Protokol hovorů na dvou iPhonech

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Crasule
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2013 14:50

Protokol hovorů na dvou iPhonech

Příspěvek od Crasule » 22 lis 2015 19:25

Prosím o radu. Před několika dny jsem zjistila, že se mi objevuje protokol hovorů i na iPhone, z kterého žádné hovory nebyly uskutečneny.
Mám iPhone 6 a iPhone 6s, dvě různá telefonní čísla, na obou iphonech stejné Apple ID. Facetime vypnutý na obou. Ovšem přijaté hovory nebo zmeškané hovory se mi zobrazují i na druhém přístroji. Nevím si s tím vůbec rady. Navíc se mi podezřele rychle začínají oba iphony vybíjet. Např. -50% z baterie za den, když iphon je minimalně používán. Vlastně jen leží na stole. Druhý -5% za hodinu po plném nabití, vůbec s ním nic nebylo děláno, taky jen ležel.

Prosím o jakýkoliv tip co s tím.

Děkuji všem.

Uživatelský avatar
Brozik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2014 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Protokol hovorů na dvou iPhonech

Příspěvek od Brozik » 23 lis 2015 18:02

Také mi to dělá a je zcela běžné u zařízení s iOS 9. Může za to funkce Handoff, tedy když jsou zařízení se stejným Apple ID na stejné Wi-Fi síti, tak se vše zobrazuje všude. Můj příklad: Mám dva iPady, Apple Watch a dva iPhony (Plusko a 5S), když mi někdo volá všechno mi zvoní :-) tedy pět zařízení a já si mohu vybrat kde ten hovor vezmu a je jedno, zda dotyčný volá na služební číslo nebo na soukromé...pro mě to je zatím výhoda, samozřejmě to funguje jen doma nebo zkrátka na stejné wi-fi síti
Zakladatel a šéfredaktor iPure.cz. Apple Trainer v iLumio.cz

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Protokol hovorů na dvou iPhonech

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 lis 2015 18:24

Takže vypnout Handoff na nepouzivanem iPhonu a je to. Ještě zakázat hovory na ostatních zařízeních v nastavení Telefon.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Crasule
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2013 14:50

Re: Protokol hovorů na dvou iPhonech

Příspěvek od Crasule » 23 lis 2015 19:27

Pozor, nemluvím o zvonění. Protokol se zobrazoval i když druhý iphone nezvonil. Handoff jsem měla vždy vypnutý. Nicméně "asi" jsem na to přišla. Vypla jsem icloud drive (synchronizuji jen app 1password) a protokol se zatím nezobrazuje. Tak nevím jestli to mohlo být tímto. Vybíjení baterie zatím také vyřešeno, udělala jsem přes itunes restore a obnovila iphon ze zálohy.

Ale i tak děkuji všem za zájem a pomoc.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Protokol hovorů na dvou iPhonech

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 lis 2015 20:42

To je to co jsem psal, stačí vypnout v Nastaveni>Telefon>Hovory na ostatních zařízeních, to je to co jede přes společnou WiFi a iCloud.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět