iOS 10.2 - problém s podpisem

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

iOS 10.2 - problém s podpisem

Příspěvek od Classic » 19 pro 2016 06:24

Od minulého týdne mi na iPhone 7+ a iPadu Pro nejde elektronicky podepisovat odchozí pošta v nativní mail aplikaci. Zaručený elektronický podpis je od zákonné autority PostSignum. Instalace viz. screeny je OK, používám to asi 3 roky bez problémů. Minulý víkend před aktualizací vše fungovalo. Nyní na obou přístrojích ne. Podotýkám, že na starém iPadu 2 bez 10.2 to funguje stále a na stolních počítačích se stejným certifikátem také.
Jak jsou na tom ostatní, co třeba mají certifikát od jiné autority? Už mi Apple docela s€r€. To mají pořád keců, jak nahradíme laptopy iPady a že je vše pro profesionály... Hlavně že máme přiteplené smajlíky. Toto je zrovna funkce, kterou já potřebuji, protože komunikuji s mail-podatelnou justice i státní správy!
mail_sign.jpg
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Uživatelský avatar
Tomsoft
Příspěvky: 58
Registrován: 21 pro 2015 20:18
Bydliště: Karviná

Re: iOS 10.2 - problém s podpisem

Příspěvek od Tomsoft » 19 pro 2016 09:50

Myslím, že musíš mít taky nainstalovaný ten kořenový CA certifikát. Nedávno jsem řešil to stejné v nativní app na iOS.
Nainstaloval jsem PostSignum Root QCA 2 a bylo vyřešeno.
Přílohy
xnaw4.jpg

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: iOS 10.2 - problém s podpisem

Příspěvek od Classic » 19 pro 2016 10:18

Díky moc, pomohlo. Přidal jsem ho viz. příloha. Dříve to ale opravdu bez něj fungovalo v iOS, resp. stačilo tento certifikát v Cloudové klíčence mít označen jako důvěryhodný z macOS.
Přílohy
cert.jpg
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Odpovědět