Prechod z BB10 na iOS

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Nugged
Příspěvky: 42
Registrován: 06 črc 2014 20:34

Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od Nugged » 09 led 2016 19:46

Pekny deň Vám prajem, neviem či sledujete situaciu aj kolo BB, ale ako ste si všimli vydali prvy telefon s androidom a podľa všetkeho sa chcu tymto smerom aj uberať, no a tymto pomaly ukončia pracu na zdokonalovaní BB10 os. Takže rozmyšlam nad prechodom na iOS , lebo iny OS ma tak neoslovil ako prave tento. Iphone som už mal, a znovu uvazujem o Iphone 5s. len potreboval by som si pár veci objasniť tak dufam, že budete vedieť odpovede na moje otazky, dopredu dakujem.

- prechadzam s Blackberry passport, a chcem sa opytať či je nieaka aplikacia ktora mi prenesie aspon vačšinu uddajov z BB na iphone?
- čo sa tyka veľkosti pamate na iphone, ta je celkom mala a rozmyšlam nad 16 alebo 32 gb. 16 gb bude pre mna urcite malo, pretože u mna telefon nahradza aj fotoaparat a MP3 prehravač, a veľkosť mojich playlistov dokopy dava niečo ookolo 16gb tak to bude malo, lenže vraj je nieaka nova aplikacia alebo niečťo mi kolega spominal, že Itunes match spolu s niečim vam nahra pesničky do mobilu bez toho aby zaberali miesto . tym padom ušeetrim kopec miesta napr na fotky a aplikacie. lenže nepreplatim tu funkciu? ked si to vezmem že na mesiac 6euro + 20 eur rok itunes match tak to je skoro 100eur, a tie ked doplatím pri kupe mam 32gb iphone a nemusím to riešiť.
- je nieaka možnosť ako downgradovať OS? čo mi kolegovia vraveli a čo čítam, tak ľudia su nespokojny s posledným počínanim applu pri os, tak som uvažoval či by nebolo možne nahrať iso 8 naspať alebo 7 ? ale asi skôr tu osmičku ta ma handoff a continuity čo sa da dobre využiť s mojím macom, len pravdu povediac, vtedy ked to vyšlo som to asi ani raz nevyužil, tak neviem či teraz sa to nieako zmenilo, že to človek už može využiť plnohodnotne a rychlo, bez toho aby ked sa zamysli, že či to nepojde rychlejšie tak ,lže vezmem telefon do ruky a urobim to cez telefon, a keď to urobí, tak nakoniec to bude rychlejšie ?

viac neviem čo by som sa spytal, možno je viac otazok, ale na tie už viem odpoveď že to lepšie ako na bblackberry nebude, tak to nemusím vyťahovať.
Takže dopredu vam dakujem
Iphone 5 16GB
Macbook Pro Retina 13 paľcov 256GB SSD
Lifeprooff fre Iphone 5/5S
Xiaomi PowerBank 10000MAH
Adata extern hard disk Silver
Proste Mac stlye :D

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od mberdych » 09 led 2016 20:31

1) jake udaje, kde jsou ulozeny. Kalendar na google, outlook.com ci exchange se samozrejme spolecne s kontakty prenese. Pokud je to jen v telefonu tak pak pres bb link a itunes.

2) 32gb jsou pouze iPhone 5/5s/5c. Sestky uz jen 16/64/128. Nova aplikace je sluzba iTunes match (vase vlastni hudba na serverech applu) s apple music (vsechna hudba za mesicni poplatek, ala spotify)

3) downgrade os je mozny jen chvili (oficialne), ale neni k tomu duvod

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od rony » 09 led 2016 20:58

2) napriek roznym predstavam by som odporucal 32GB verziu.

3) napriek roznym predstavam by som im az tak neveril, iOS9 je viac podareny (aj na 5S) ako predosle dve generacie).


"Itunes match spolu s niečim vam nahra pesničky do mobilu bez toho aby zaberali miesto" - tato veta nedava vobec ziadny zmysel.

Ako moze nieco byt nahrate do mobilu a zaroven nezaberat miesto?

iTunes Match je len to, ze sice vidite nazvy pesniciek, ktore v telefone nie su (ale su vo vasom iCloud ucte) ale ked ich chcete prehrat, STIAHNU sa. tj. co setrite na mieste, nesetrite na datovom spojeni. Samozrejme potom si to telefon riadi tym, ze nakoniec v telefone nejake pesnicky su priamo, nejake nie. Neviem, ci treba nejako podrobne popisovat princip podobnych cloud systemov. Je to nakoniec identicke ako Spotify a mnohe dalsie. Miesto teda defakto sa nejako zvlast nesetri. Len je komfortnejsi pristup k objemnym datam.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Nugged
Příspěvky: 42
Registrován: 06 črc 2014 20:34

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od Nugged » 10 led 2016 00:45

aha čiže to takymto sposobom asi nevyriešim cez itunes music. škoda, lebo mam ponuky na 16 gb iphony nepouživane za dobru cenu. tak potom no budem musieť kupiť ten 32gb iphone. Dakujem za rady :)
neviem či sa mi to oplatí ten itunes match pri 1gb datovom baličku, ktory milen taktak vydrži na mesiac ked prezeram internet a posielam maily.
Iphone 5 16GB
Macbook Pro Retina 13 paľcov 256GB SSD
Lifeprooff fre Iphone 5/5S
Xiaomi PowerBank 10000MAH
Adata extern hard disk Silver
Proste Mac stlye :D

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od mberdych » 10 led 2016 08:06

Oplati se, protoze match take umoznuje offline ulozeni jen vybranych songu a muzete si to ulozit dopredu pres wifi a pozdeji je z telefonu smazat.

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od PatkaJR » 10 led 2016 09:25

A co používat Spotify? Podle mě je o něco lepší než Applu Music. A taky pár stovek ročně ušetříte, než když budete použivat AM a iTunes Match.
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od rony » 10 led 2016 10:04

nech pekne vsetci nadsenci cloud muziky povedia, kolko gb ma teraz ich cache hudby za podmienky, ze pesnicky zakazali stahovat cez mobilne data resp. kolko ich tam maju ak setria miestom :) proste znova: ak chcem pocuvat hidbu, ta pesnicka v telefone musi byt ak zaroven chcem setrit datovy pausal :) cize nejaky ten gigabajt ci viac to v telefone predsa len obsadi. vyhodou cloud muziky nie je, ze uplne vynulujem miesto. ta vyhoda je v komfortnejsej dostupnosti celej mojej hudobnej kniznice, vidim katalog hidby a ak sa rozhodnem, cokolvek si vyberiem pocuvat, tak si to mobil stiahne a mozem pocuvat. ano, bud setrim miesto a minam data, alebo nejake miesto to predsa len zabera. k nakladom by som pripocital aj pausal za cloud.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Prechod z BB10 na iOS

Příspěvek od Hajnejch » 10 led 2016 10:53

Pak to končí tak že složka jiné je 32 GB a lidičkové se zlobí že to je moc a proč to tam mají a jak se toho zbavit. Souvislosti si málokdo uvědomuje.

Odpovědět