přenos dat do Iphone

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Fofik
Příspěvky: 26
Registrován: 16 črc 2020 11:32

přenos dat do Iphone

Příspěvek od Fofik » 16 srp 2022 07:15

Zdravím, mám dotaz. Moje matka se konečně rozhodla přejít z androidu na iphone. Problém je ten, že neprovedla přenos dat z androidu do svého iphonu a ted chce, abych jí to provedl. Zajímá mě, zaplatila si icloud, ted automaticky zálohuje svůj nový iphone na icloud a já provedu tovární nastavení, vymažu iphone, provedu přenos pomocí androidí aplikace "přechod na ios", zkopíruje se jí následně automaticky do iphonu to, co má zálohováno na icloudu?

díky Michal

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: přenos dat do Iphone

Příspěvek od mberdych » 16 srp 2022 07:26

Ne, jakmile udělá obnovu s iCloudu, ta přepíše vše co je v telefonu, respektive ta obnova se dělá při nastavení nového telefonu.

Pokud tedy nastaví telefon jako nový, zkopíruje data z Androidu, nemůže už pak udělat obnovu z iCloudu, aniž by se telefon nevymazal. Možná by pomohla nějaká aplikace třetí strany, ale bude záležet co je to za Android a je otázka jaký bude výsledek. Také záleží, jaká data se snaží kopírovat. Fotky se dají řešit jinak například.

Fofik
Příspěvky: 26
Registrován: 16 črc 2020 11:32

Re: přenos dat do Iphone

Příspěvek od Fofik » 16 srp 2022 07:32

Já po přenosu dat z androidu nechci udělat obnovu z icloudu. Ten přenos z icloudu by se měl podle mě provézt automaticky. Když na něj zálohuje. Prostě jako synchronizace.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: přenos dat do Iphone

Příspěvek od mberdych » 16 srp 2022 07:48

No jenže obnova z iCloud zálohy jde provést jen při obnově zařízení. Nebo nechápu o co Vám jde. Respektive z iCloudu se přenese to, co je synchronizace, tedy například fotky, ale například nastavení telefonu není synchronizace, to je prostě záloha, která se obnovuje jen při kompletním vymazání.

Rozlišoval bych iCloud zálohu, tedy kompletní nastavení, které se obnoví při novém nastavení iphonu a iCloud synchronizaci, jako třeba fotografie, hudbu apod, která probíhá kontinuálně. Tam pak záleží, co vše má nastavené aby se synchronizovalo.

Fofik
Příspěvky: 26
Registrován: 16 črc 2020 11:32

Re: přenos dat do Iphone

Příspěvek od Fofik » 16 srp 2022 08:14

Přesně tak. Jde mi o přenos toho, co se synchronizuje. Nemám v úmyslu dělat zálohu zařízení na icloud a pak ji přenášet do mobilu. Jde mi o přenos dat z androidu a pak to co se synchronizovalo na icloud - fotky, kontakty.... se pak vrámci synchronizace přenese do mobilu po přenesení dat z androidu. Stejně jako se přenese na icloud to, co si z androidu přenese do telefonu.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: přenos dat do Iphone

Příspěvek od mberdych » 16 srp 2022 11:20

OK, co je na icloudu se nasynchronizuje.

Odpovědět