Zrušení automatického otvírání Wallet aplikace terminálem

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
remkren
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2022 11:39

Zrušení automatického otvírání Wallet aplikace terminálem

Příspěvek od remkren » 28 črc 2022 11:45

Ahojte, nevíte někdo prosím, jestli jde někde vypnout automatické otevírání peněženky (Wallet aplikace) přiblížením k terminálu? Potřeboval bych to otvírat ručně jen na dvojklik, protože mám v magsafe peněžence na zádech iPhonu přístupovou kartu do práce a vždycky se mi při odpípnutí otevření dveří fyzickou kartou zároveň otevře peněženka, protože se iphone fyzicky přiblíží k terminálu, který ale v tomto případě není platební a nechci aby se aplikace otvírala.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Zrušení automatického otvírání Wallet aplikace terminálem

Příspěvek od mberdych » 28 črc 2022 11:56

Vypnout v nastaveni express kartu nepomuze? Ani nevim, ze by mi to terminal oteviral.

remkren
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2022 11:39

Re: Zrušení automatického otvírání Wallet aplikace terminálem

Příspěvek od remkren » 28 črc 2022 12:08

To bohužel nepomůže. Nemám žádnou kartu ve Wallet nastavenou jako express a přesto se mi Wallet aplikace automaticky otvírá, když iPhone přiblížím ke čtečce.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Zrušení automatického otvírání Wallet aplikace terminálem

Příspěvek od mberdych » 28 črc 2022 12:13

Aha, to me nikdy nenapadlo ani zkusit.

Prvni odkaz na google, pomuze tento workaround?

Open the "Settings" app on your iPhone.
Locate the option "Face ID & Passcode".
Authenticate with your face ID or passcode. Scroll down to the section "Allow Access When Locked" and turn "wallet" to OFF.

Pak by wallet bez odemceni telefonu nemel fungovat.

remkren
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2022 11:39

Re: Zrušení automatického otvírání Wallet aplikace terminálem

Příspěvek od remkren » 28 črc 2022 12:28

Opět musím konstatovat, že toto nepomůže. Povolení přístupu při uzamčení má peněženka vypnuto.
Přiblížením ke čtečce se Wallet otevře a čeká na FaceId. Navíc jsem v iPhonu 12 nenašel žádné nastavení pro NFC.

Ještě jsem se u strýčka googla dočetl, že v iPhonu nelze NFC deaktivovat, ale to také není odpověď na můj dotaz. Já nechci NFC deaktivovat! Já chci jen aby NFC neotvíralo Wallet automaticky.

Odpovědět