Ako vymazať dáta Homekitu

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
ati33
Příspěvky: 3
Registrován: 20 lis 2012 10:15

Ako vymazať dáta Homekitu

Příspěvek od ati33 » 01 dub 2018 15:13

Po resetovaní iPhonu 8 sa mi stala taká vec. Chcel som si nastaviť nanovo aplikáciu Domácnosť. To sa aj podarilo. Po nastavení všetkých častí som si chcel pomocou Apple TV 4 nastaviť centrum domácnosti. Všade je napísané, že keď je všetko v poriadku Apple TV sa nastaví automaticky ako centrum domácnosti. To sa však nestalo. Tak som párkrát prešiel postupy napísané na Apple stránkach avšak úspech sa nedostavil. Tak som dal odstrániť domácnosť a napadlo ma nastaviť všetko cez druhý iPhone v rodine. Pomocou iPhone SE sme všetko nastavili, po prihlásení sa na Apple TV pomocou správnej Apple ID sa Apple TV 4 stala centrom domácnosti. Odoslali sme pozvánku na iPhone 7 aby aj ďalší člen rodiny vedel ovládať domácnosť a všetko bolo v poriadku.

Keď sme ale poslali pozvánku na môj iPhone 8, pozvánka nedorazila. Skúšali sme to viackrát, avšak výsledok bol rovnaký. Keď som chcel zmazať aplikáciu domácnosť z mobilu iPhone mi vypísal: Vymazať “Domácnosť”? - Vymazaním tejto apky nevymažete svoje dáta HomeKitu. Takže mám pocit, že si iPhone 8 niečo zapamätal a preto nešlo nastaviť centrum domácnosti a preto mi nechodia ani pozvánky z iPhone SE. Mohol by som zmazať celý mobil, ale keď ho obnovím zo zálohy, pravdepodobne sa obnovia aj dáta HomeKitu a situácia bude rovnaká.

Vie mi niekto poradiť?
Dá sa zmazať dáta Homekitu z mobilu, prípadne z iCloudu?
Hladal som na iCloude dáta HomeKitu avšak som ich tam nenašiel. Niektoré aplikácie tam totiž dáta majú a dajú sa zmazať, HomeKit však nie.

Za pomoc vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Ako vymazať dáta Homekitu

Příspěvek od Hajnejch » 02 dub 2018 10:40

A proč mažete celou aplikaci a ne jen ty data které jste tam zadal? Aplikace Applu se nemůžou tak jak ostatní, jen se pro vás zneviditelní, ale systém je vidí. Druhá možnost nejde telefon smazat a obnovit ho s toho sedmičkového nebo SE čka

ati33
Příspěvky: 3
Registrován: 20 lis 2012 10:15

Re: Ako vymazať dáta Homekitu

Příspěvek od ati33 » 02 dub 2018 17:17

Najprv som zmazal dáta z aplikácie. Domácnosť - šípka vľavo hore - odstrániť domácnosť. Lenže to nepomohlo. Potom som chcel zmazať aplikáciu či sa s tým niečo neodtráni navyše. Dokonca som našiel aj to čo som hľadal Nastavenia - všeobecné - Úložisko (iPhone) - Domácnosť - Vymazať apku - Týmto vymažete apku a všetky jej súvisiace dáta z tohto zariadenia iPhone. Aj som to urobil ale ani toto nepomohlo. Odoslaná pozvánka nedorazí. Takže domácnosť ovládať neviem. Ten iPhone 7 a SE nie sú moje zariadenia, je na nich iný Apple účet.

Inak v tej aplikácii nemám žiadne dáta, ukazuje 0 kB, takže chyba bude niekde inde.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vymazať dáta Homekitu

Příspěvek od rony » 03 dub 2018 15:42

Popis svoje zariadenia, nejako v tomto style

aTV4 - appleid c.1
iPhone X - appleid c.2
iphone 4 - appleid c.1

takisto popis, ci mas vsetky zariadenia v tej istej domacej sieti (napriklad dost blbo budeme hladat problem ak nevyuzivas domacu wifi na niektorom zo zariadeni, a to je len JEDEN z mnohych veci, ktore by si mohol napisat ako to je).

Mimochodom, v Home aplikacii je nutnost ludi, co maju ine Apple ID (a dajme tomu nie su previazani cez clenov domacnosti) pripozvat. Idealne by vsak bolo aby si Homekit rozbiehal so zariadenia, ktore ma to iste appleid ako tvoja appletv. Dost ti to ulahci.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

harryjon
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě 2018 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vymazať dáta Homekitu

Příspěvek od harryjon » 05 kvě 2018 14:39

I share my HomeKit config over iCloud to two devices: an iPhone and an iPad. At some point, through adding and changing some devices, I wound up with a corruption on the iPad alone. A Lutron SmartBridge and all of its devices are fully reachable on my iPhone. On my iPad, the bridge and all devices are "not reachable." I cannot delete the bridge from the iPad as it comes right back. If I delete it on my iPhone, it remains on the iPad. I know I could resolve this if I reset the HomeKit configuration in the privacy settings. However, this would reset the config on my iPhone as well. I don't want to do that because I have over 100 devices, and it would be a nightmare to setup again. Here's a video showing some of them: https://youtu.be/-2kc6M1fJPE Having to reset the entire HomeKit configuration due to these minor problems is going to become unfeasible for users the more devices they have. (One should not have to blow up the entire thing every time there's a problem, but I disgress). This problem survived restoring from a backup what I got my new iPad pro instead of the iPad air too I had before. suppose I could do a clean restore on my iPad. But that, too, is more than I want to do. Does anyone know precisely where in the filesystem this HomeKit data is stored? One can sometimes manipulate data in their iTunes backups using a tool like iBackupBot: http://9to5mac.com/2016/04/09/how-to-ba ... s-install/ I'm wondering if I could back up my iPad, delete the folder containing the HomeKit configuration from just the iPad, then restore that back up. At that point maybe it would repopulate the correct data.
Buy Ladies Linen Suits Online: Grab Latest Designer Linen Suits collection 2020 at affordable price.

Odpovědět