iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Buladog
Příspěvky: 9
Registrován: 05 pro 2018 17:56

iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Příspěvek od Buladog » 13 pro 2018 18:47

Zdravím místní komunitu,
Prosím o radu popřípadě objasnění jak to vlastně funguje.
Přešel jsem teď s android na iOS a vzal jsem jsi konkrétně iPhone 7 128gb protože s android jsem měl zkušenost ze 32Gb je prostě málo.

Dnes jsem potřeboval do telefon nakopírovat nějaké pracovní dokumenty PDF, různé textové soubory a popřípadě využít tel. Jako vysokokapacitní úložiště no nemůžu přijít na to jak ty soubory tam mám dostat, mám je uloženy v google cloud ale potřebuji je mít k dispozici i bez internetu.

Omlouvám se za začátečnícky dotaz a budu rad za trpělivost a pomov android byl klasicky správce souboru a mohl jsem stahovat kopírovat přenášet soubory vytvářet složky atd. Tady nic takové není ?

Předem díky za odpověď.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Příspěvek od czhook » 13 pro 2018 19:46

Zdravím, za sebe doporučuju appku Documents - https://itunes.apple.com/us/app/documen ... 01807?mt=8 - je to správce souborů, přehrávač atd atd

Umí "všechno" :-)
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Příspěvek od Mironet » 13 pro 2018 20:33

iPhone není dělaný primárně k tomu, aby se používal jako vysokokapacitní úložiště = nefunguje jako flashdisk, nelze připojit kabelem k počítači, přenést data, zobrazit je v telefonu a na jiném počítači zase přetáhnout jinam.

Paměť iPhonu je funkčně velmi úzce propojena s iCloudem. Nativní průzkumník v iOS se jmenuje Soubory. Jde přes něj prohlížet věci v iPhonu a hlavně v iCloudu. Umí ukládat offline, ale pouze tak, že daný soubor ručně otevřete. Pak se stáhne a zůstane dostupný i offline (pokud telefonu nezačne docházet místo, a pak začne automaticky mazat stažené věci).

Ve Vaší situaci je zřejmě nejjednoduší zůstat u toho co používáte (Google Disk), který přímo v appce umožňuje stáhnout soubory offline (bohužel nikoliv celé složky).

Buladog
Příspěvky: 9
Registrován: 05 pro 2018 17:56

Re: iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Příspěvek od Buladog » 13 pro 2018 21:52

To je dosti nešťastné :( on-line cloud využiji tak max na menší soubory, někdy mám různé instalační softy a média a ty mají i přes xxGb .
Díky za tip pro aplikaci Documents , synchronizace s cloud a následné stažení do telefonu je super.
Naposledy upravil(a) Buladog dne 14 pro 2018 10:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Příspěvek od Mironet » 14 pro 2018 06:27

Děláte častou chybu: přenášíte si návyky z jednoho OS na jiný, aniž jste si (zřejmě) předem zjistil, jak nový systém funguje. Vždy se najde nějaká cesta jak to udělat, ale všechna jednoduchost a funkčnost bude ta tam. Proč nezůstat u Androidu, když jste zvyklý na tamní systém práce se soubory?

Alternativy jsou a jsou tu už vypsané: Appky třetí strany (Documents), cloudy (Google Disk), nebo si prostě na přenos velkých dat koupit flashku.

V původním příspěvku píšete o PDF a textových souborech. S těmi by přes cloud nebyl problém. Jaké velké soubory byste chtěl mít v telefonu a pracovat na něm s nimi?

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iPhone 7 správce souboru, vysokokapacitní úložiště

Příspěvek od SharkeeCZ » 14 pro 2018 07:12

Buladog píše:
13 pro 2018 18:47
mám je uloženy v google cloud ale potřebuji je mít k dispozici i bez internetu.
/quote]

Je to úplně snadné, stačí si na iPhone instalovat appku Google Drive a uložit soubory do offline, stejně jako na Android telefonu
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět