepomohlo. Preposilani zprav a telefonovani z macu slo v pohode nez sem udelal restore telefonu predevcirem.

Zkusil sem se na obou zarizenich odhlasit z icloudu atd vypnout zapnout imessage ale nic.

Jediný co mě napadá co se mi jeví podezřele je že když v nastavení zpráv na Iphone najedu na "odesílání a příjem" tak tam mám jak telefoní číslo a email co pouzivam na imessage nicméně ten email je normálně černým písmem zatímco telefon šedivým - momentálně jsem v zahraničí a datový tarif mám zaplacený..

ip6, macbook ret.2015

poradí někdo?
díky

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od Hajnejch » 27 zář 2015 13:11

iCloud s tím nemá nic společného, je třeba se odhlásit z Macu i z telefonu v nastavení iMessage. Ukončit aplikace jak na Macu tak v telefonu a restartovat obě zařízení pak zapnout Na Macu a poté na telefonu. Zkontrolujte si zda máte povolený datový roming pro zprávy.

mvaldo
Příspěvky: 40
Registrován: 22 dub 2015 13:57

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od mvaldo » 27 zář 2015 14:08

mne bolo zamietnute tel. c., ktore som pouzival od cias iPhone 4. z nicoho noc mi vyskocila hlaska, aktivacna SMS pre iMessage a Face Time moze byt spoplatnena Vasim operatorom, a takto sa to stalo samo od seba 17x! Telekom SMS odoslal, apple nepreposlal! operator preveruje co sa stalo ...

swindle
Příspěvky: 205
Registrován: 09 zář 2012 09:31

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od swindle » 28 zář 2015 13:59

nakonec po nespocetne pokusu a odhlasovani prihlasovani mi to ten kod vyhodilo a vse zase funguje tak jak má...sileny jak si clovek na neco zvykne a pak mu to nefunguje jak ho to se*e... :)

mvaldo
Příspěvky: 40
Registrován: 22 dub 2015 13:57

Re: imessage přestali fungovat mezi iOS a Mac OS

Příspěvek od mvaldo » 30 zář 2015 19:14

iOS 9.0.2 a hlavne, ze problem bol u mojho operatora!
"Riešenie problému, ktorý u niektorých užívateľov zabraňoval aktivácii iMessage"!
Obrázek

Odpovědět