Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Litosak
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2020 18:43

Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od Litosak » 04 dub 2020 22:49

Moje záloha iPadu na iCloudu zabírá celkem cca 15 GB. Je to nesmysl, zálohuji data z pár aplikací, předpokládal bych velikost kolem 2-3 GB max.
Zkoušel jsem zálohování vypnout a zálohu smazat. Na iCloudu se těch 15GB uvolnilo. Když zálohu znovu zapnu, tak se v Nastavení zálohy zobrazí předpokládaná velikost zálohy cca 2 GB. Pokud zálohování spustím a nechám doběhnout ( časově to trvá přiměřeně k objemu dat 2GB) tak mi záloha na iCloudu zabere opět těch 15 GB.
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Doufejme, že to Apple nedělá naschvál aby donutil uživatele zakoupit větší kapacitu iCloudu ;)
Díky! Aleš

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od ra3662 » 05 dub 2020 08:34

podívej se na graf viz otisk a zjistíš co ti zabírá místo.
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-04-05 v 9.32.56.jpg

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od rony » 05 dub 2020 09:47

ja by som zacal uvazovat, co mam za aplikacie, ci niektore nie su “cloud”, ci nepouzivate napr rozne prehravace hidby ci videa

uvediet priklad: Imfuse. akonahle si do ipadu nahram do Infuse filmy, je pochopitelne, ze budu sucastou zalohy.

takze ak ma u vas zabrany storage viac nez 15 gb, tak zaloha moze mat tento objem. Nelogicke by bolo ak by ste v ipade mali menej ako 15 gb.

od velkosti zalohy sa odpocitavaju data, ktore ma Apple v dosahu inde a cize urcite vsetky aplikacie - tie su v appstore a pri obnove zo zalohy sa app nenatahuje zo zalohy ale z appstore.

pravdepodobne do zaloh nepribera hudbu z Apple Music. ale moju vlastnu urcite do zaloh dava.

ak mate problem s platenim zalohovania do icloud, urobte najjednoduchsiu vec aku mozete: zalohujte na svoju techniku.

v pocitaci spustite iTunes, prepnite na zalohy pomocou itunes do svojho pocitaca.

moj ipad ma 100 giga zabranych a vysledna zaloha ma 5 giga. rozhodne nesplnam podmienky pre bezplatny icloud. ten radsej vyuzijem rozumnejsie (photostream, kontakty a dalsie veci ktore chcem aby sa prenasali), a mam naviac dalsie iphony takze s vdakou zalohujem do itunes.

ja sam zalohujem len takto, vyzaduje to odomna len jednoduchy ukon - obcas ipad prikablujem k pocitacu a necham to tam dve tri minuty.

je to jediny ustupok komfortu aky mate u icloud zalohe, o ktorej netusite kedy sa robi.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Litosak
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2020 18:43

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od Litosak » 05 dub 2020 21:17

Díky za odpovědi,
v nPlayeru mám cca 70 gb filmů ale zálohu dat z nPlayeru mám vypnutou. A ten datový objem tomu stejně neodpovídá.
Učinil jsem ještě tento pokus. Vypnul jsem zálohování do iCloudu. Smazal zálohu. V nastavení zálohování jsem vypnul zálohy úplně všech aplikací (v Nastavení- iCloud- Spravovat úložiště-Zálohy- iPad- Vyberte data k zálohování) . Velikost zálohy mi to vypočetlo na cca 300 MB. Spustil jsem zálohu a ejhle - opět měla 15 GB.
Někde na zahraničním foru jsem se dočetl, že problémem by mohla být data přenesená přes Airdrop. Že někde leží v nějaký cache. Je fakt, že jsem si filmy přes Airdrop do iPadu posílal a ten objem by tomu i odpovídal.

Mám ještě starší iPad mini, v podstatě tam jsou stejné aplikace a stejná data, tam je záloha kolem 2gb s nastaveným zálohováním dat ze všech aplikací.

Jde taky o to, že se tam těch 15 GB fyzicky po zapnutí zálohy nepřenáší ,to by trvalo o dooost déle, než cca 5-10 minut. Když předchozí zálohu smažu, tak by se měla veškerá data znovu zálohovat a tím pádem by to mělo trvat např. půl dne, než se tam těch 15 GB překlopí. Ale ono ne, čistá nová záloha se provede za 5 minut a má 15 GB :o
Aleš.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od SharkeeCZ » 06 dub 2020 13:20

a nemáte zapnuto zálohovat včetně dat aplikací, mohou to být někdy hodně velké součásti celé instalačky, obzvláště pokud je to appka mimo AppStore.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od Jirka_S » 06 dub 2020 13:54

@SharkeeCZ: přiznám se, že netuším, kde se tohle nastavuje. A to si myslím, že mám Nastavení projeté skrz na skrz. :D

Litosak
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2020 18:43

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od Litosak » 06 dub 2020 20:29

SharkeeCZ píše:
06 dub 2020 13:20
a nemáte zapnuto zálohovat včetně dat aplikací, mohou to být někdy hodně velké součásti celé instalačky, obzvláště pokud je to appka mimo AppStore.
Právě že jsem zkoušel všechny data aplikací pro zálohu vypnout a stejně jsem se dopracoval k 15GB.
Je to v NASTAVENÍ- ťuknout úplně nahoře na svůj Apple ID účet- ICLOUD - SPRAVOVAT ÚLOŽIŠTĚ - ZÁLOHY -ťuknout na název svého zařízení, např. Ales-iPad, VYBERTE DATA K ZÁLOHOVÁNÍ- zde jsem úplně vše odškrtnul.... no a po dokončení zálohy kupodivou opět 15 GB :D

Mám tam i zálohu iPhone, v ní zapnuté zálohování všech dat aplikací a záloha má 1,1 GB.
Jj, asi to bude nakažený tím koronasajrajtem :lol:

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od Jirka_S » 07 dub 2020 05:39

To vím, kde a co to je, já to chápal tak, že by někde měla být možnost zaškrtnout (a já to třeba roky přehlížel), zda chci zálohovat jen aplikaci, nebo i data v ní. Ale rozumíme si. :)

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od SharkeeCZ » 07 dub 2020 15:22

Přesně tak, mluvím nejen o zálohování dat, ale i samotné appky.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Litosak
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2020 18:43

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od Litosak » 08 dub 2020 10:29

To dle mého nejde, aplikace se nezálohují ale v případě obnovy dat ze zálohy se stáhnou z AppStore.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Záloha iPadu na iCloud je nepřiměřeně velká

Příspěvek od SharkeeCZ » 08 dub 2020 14:31

To není zcela pravda, záleží právě na nastavení toho zálohování, obvzláště přes iTunes, tam se právě iTunes na toto zeptá. Dříve tedy přes iTunes, dnes přes průzkumníka.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět