iOS 13 + Zkratky = využití pro NFC tags

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, AdamVyborny, Macforum_Admin, hynecheck, pekros, pueblaa, Brozik

Odpovědět
Hnata

iOS 13 + Zkratky = využití pro NFC tags

Příspěvek od Hnata » 04 lis 2019 16:19

Zdravím ...
Možná jsem objevil Ameriku, ale teprve v pátek jsem si všimnul, že v iOS13 je pro iPhony od sedmičky nahoru zpřístupněno programování NFC tagů zkrz aplikaci Zkratky.
Funguje to velmi jednoduše a není k tomu nic víc potřeba než iPhone a NFC tag. Ve Zkratkách - záložka "automatizace" - nahoře "přidat" - "vytvořit osobní automatizaci" - a zde je druhé odspoda NFC. Dále si to naskenuje NFC tag a pak už jen stačí naprogramovat si spuštěnou zkratku při přiblížení k NFC tagu.
Je to úplně snadné a třeba pro mne mnohem využitelnější než spouštět zkratky z plochy nebo widgetu, protože stačí jen zvednout telefon, odemknout ho pomocí face ID a pak přiložit k NFC tagu. Pokud je zkratka spustitelná bez potvrzení uživatelem tak se hned spustí (např. sednu do auta a pomocí NFC tagu spustím zjištění nejlepší trasy domů pomocí Waze a následně spustím oblíbený playlist - bez jakéhokoliv mačkání čehokoliv). Jednoduše paráda.

Mironet

Re: iOS 13 + Zkratky = využití pro NFC tags

Příspěvek od Mironet » 04 lis 2019 17:32

To je super. Jak sleduju všechny novinky okolo Applu, tak tohle jsem taky nikde nezaregistroval, takže díky za info. Ještě s tím autem mě napadá automatické vytočení čísla pro otevření garážových vrat.

shotik

Re: iOS 13 + Zkratky = využití pro NFC tags

Příspěvek od shotik » 04 lis 2019 17:55

Nemuzu na xku najit to nfc nastaveni :(
iPhone X
iPad Mini 5
Apple Watch 4 Nike+ 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

Odpovědět