Aplikace na focení a třídění fotek

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
BIschop
Příspěvky: 17
Registrován: 27 čer 2013 19:16

Aplikace na focení a třídění fotek

Příspěvek od BIschop » 01 bře 2020 21:11

Zdravím pánové,
měl bych takový dotaz, který jsem zatim nedokázal vyřešit.

Často fotím v práci na telefon nebo iPad hromadu fotografií. Fotím stroje.

Problém je, že když nafotím několik typů strojů, tak pak často po delší době tápu, který byl co a kde.

Existuje nějaká aplikace na focení, která po vyfocení fotky zařádí fotografii do příslušné složky popřípadě přejmenuje?

Strašně by mi to usnadnilo práci.
Na trhu jsem na takovou aplikaci zatím nenarazil...

Děkuji mnohokrát za rady.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Aplikace na focení a třídění fotek

Příspěvek od ra3662 » 01 bře 2020 22:03

A sám pojmenovat, to není ono. Pak přesunout do daného alba které si taktéž pojmenuji podle potřeby?
Jak to má ta appka poznat wocogou?

BIschop
Příspěvky: 17
Registrován: 27 čer 2013 19:16

Re: Aplikace na focení a třídění fotek

Příspěvek od BIschop » 01 bře 2020 22:10

Fotky přejmenovat na iOS/iPadOS nemůžu...popřípadě ne jednoduše.
A fotit několik desítek fotek, označit je, přesunout do alba.....možná ano....ale přijde mi to zdlouhavé.

Moje idea byla, že si před-vytvořím složky/alba - zkopírováním např na iCloud z PC, kde jsem je vytvořil. Pokud jsem v albu mohl bych fotografovat a udělat několik fotek, které by byly v tom albu. Po té se přesunout do jiného alba a opakovat.

Ale asi nic takového existovat nebude....

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Aplikace na focení a třídění fotek

Příspěvek od MichalJ » 02 bře 2020 11:22

Ja asi nechapu o co jde. prijde mne ze presne tohle dela nativni aplikace Fotky - k fotce ulozi kdy a kde byla vyfocena, snadno si pak z toho muzu udelat ty alba a nejak si je pojmenovat.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Aplikace na focení a třídění fotek

Příspěvek od mberdych » 02 bře 2020 13:55

Souhlas, také nechápu. Navíc když jsem přihlášen s jedním účtem, sypou se tam fotky ze všech zařízení. Pokud chci import z klasického foťáku, udělám ho na iPadu a nahraje se mi tam také.

Odpovědět