iPados a chyby

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
radosto
Příspěvky: 41
Registrován: 30 črc 2012 22:25

iPados a chyby

Příspěvek od radosto » 02 lis 2019 16:16

Zdravím,

aktualizoval jsem na iPados. Funkce super, ale objevuje se pár problémů nebo nedejbože nepříjemných funkcí.


1. Padání Safari. v iOS 11 a 12 vše fungovalo na 100 %, teď se najednou Safari občas zblázní a padá. Nejde třeba načíst Facebook. Je nutno zavřít panely, vypnout Safari, občas restartovat iPad. Máte to tak taky?

2. Obnovování panelů či aplikací.

Příklad a) Pracuji ve více panelech. Píšu do formuláře, do toho přepínám pro informace do vedlejších panelů, když tu najednou, rozepsaný text zmizí, protože se panel obnoví. Je to OK? Je to funkce? Proč?

Příklad b) Hledám něco v aplikaci Mapy.cz. Najdu místo o kterém si pak v další aplikaci něco zjistím nebo píšu. Pak se vrátím do Mapy.cz a najednou se výchozí zobrazení (tj. s místem mé polohy). To má být multitasking? Dělá vám to taky? Je to chyba? Je to funkce?


Díky za vaše postřehy.

PS. mám iPad 2018.
iPad 6 (2018), Macbook pro 2019, Macbook late 2008 (leží někde mezi skříní a křemíkovým nebem), iPod shuffle (po předplacení Spotify někde leží a čeká na lepší využití).

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: iPados a chyby

Příspěvek od czhook » 02 lis 2019 21:40

Ohledně verze 13.2 se množí stížnosti na příliš agresivní správu paměti a ukončování aplikací na pozadí. Dělá to i mně na iPadu Pro 11. Psal jsem tenhle komentář, přepnul na pár minut do aplikace Twitter a při návratu se okno s komentářem načetlo znovu, naštěstí komentář se nesmazal. :)
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPados a chyby

Příspěvek od Mironet » 03 lis 2019 09:37

1) Nepozoruju. Problém 2) a 3) je ten samý, jak už bylo psáno, jde o správu RAM. Snad bude opraveno.

A jen musím být rejpal: takto se slovo nedejbože nepoužívá. Použijeme ho když mluvíme o něčem, co nechceme, aby se stalo; ne, když mluvíme o něčem, co už se stalo. ;)

radosto
Příspěvky: 41
Registrován: 30 črc 2012 22:25

Re: iPados a chyby

Příspěvek od radosto » 03 lis 2019 12:02

Ok. Použil jsem to slovo, protože bych nerad zjistil, jak jsem zjistil, že to není chyba, ale funkce (správa paměti).
Tedy. Fakt jsem mluvil o možném budoucím negativním zjištění.

Jinak bod 1, mi zrovna smazal rozepsaný komentář na FB.
iPad 6 (2018), Macbook pro 2019, Macbook late 2008 (leží někde mezi skříní a křemíkovým nebem), iPod shuffle (po předplacení Spotify někde leží a čeká na lepší využití).

Odpovědět